Vajon miért mehetnek a nők öt ével hamarabb nyuhdijba? Érdekes ilyenkor hol van a női egyenjoguság? HIsz kevesebb férfi éri meg a nyugdijat mint nő
"jaaaaa mi férfiak csak 12-15 orát dogozunk sreszelünk hogy legyen mit enni a családna ház auto stb fedeük a továb tanulást stb ja és a 21. században mi is neveljük a gyereket a normálsabja föz mos és takarit is ez csak igényy kérdése.és a vége az hogy nyugdij elöt 1-2 ével kampo."
Na te "Férfi"!
Először is: magadnak köszönheted, hogy napi 12-15 órát dolgozol. Tanultál volna többet. Ahogy látom, a 8 osztályt is nehezen abszolváltad..
Másodszor: A nő felkel reggel 6-kor, hogy tízórait és ugyonnát csináljon a gyereknek, majd elviszi oviba/suliba mert a férfi annyira fáradt a sok munkától, hogy nem tud felkelni.A nők szintúgy minimum 8 órát dolgoznak-ha nem többet- majd elmennek a gyerekért a suliba, hazaviszik, kikérdezik a leckét, vacsorát főznek, takarítanak, ellenőrzik, hogy mosott-e a gyerek fogat, lefektetik, majd igyekeznek minimálisra csökkenteni a saját magukkal való foglalkozás(szépítkezés stb.) időtartamát, hogy a férjük ne panaszkodhasson az elhanyagolásra. Mindezek mellett kívánatosnak kell lenni, odaadónak és a férfi lelkével is kell foglalkozni.
Végül pedig: Mivel a nők és a férfiak is dolgoznak, nem kell előadni, hogy a férfiak keresik meg a napi betevőt mert nem. A nők sok esetben annyit-ha nem,még többet is- az asztalra tesznek.
A férfiak letudják az egészet annyival, hogy bemennek dolgozni, majd elmennek a haverokkal sörözni-mert az nekik jár! (A nőnek persze nem jár mert ő anya..)A férfiak nagy része egyedül hétvégén hajlandó akármit is tenni otthon-már ha egyáltalán hajlandó- mert ő egész nap húzta az igát és fáradt, meg kell nézni vacsorázás közben az esti meccset, fél óra kötelező jellegű játék a gyerekkel következik, majd alszik mert fáradt.
Szóval ne add itt elő nekem, hogy sajnálod a nőktől még ezt is!! Hol lennél te, ha anyukád pont annyit tett volna meg érted, mint az apád??
"2013-tól nagymértékben fokozódik majd a nyugdíjrendszer finanszírozási gondja, mivel ettől az évtől válik aktuálissá a Ratkó-korszak, tehát az 1950-es években született generáció nyugdíjba menetele. Lehetséges megoldásként a kormány az alapnyugdíj bevezetését tervezi, mely minden magyarországi állandó bejelentett lakcímmel rendelkező 65. életévét betöltött személynek garantál 40.000.- Ft járandóságot. A kétfokozatúra tervezett nyugdíjrendszer első fokozata lenne a garantált alapnyugdíj, amelyre mindenki jogosult lenne, aki minimum 20 év szolgálati időt igazolni tud.
Ami a nyugdíjkorhatár 2013. évi alakulását illeti, a hosszan fenntartható rendszer érdekében az egyik leglényegesebb eszköz a minimálisan várható élettartam emelkedésével arányosan növekvő nyugdíjkorhatár megállapítása. A nyugdíjkorhatár 2013 tekintetében arra lehet számítani, hogy a korhatáremelés születési évjáratonként 6 hónapos fokozatos emeléssel valósul meg. Ez alapján a társadalombiztosítási öregségi nyugdíjra jogosító öregségi nyugdíjkorhatár:
– 1952. január 1-je előtt születetteknek, a betöltött 62. életév,
– 1952-ben születetteknek, a 62. életév betöltését követő 183. nap,
– 1953-ban születetteknek, a betöltött 63. életév,
– 1954-ben születetteknek, a 63. életév betöltését követő 183. nap,
– 1955-ben születetteknek, a betöltött 64. életév,
– 1956-ban születetteknek, a 64. életév betöltését követő 183. nap,
– 1957-ben vagy azt követően születetteknek, a betöltött 65. életév.
A hatályos jogszabály szerint a nők esetében érvényben marad 2013-ban is az előrehozott öregségi nyugdíj lehetősége azok számára, akik legalább 40 év szolgálati időt fel tudnak mutatni. Alapvető jogosultsági feltétel még, hogy az igénylő a nyugdíj megállapításának napján biztosítással járó jogviszonyban sem belföldön, sem külföldön nem állhat. Az ez évi változások tehát a nyugdíjkorhatár 2013. terén a nők 40 év jogosultsági idővel igénybe vehető nyugdíjkedvezményét nem érintik, azt továbbra is öregségi nyugdíjként kell majd folyósítani.
Az öregségi nyugdíjkorhatár 2013-as változatának megismerésekor fontos tudni, hogy változni fog a nyugdíjösszeg megállapításának módja. Az összeget 2013. január hó 01-től az 1988. január 1-jétől a nyugdíj megállapításának kezdő napjáig elért (kifizetett) – a kifizetés idején érvényes szabályok szerint nyugdíjjárulék alapjául szolgáló –, a személyi jövedelemadót is tartalmazó, csökkentés nélküli bruttó kereset, illetve jövedelem havi átlaga alapján kell majd meghatározni."
CSak akkor jár engedmény, ha a 40 év munkaviszony megvan. Ennek hiányában nincs különbség a nemek között.
*uzsonnát
Remélem, nincs benne több hiba. Siettem. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!