Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy a házasságt...

Támogatnátok, hogy a házasságtörés büntethető legyen? Indokokat is kérek!

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy a megcsaló börtönbe kerüljön, hanem pénzbírság, kártérítés, vagy bármi hasonló. Ha valami ötletetek van, azt is várom!

2013. márc. 18. 14:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Ugyan nem házasságban, de kapcsolatban csináltam már én is ilyet. Rossz időszakot éltünk, nem vagyok rá büszke. Egyszer megtörtént, és ez ráébresztett, hogy mit is akarok. Utána hűséges voltam végig.

Könnyen lehet házasságban is ilyen. Amikor hullámvölgyben vannak, és az egyik fél elgyengül. De lehet, hogy egy kis kaland, vagy egy perzselő szerelem, aminek aztán vége és visszatalál az illető a házastársához.

Ha büntetjük a megcsalást, akkor azzal a házasságok felbomlását szorgalmazzuk. Pedig a megcsalás nem feltétlenül jelenti azt, hogy a házaspár már nem működhet tovább.

2013. márc. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
54%
És mi értelme lenne, ha lebukik Igy is gáz. Nem a bIrság miatt nem mennének félre.
2013. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
64%

De azért látszik az értelem:

"Látszik, hogy még nem csalt meg a házastársad!"


Mert nem értek veled egyet,ebből az következik, hogy én még nem éltem át ilyet...hm érdekes gondolatmenet. Így már érthető miért teszel fel ilyen kérdéseket.

2013. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
64%
Anyagi kár os jelentkezhet,ha pl a megcsaló a közös pénzből finanszirozza a szeretővel találkozást.
2013. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
78%

Elvileg igen, mert legyen annyi gerinc a másikban, hogy ne játsszon két lyukra, hanem váljon el, vagy ne is házasodjon. A házasság nem csak egy rossz papír, de sajnos lassan tényleg ilyen szintre degradálódik sok helyen. Talán akkor komolyabban vennék.

Viszont gyakorlatilag sokszor nehezen lenne bizonyítható és más hazugságokat sem büntetnek, nem nagyon lehetne megállapítani az okozott kár mértékét, mivel nem testi és nem anyagi.

2013. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim válasza:
38%
igen, támogatnám de még mennyire. én azért pár nap börtönt is adnék. ott legalább lenne ideje elgondolkodni azon, hogy mit csinált. pénzbírságot is jó ötletnek tartok, de van akinek van pénze és el van intézve.
2013. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:

23as válaszoló!

Nem szeretnék vitatkozni veled, te ezt nagyon komolyan veszed, úgy látom! Egyébként pedig nem tudom miért hülyézel le, mikor semmi sértőt nem írtam...

2013. márc. 18. 15:04
 28/62 anonim ***** válasza:
73%
én nem. Most az miért tartozik az államra, a jogrendszerre, ha valaki paraszt? Az azt eredményezné, hogy még jobban óvatoskodnának, kevesebben buknának le, és még több rossz kapcsolat lenne szerintem.
2013. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
79%

Nem támogatnám.

Ennyi erővel mindenért lehetne büntetni, nagyobb hibának gondolom azt, hogy egy szülő a gyereken vezeti le a feszültséget (nem fizikálisan) vagy akármilyen más helyzetben a másik felett álló személy akármilyen módon bántja a másikat. Itt egyenjogú felek között történik árulás. Na bumm. Sokszor mindkettő hibás. Engem is csaltak már meg. El is váltam. Nagyon jó lett volna megmagyarázni a gyereknek hogy apu nem visz ma titeket el, mert börtönben van.

Bírságnak meg semmi értelme. Egy szállal sem lett volna jobb kedvem, vagy érzem magam átverve, ha fizet valamennyit. A családomat vesztettem el, ezt pénzzel nem lehet kárpótolni!!! Ha valaki szerint igen, akkor talán magába is kellene néznie.

2013. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim válasza:
69%

A büntetőjogi felelősségre vonást túlzásnak tartom, de tényleg lehetne valamilyen szankciója. Pl. váláskor a megcsalté lehetne a közös vagyon, vagy lehetne akár egy nyilvános weblap a lebukottak nevével és fényképével. Így talán nehezebben tudna másokat átverni később, ha le tudnák csekkolni időben az ilyeneket.

De az egésznek a meghatározása, hogy mi számít annak, és főleg a bizonyítása olyan macerás, hogy csak elméleti szinten lehet rajta gondolkodni.

2013. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!