Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most akkor mi lenne ha lefújná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mi lenne ha lefújnám az esküvőt?

Figyelt kérdés
Párom három éve megkérte a kezem,és idén májusban lesz elvileg az esküvőnk. Azért elvileg, mert szerintem lefújom. Tegnap este egyik barátunknál volt egy kis összejövetel,voltunk jó páran,és megkérdezte az egyik csaj tőlem, hogy mikor lesz a lagzi pontosan, hogy akkor elrendezi a szabit stb. Mondtam május 12, mire odaszólt a barátjának,hogy akkor máj.12, mindketten intézzék a szabit. Kérdezte a srác a páromtól,hogy hogy döntöttük el,hogy idén, és akkor. Rám néz párom és beszól, "Tudod Drágám, én nem akarom az egészet... csak muszáj,mert már itt a gyerek, meg egyébként is csak Te akarod ennyire, én tök jól vagyok házasság nélkül is"-síri csend a szobában, mindenki engem nézett,én meg azt kívántam nyíljon meg alattam a föld ott helyben azonnal, hogy lehet ilyen bunkó, hogy ezt nem közli velem négy szem közt,miért kell legalább 20 ember előtt?? Én meg erre: Ezt miért nem az előtt közölted,mielőtt megkérted a kezem? Vagy miért kérted akkor meg? És egyébként is, te cibáltál el menyasszonyi ruhát venni, akkor most nem értem... Szóval két perc alatt összevesztünk, persze mindenki minket figyelt, próbáltak nyugtatni az Ő barátai, hogy ne aggódj,csak hülyéskedik, Ő nem ilyen, stb. Mire Ő: hát pedig halál komolyan gondolom...- na köszönöm. Inkább csöndben maradtam, és beszélgettem másról a lányokkal, meg játszottam a gyerekkel,de kb 10-15 perc után azért megint odaszólt-"Anya, most miért duzzogsz?? Csak elmondtam, hogy én nem akarom,de legyen."- köszönöm szépen. Ezek után inkább temetési hangulat lenne az elvileg "életem legszebb napján", s mivel egész éjjel fent voltam és ezen az idióta beszóláson gondolkodtam, hogy akkor tényleg miért kérte meg a kezem, miért vetette meg velem a ruhát, miért cibált el időpontot kérni,stb, ha egyszer az egészet kényszernek,muszájnak éli meg? arra jutottam mi lenne ha lefújnám az egészet?-csak mert ezzel a tudattal éljek vele házason esetleg,hogy egy teher neki az egész, és isten tudja mikor jár félre valakihez,mert nem akar a feleségével lenni,mert csak egy teher, egy muszáj... Szerintetek jól tenném?

2012. febr. 24. 09:41
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
10:48 költséges- igazából 3000 Ft a polgári szertartás,mert csak egy ügyvédi engedély kellett,hogy szabadidejéből elvehetünk egy órát,ami neki 3000 Ft. Templomi szertartás nem lenne,mert nem akartuk. Az ebédet anyósomék állják, ragaszkodott hozzá azzal:" Ha a lányomnak megcsináltam,a fiamnak is meg fogom"- 15 főre egy ebéd (4 tányér leves,mert nem mindenki kért levest,és 15 tányér főétel,minek ára a savanyúsággal együtt 1600 Ft,plusz ital,amit az egyik barátunk intéz,mert italdiszkontja van). Ami a mi költségünk lett volna, az a torta, 10.000 Ft. 20 szeletes marcipán bevonatos,emeletes, és csak azért ennyi,mert a tortadíszt egy kedves ismerősöm megcsinálta fillérekért,a nászpárt rá meg szintén Ő szerezte fillérekért,és nekünk csak a cukrászdában készült alap marcipán tortát kellett volna megfizetni díszítés nélkül,minek a szelet ára 400 Ft. És a menyasszonyi csokor, ami 4500 Ft. A vőlegénynek a kitűző 1000. Összesen akkor 15.500 Ft lett volna a mi kiadásunk. A ruhám már rég óta meg van,az övé szintúgy.Neki egy cipőt kellett venni, az volt 2000 Ft. ez eddig 17.500 Ft. De ha hozzáadom az én ruhámat a cipővel együtt amit még tavaly megvetett velem, akkor is 33.000 Ft az összes kiadásunk,amit nekünk,kettőnknek kell állni. Spóroltunk,gyűjtögettünk az elmúlt évek alatt. Megengedhetnénk,hogy akár az egészet mi álljuk, de mivel anyósomék kijelentették,hogy megsértődnek,ha nem állhatják az ebédet, így a maradék pénzt a kocsinkra költjük,(küszöb,kipufogó rendszer) és a konyhánkra.(új tűzhely)
2012. febr. 24. 11:07
 32/50 A kérdező kommentje:
10:59, persze mindenképpen leülök Vele ma ezt megbeszélni,mint két érett felnőtt. De a véglet valahogy az lesz,hogy nem lesz semmi,mert a bizonytalanságra építkezni nem lehet. Inkább én nyelek még egyet,mert annak nincs értelme,ahogy az előző egyik kommentelő is írta,hogy azt érezzem közben,hogy ki akarok rohanni a teremből..
2012. febr. 24. 11:10
 33/50 anonim ***** válasza:

10:48-as vagyok.


Ez valóban nem nagy költség, amit leirtál.

Viszont még azt sem lehet mondani, hogy a szülei befolyásolták, hiszen készen vannak, hogy esküvõt rendezzenek nektek.

Es mi lenne, ha elmondanád az anyósodnak, hogy a fia hogyan áll a helyzethez?

A lényeg valóban komolyan el kell beszélgetni a pároddal, hogy mégis miért jelentette ezt ki a barátai elõtt.

Mondd neki le fogod fújni az esküvõt, és figyeld hogyan reagál!

2012. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
Én semmiképp nem közölném vele előre, hogy lefújom, mert úgyis ki fogja könyörögni, hogy ne tedd (hiszen az számára baromi megalázó). Márpedig nem szabad ilyen körülmények között hozzá menned, úgyhogy szépen intézd el a lefújást, majd közöld vele, hogy nem lesz eskövő.
2012. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Lemondanám, mint a huzat!
2012. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
0%

Félve kérdezem, mert tudom, hogy sokan nem hiszik el, hogy van ilyen, de mi van, ha az esküvőtől, házasságtól függetlenek az érzései? Mi van, ha az esküvő neki olyan felesleges, mint ha azt terveztétek volna el, hogy mittudomén, kimentek a Városligetbe, és röplapokat osztogattok, hogy szerelmesek vagytok.


A privát dolgok nyilvános megbeszélése tényleg tahó dolog, de itt úgy tesznek, mintha embert ölt volna. A bántalmazott nőknek meg azt mondjátok, hogy biztos kiérdemelte.

2012. febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak bepánikolt, fél az esküvőtől.
2012. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

"A privát dolgok nyilvános megbeszélése tényleg tahó dolog, de itt úgy tesznek, mintha embert ölt volna. A bántalmazott nőknek meg azt mondjátok, hogy biztos kiérdemelte."


Szóval szerinted csak fizikailag tud pofon vágni egy férfi egy nőt? Mert szerintem nem, érzelmileg is meg lehet ezt tenni, elég nagy sebet ejtve - ez az egyik.


A másik: Ki mondaná azt, hogy a bántalmazott nő kiérdemelte? Soha, semmilyen körülmények között nincs joga ilyet tenni egyik embernek sem a másikkal.

2012. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Én is lefújnám.Mi is szeretnénk esküvőt.5 éve vagyunk együtt.Van közös gyermekünk is.De ha így megalázna más előtt lefújnám.Ilyennel nem kötném össze az életem.Majd írj,hogy mit beszéltetek meg.
2012. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

Biztosan felbontottam volna ott helyben az eljegyzést és lefujtam volna az eskuvot. Biztosan kirúgam volna.

Nálunk ugy volt az eskuvo,hogy mind a kettonknek nyug volt. Csak tul akartunk lenni az egészen. Mi csak egy kiss meghitt eskuvot akartunk, kis vacsorával. Anyósék meg nagy dáridót akartak. Mi nagyon ellenkeztunk. Mi fizettuk az egészet. Kulon élunk, hitel a lakásra stb. Kozben meg már babát vállaltunk. Ugyhogy ugy orultunk, hogy végre letuttuk és tul vagyunk az egészen.

2012. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!