Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szülő halála után mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülő halála után mennyi idővel illik esküvőt tartani?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki babánk lesz, de Apu halála óta még nem telt el 1 év. Nagy pocakkal pedig nem szeretnénk, ha pedig megszületik utána sem. Ti mit tennétek?
2012. febr. 4. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem telt el egy év.

Egy kis lagzi volt, 30 emberrel, megemlékeztünk anyuról, és tudom, h anyu nagyon örült odafent a boldogságomnak.

2012. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szolidabb esküvőt tartanék, és én is megemlékeznék az elhunyt szülőről.
2012. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze, mi sem akarunk flancolni. Csak nem tudom mit szólnának hozzá a rokonok. Persze először Anyut kérdezzük meg. De nem tudom...szeretnénk...de még mindig túl hiányzik. És biztos végigbőgném az egészet. Már napok óta amúgy is csak bőgök mióta megtudtam.

Egyébként, ha bejelentjük a hivatalban, mennyi idő után lehet házasodni. Úgy értem van valami várakozási idő is?

2012. febr. 4. 10:13
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
arra gondolj, apud is örülne ha élne. végülis sztem gyászolni ugyis a lelked mélyén kell, a külsőségek nem számítanak
2012. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
91%
Nálunk 3 hónap volt a várakozási idő (2008). És egyetértek, úgysem lenne kedved nagy dínomdánomhoz, viszont az élet megy tovább, szerintem is egy szolíd esküvő rendben van és egy kisbaba vigaszt hoz és sok örömet a nagymamának is :) Sok boldogságot :)
2012. febr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha még télen-tavasszal akarsz házasodni,akkor csak a 30 napot kell kivárni,ugyis kapsz hamarra időpontot,nyáron van csak tumultus.


Anyáék második házassága a testvére férjének halála után volt 3 héttel,már nem akarták lemondani,nem volt semi flanc,csak szolid vacsi és 20 fő.

2012. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

A párom testvéréék após halála után két hónappal 120 fős lagzit rendeztek. Na nekem az azért durva volt. Sokan nem is jöttek el.

De egy szolidabb ünneplés pár hónapra rá szerintem belefér!

2012. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Szolídabb ünneplés kell ilyenkor szerintem,főleg mivel nagyon közeli rokonról van szó(apud),azért mert ez történt a gyerek miatt is jobb,ha összeházasodtok.Biztos nem lesz olyan,mintha élne apukád,nem lesz örömteli se annyira,de ígyis lehet nagyon szép és megható.Nekem sincs anyukám,meghaalt igaz már 4éve és idén lesz az esküvőnk.Nekünk már bulival,eltelt azóta annyi idő.Nekem így se lesz az igazi,de örökké azért nem gyászolhat az ember.Mi nem emlékezünk meg róla semmivel,se videó,se semmi.Mindenki emlékszik rá a szívében.Ez csak elrontaná az egész estét és mindenki szomorú lenne.Én nem tenném ezt.Jó mondjuk nálunk a körülmény nem volt mindennapi......
2012. febr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam olyan esküvőben, ahol a vőlegény apja az esküvő előtt két héttel hunyt el. Akkor már késő volt lemondani az esküvőt, így megtartották, de ők is megemlékeztek az édesapáról egy beszédben a vacsora előtt. 150 fős esküvő volt, buliztunk, szórakoztunk, de persze akik ismertük sokszor felemlegettük az apukát, hiszen egy nagyon jó embert vesztettünk el.
2012. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi esküvőnk előtt 3 nappal halt meg párom nagypapája. Igazából az eljegyzésünk 3 éve megvolt. Akkor megígértük, hogy minden szorosabb rokon ott lesz az esküvőn. Mivel anyagilag nem jöttek úgy össze a dolgok és gyermekünk is született (szerencsére) közben, így húzódtak a dolgok.

Szóval, párom nagypapája nagyon beteg lett. Igazából már nem akart élni. Tehát minden nyűg volt neki. Tüdőgyulladása lett és kórházba került 2 hónapra. Onnan kiengedték, amikor már kigyógyult belőle és a szervezete is stabilabb volt.

Amikor bekerült a kórházba, akkor kezdtünk el mindent szervezni. Anyósomék ragaszkodtak a nagy esküvőhöz, így 80 körül mozgott a vendégsereg, amelyet később (halál) sikerült letornáznom 65-re. Itt már tényleg a szoros rokonok, barátok voltak!

3,5 hónap alatt mindent leszerveztem. Nem volt éjjelem, se nappalom. Mivel egy esküvő (pláne ekkora) nem két forint, így anyagi támogatást kaptunk a két szülőtábortól. Emiatt valamivel egyszerűbb volt a szervezkedés. Tehát tudtam, hogy kb. mennyi az, amiből gazdálkodhatunk.


Végül jött a fekete nap. Párom nagypapája elaludt az ágyban. Imádott minket, nagyon örült kezdettől a boldogságunknak, a dédunokájáról pedig ne is beszéljünk! Élt, halt érte! Szó szerint sajnos ... ! :'(


Első nap úgy voltam vele, hogy lefújjuk az egészet, a szolgáltatókkal meg plusz költséggel megpróbálom áttetetni a dolgokat 1-2 hónapra későbbre.

De párom ragaszkodott ahhoz, hogy megtartsuk. Mondván, a papa is így akarná!


Megtartottuk végül. A székszoknyákat fehér helyett feketére cseréltette, fehér szalaggal. A virágok mind fehérek voltak a színesek helyett.

A ruhámra fekete szalagot és masnit rakattam a derekamhoz.

Minden autón fekete szalag volt.

A képét aranykeretben a főasztalhoz tettük, elénk.

Plusz, volt 1-2 változtatás még.


Nagyon nehéz volt megállni, hogy ne bőgjük végig az egész napot, de sikerült.

Sírtunk utána eleget! Sajnos az élet ilyen és igazuk volt a rokonoknak/barátoknak .. mennie kell tovább.

Néha a fájdalom a legnagyobb gyógyír. Ha valakit szeretünk, akkor azt a halála után is szeretni fogjuk.

2012. febr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!