Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon miért mehetnek a nők öt...

Vajon miért mehetnek a nők öt ével hamarabb nyuhdijba? Érdekes ilyenkor hol van a női egyenjoguság? HIsz kevesebb férfi éri meg a nyugdijat mint nő

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 21:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:

A férjem többet keres. Az oka rém egyszerű: 10 évvel idősebb, ennyivel több a munkatapasztalata, azaz a munkaerőpiaci értéke. 10 évvel ezelőtt kevesebbet keresett reálbérben, mint most én. Szerintem ezzel nincs semmi gond, a 10 évvel idősebb kolleganőim is többet keresnek nálam.


Gyerek: van, valóban kiesett a munkából 8 hónap a szülés/szoptatás miatt. Utána visszamentem a dolgozni, a férjem meg maradt itthon. Ha nagyon akartam volna, 5-6 hónap után is mehettem volna dolgozni, önszántamból, kényelemből húztam rá még pár hónapot.


Igen, biológiailag ő nem tudott se szülni, se szoptatni (esküszöm átadtam volna a terhességet, bár azt meg ő nem vállalta volna :)). De ezen felül minden másra képes volt és meg is tette. Felkelt hozzá éjszaka, ha őt csapta meg a szag elsőként, ő pelenkázta, fürdette, mondókázott.


Házimunkát, amíg otthon voltam 90%-ban én csináltam, de ha kimaradt valami, szó nélkül megcsinálta este, hétvégén meg javarészt csak ő, cserébe én szunyálhattam. Most fordítva van, ő úszik, én segítek este romeltakarítani, a hétvége is az enyém, ő alhat délig.


Néha nagyszülők is besegítenek, ha el kell mennie, örömmel vigyáznak a gyerekre napközben. (Oké, ha rajtuk múlna, ideköltöznének és ki se engednék a kezükből :)).



Végzettségünk hasonló, munkatapasztalatot írtam fentebb. Nem érzem magam se elnyomva, se hátrányos helyzetben. A fizetésem nem marad el a hasonló tapasztalattal rendelkező férfikollégáktól.

2013. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 A kérdező kommentje:

Persze igaz csak mindenre van megoldás.

Evel ezt szeretem volna jelezni..

AKkor a többség szerint igy jó minden ahogy van.

Apa dolgozik anya gyereket nevwl föz mos tamarit a pasi után hisz mi igénytelen büdös aállatok vagyunk.akkor miért éltel velünk.? Ha még segiteni se tudunk.

2013. febr. 27. 20:00
 73/75 A kérdező kommentje:

71/72 végre egy pozitiv nő

Ezt hivják családnak

2013. febr. 27. 20:03
 74/75 A kérdező kommentje:

Amugy csajok ez a baj mindenböl elefántott csináltok.

"vajon hány pasi olvasta vagy válaszolt erre a lényegtelen kérdédre suerintem egyse"mert tslán nics rá idelyük vagy nem érdekli.

2013. febr. 27. 20:39
 75/75 anonim ***** válasza:

A fejekben van a gond.

Ha mindkét fél dolgozik.Akkor mindkettőnek ki kell vennie a részét a háztartásból és ha van gyerek,akkor annak a neveléséből is.

A szoptatás után,ami ha jól tudom pár hónapot jelent,szerencsések esetében talán 1 évet az apa is maradhat a gyerekekkel.

Szerintem hátrányos megkülönböztetés nemek bontani a nyugdíj korhatárt.

De a férfiakét levinni nem fogják,max a nőkét emelik meg,ha egyenlővé akarják tenni.

Ha engem kérdeztek szerintem a nyugdíj elavult dolog a 21.században.Teljesen buta dolog.

Az öngondoskodásra kellene megtanítani az embereket.

Persze ahhoz olyan fizetést is kellene adni az embereknek.

Sajnos sokan meg sem élik,nemhogy élveznék a nyugdíjas éveket.

Szerintem olyan 80 éves korig simán tud dolgozni az ember.Persze az idősebbek a maguk szintjén.

80+-t pedig kevesen élik meg.

Az ő ellátásuk nem lenne olyan nagy kiesés.

Az egészséges életmódra kellene nevelni az embereket,hogy 60 évesen ne lerobbant szerencsétlenek legyenek.

És 40 évesen ne kelljen már gyógyszereket szedniük.

2014. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!