Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon miért mehetnek a nők öt...

Vajon miért mehetnek a nők öt ével hamarabb nyuhdijba? Érdekes ilyenkor hol van a női egyenjoguság? HIsz kevesebb férfi éri meg a nyugdijat mint nő

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 21:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:

Hát figyelj!

A környezetemben MINDENHOL így nézett ki a dolog: amíg ketten vannak minden szép és jó. Jön a baba-jönnek a nagy ígéretek is. Megszületik a baba, anyuka otthon marad, a férfi továbbra is dolgozik. A férfi, mivel anyuka otthon van, semmit nem hajlandó csinálni mert a neje otthon van és nem dolgozik(mert ugye a gyereknevelés és a háztartás vezetése nem munka..) így neki kell mindent megcsinálni, ha már 3 éven át csak lébecol.(?!)

Apucit idegesíti a gyereklárma ezért alig van otthon, haverozik és túlórázik a "család érdekében", de érdekes módon ez a fizetésén nem látszik meg.

A nő meg persze be van zárva a kalitkába és ha panaszra nyitná a száját a hozzád hasonlóan gondolkodó emberek kárörvendve kiröhögik, hogy "ezt akartad, nem?mit sír a szád?"..

2013. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:

Jaaaa, hogy gyerekkel otthonlévő anyukáról beszélünk...


Ne haragudj már, voltam itthon munkanélküliként pl. ez esetben számomra teljesen egyértelmű volt, hogy minden házimunkát átvállalok - mivel én otthon vagyok, a párom pedig dolgozik. Nem ez a logikus?

A gyerekkel ugyanígy. Csak annyi lenne az elvárás, hogy ha hazajön, foglalkozzon vele ő is. Ha ezt nem teszi, ott bizony gondok vannak, és erre elég gyenge kifogás az, hogy máshol is ezt láttad...


TOvábbra is az a véleményem, hogy ha a gyerek születése után apukának csak sörözés, haverozás, tv kell, akkor mi a rákfenének vagy még vele? Láttam már magam körül ezer meg egy házasságot, ahol nem így van (bár hozzáteszem, ahol élek külföldön, nem éppen divat a munka utáni minimálalkoholizmus), és egyébként is egyértelmű, hogy lehet ezt máshogy is csinálni. Ha nem vagy elégedett a soroddal, akkor VÁLTOZTASS, ha az nem megy, akkor válj. De ne mástól várd a segítséget, mert a férfi sem fog varázsütésre megváltozni, sőt, arra sem, ha csak kussban tűröd.

Igen, lehet, hogy egy szemét állat, de neked miért jó ezt tűrni? Fel nem foghatom...

2013. febr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:

Ki mondta neked, hogy ezt mindenki el is tűri? Csak rá akartam mutatni, hogy sok férfi trágyába se veszi, hogy a párja nem jókedvében van otthon, hanem gyereket nevel, háztartást vezet stb

Amúgy meg nehogy már a munkanélküliség hozadékával- az "annyi időm van, hogy unatkozom"-mal- hasonlítsd már össze az anyaságot!

2013. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:

Sok érdekes szempont került elő. De hogy mit jelent az igazságosság, egyenlő elbírálás, arról nem sikerült olvasnom. A helyesírás azonban azért néha zavart. Sajnos összefüggést vélek találni a helyesírás minősége és a gondolkodás módja között.

De ez mind nem számít. 42 válasz hangzott el, azzal az aprósággal azonban senki nem törődött, hogy a jelenlegi jogszabályok szerint a nyugdíjba vonulás éve férfiaknál és nőknél azonos. Már elég régóta. Pedig még idézetek is volta a vonatkozó részből. Jelenleg egyetlen különbség van: 40 éves munkaviszony után a nő nyugdíjba mehet kortól függetlenül, a férfi nem. Számomra az normális, meg tudom magyarázni magamnak az okát. De itt kifejteni kissé hosszú lenne, de nem a pelenkázással van összefüggésben.

2013. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:
Ugy érzem hogy itt sokk nônek a gyereknevelés nyûg, men boldógsàg..
2013. febr. 26. 11:30
 46/75 anonim ***** válasza:
Tévedsz a gyerek nevelés ad értelmet az életnek, az az a dolog amiért minden reggel érdemes felkelni. Engem boldoggá tesz a gyerek nevelés, ami zavar az az mikor egy férfi többre tartja magát, csak mert ő dolgozik, és nem látja be hogy háztartást vezetni, gyereket nevelni is van olyan nehéz mint dolgozni egy munka helyen. Nem mondom hogy a férfi kevesebbet tesz vagy nem ugyan olyan tiszteletre méltó. Elismerem igen a férfiaknak se könnyű napi 8-12 órákat dolgozni, de az nem azt jelenti hogy egy nő aki otthon van mos főz takarít gyereket nevel, kevesebb megbecsülést tiszteletet érdemel. Mert nem csak a napot lopja.
2013. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:
Ez igaz Minden szavad de ti forgatàttok ki a kérdésemet.
2013. febr. 26. 12:17
 48/75 Dudok Andrásné ***** válasza:
Igazad van 8as,még annyit hozzá, hogy azok a férfiak akik a gyerekekkel többet, vagy annyit törődtek, mint az anya azok tovább is élnek.Akinek még nem késő hajrá apukák nyomás a 24 órás műszakot bevállalni!!
2013. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy kérdésem lenne, hogy lehet házimunka címszó alatt heti alsóhangon 56 órát "robotolni"? Én speciel heti 8 órát nem foglakozom vele (sőt talán 1-et sem) mégis rend és tisztaság van, nem egy lyukban élek és tökegyedül csinálom.


Illetve a kisgyereket is 3 éves kortól bölcsibe lehet vinni nem kell egész nap fölötte őrködni. Van szabadidő bőven amit egy állással, egy hobbival barátnőkkel tervezett programokkal vagy bármivel ki lehet tölteni. A "második műszak" sem olyan borzasztó, főleg ha nem egyedül végzi a nő, hanem a férfi is besegít, ahogy ez egy normális házasságban illik.


Szerencsére Mo-n is exponenciálisan növkeszik a házimunkát is végző férfiak száma.


Tényleg nem vágom én sem, hogy a nőknek miért járna a korábbbi nyugdíjazás, pláne hogy az átlag férfi 3 azaz 3 ÉVIG élvezheti munkája gyümölcsét, uátna halála után a házastársnak utalják özvegyi nyugdíj címén a megmaradt összeget.

2013. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim válasza:
21:34-es, te miről beszélsz? Van gyereked? Nem hiszem. Majd ha lesz, akkor gyere vissza arról írni, hogy mit csinálnak otthon heti x órában. És azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy a gyereket 3 évesen oviba veszik fel, ha felveszik, mert van hely.
2013. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!