Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Újabban Nyugaton miért kötelez...

Újabban Nyugaton miért kötelező törvényileg elfogadni mindenkinek a transzneműeket, és miért akarják ezt ránk is ráeröltetni?

Figyelt kérdés

A melegekkel, leszbikkel, bikkel semmi bajom amíg a hálóban rendezik le a nemiségüket, pont mint az illemtudó heterók, és a másságukat nem politikai tőke kovácsolására használják, mint egyes LMBT-aktivisták.



De pl. nőként nagyon kényelmetlenül érezném magam, ha pl. az uszoda női öltözőjébe betrappolna mellém egy pucér szakállas csávó, és meglobogtatná előttem női személyi igazolványát, mert a pszichológusa kiállította róla, hogy nőnek képzeli magát.


Vagy pl. neadjisten börtönbe kerülnék, és a cellatársam egy ugyanilyen lenne, egy csávó akinek női okmányai vannak, mert a pszichológusa meg az állam is adja a lovat a képzelgései alá.


Vagy ez a normális, és mondjuk 2050-re már az lesz, hogy kiállíttathatok magamnak kobold okmányokat, és akkor az állam mindenkit büntetés terhével rávesz arra, hogy ne embernek, hanem koboldnak nézzen?



2020. nov. 20. 23:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/135 anonim ***** válasza:
28%

50

Ezt 49-ben említett, a transzneműséget reklámozó videót a REUTERS készítette népszerűsítésül. Náluk kell reklamálni.


Normális életet önmaga vállalásával, elfogadásával élhet bárki. Nem pedig a saját született adottságainak a másnak képzelésével. ÉS a saját képzeteinek a MINDENKI más által valóságnak, igaznak hazudásával.


Nehogy már normális legyen a Csillag-Angyal viselkedés. Ott van, tessék megnézni. Normális?

2020. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/135 anonim ***** válasza:
41%

#51 Ezt én sem értem soha, hogy egyszerre hangoztatják azt, hogy nekünk úgy kellene őket elfogadnunk amilyenek, meg hogy mindenki más és mindenkit úgy kell elfogadni, mindenkinek önmagát kell adnia, kiteljesítenie - meg ezzel párhuzamosan azt, hogy ők dönthetnek arról hogy kicsodák, hogy csak mert másfélék, mint ami társadalmi rendben megszokott, máris át kell műteniük a testüket vagy a másik nemnek kell öltözniük stb.

Most akkor vagy elhatározás kérdése, hogy mi is vagyok én - akkor ezt éppen úgy lehet alakítani, tanítani, javítani, mint bármely más személyiségjegyet, problémát - vagy nem lehet alakítani, ilyennek születtünk, de akkor meg hiába a műtét. Ha mindenkinek önmagának kell lenni, akkor meg miért akarnának mássá válni? Miért akar egy férfi úgy kinézni, mint egy nő? Akkor pont hogy nem önmaga lesz, hanem valaki nem is létező. Ha meg azt kell elfogadnunk, hogy ők meg akarják változtatni magukat, akkor alapból még sem mások, csak úgy tesznek, mintha azok lennének.

Totál káosz az egész. Mitől lenne például homoszexuális egy olyan férfi akit az izgat fel ha valakire ránéz és azt nőnek látja? Az ilyen pasi nőt akar ágyba vinni, csak mivel az nem sikerül, beéri egy olyannal aki hajlandó vele szobára menni, még ha annak is f@rka van, mint neki magának, nem?

2020. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/135 anonim ***** válasza:
67%

#51: hogyan lehet reklámozni a transzneműséget? Valaki megnézi a filmet és transzneművé válik? Ezt ugye te sem gondolod komolyan... :o) Biztos ami biztos, nem nézted végig, nehogy megtranszosodj? Hallottál olyanról, aki transznemű lett tőle?


Legközelebb ne keress rá a youtube-on, akkor nincs a rizikó. Én nem kerestem rá, nem is láttam.


Jó lenne, ha nem te akarnád másnak megmondani mi a normális, kinek hogyan kell élnie az életét. A kádárkorszakban épp elegen akarták megmondani hogy éljem az életem. Ma már a 21. században élünk: live and let live.


Egyszer te is kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy ezt megértsd. Nemrég még azokat a nőket tartották nem normálisnak, akik nadrágot hordtak. Azokat a srácokat akik hosszú hajt mertek hordani. Vagy rock zenét hallgattak. Az őket kritizálók ma hol vannak?

2020. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/135 anonim ***** válasza:
66%

#52: ha felcseréled a transznemű szót másra, akkor kiállhatsz ezzel a lendülettel a mozgássérültek rehabilitációja ellen is. Sajnos ennyire téves az érvelésed.


A transznemű magyarok mindannyiunk honfitársai, akiknek jogai vannak. Joguk van az emberi méltósághoz és az önmaguk kifejezéséhez is.


Egyetértek veled, mikor totális káosznak írod ezt le. Tényleg nem látszol megérteni a transzneműség jelentését. Csak ez alatt a kérdés alatt több olyan hozzászólás található, ami segítene a megértésben. Niki is elég részletesen és türelmesen megfogalmazta a saját nézőpontjából hogy éli meg.


A végén meg bekeverted a transzneműségbe a szexuális vonzalmakat, na az tiszta LOL :D


Ha komolyan érdekel bármi az eredeti kérdéshez kapcsolódóan, kérdezz, komolyan szívesen segítek én vagy más aki tájékozottabb nálam. De ne használd ezt a médiumot a gőz kieresztésére, főleg nem méltatlanul, mások megalázásával. Mindannyian emberek vagyunk.

2020. nov. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/135 anonim ***** válasza:
23%

Tessék megnézni a Csillag-Angyal videót.


50+ FÉRFIAK, akik azzal játszanak, hogy ők nők. Bariton hanggal bájolognak.


Nézzenek a tükörbe, és fogadják el, hogy MINDEN nézőpontból, látószögből: férfiak. Nem baj férfinak lenni, értsék meg. Nem baj, ha nem tudnak már úgy megfelelni a férfiasság elvárásainak, más is van úgy.


Viseljék el méltósággal, hogy férfinak olyanok amilyenek. Nekik ezt adta a sors. Ne alázzák meg saját magukat azzal, hogy nőként bohóckodnak.

2020. nov. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/135 anonim ***** válasza:
34%
Csak tudnám akkor mégis 100 évvel ezelőtt hogy volt meg a társadalom úgy hogy nem volt még semmi átalakítás meg ilyesmi... vagy előtte pár ezer éve az emberiség, ja képesek voltak elfogadni ami a lábuk között volt.
2020. nov. 23. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/135 anonim ***** válasza:
0%

56

Szerintem úgy voltak meg az effélék nélkül, hogy akkor más zavargásokat csiholtak.

2020. nov. 23. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/135 anonim ***** válasza:
86%

#56: "100 évvel ezelőtt hogy volt meg a társadalom úgy hogy nem volt még semmi átalakítás meg ilyesmi"


Analóg módon kérdezhetted volna, mi értelme az oltásoknak, hiszen korábban megvolt nélküle a társadalom. Megvolt, persze, pont úgy, mint az autók, tömegközlekedés, a sötétbőrűek és a nők jogai nélkül.


100 éve még nem nagyon létezett lehetőség a testünk átalakítására.


Ettől függetlenül magas labda volt. A film címe: A dán lány. Nem 100 év, csak 94, mert 1926. tájékán indul a történet.


Ha irodalomban vagy történelemben olvasottabb volnál, már tudnád, hogy évezredek óta létezik a transzneműség egyes kultúrákban.

2020. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/135 anonim ***** válasza:
92%
#56: 100 évvel ezelőtt hogy volt meg a társadalom női választójog nélkül? Hogy volt meg a társadalom úgy, hogy a nőknek a konyhában volt a helyük és nem hordhattak szoknyát? Hogy volt meg a társadalom úgy, hogy kinézték azokat a férfiakat, akiknek hosszú hajuk volt? A tetoválás sem volt divat, csak a börtönviselt embereknek volt. A világ változik, ezt el kellene fogadni.
2020. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/135 anonim ***** válasza:
81%
Végigolvastam kb a felét, amit leírtatok. Van Niki, aki transzszexuális, és van mindenki más. Én Nikivel értek egyet. Csak élni szeretne, úgy, mint mindenki más. És igen, elvettek tőle jogokat. Ha nem értitek, nem baj, ha továbbra is ez a kormány lesz hatalmon, majd megtapasztaljátok ti is. Nem ebben a témában, de ti is mind valahogy korlátozva lesztek. Bocs, hogy belemosom a politikát, de nálunk főleg emiatt van ez, hogy az LMBTQ lakossá ki van most pécézve... Ti is csak a kormány féle anti-LMBTQ propagandát olvassátok, de nem olvastok utána máshol, vagy nem is ismertek melegeket vagy transzokat. Ha pl. tényleg nem kap meg egy munkát egy olyan ember, aki ehhez a kisebbséghez tartozik, pedig minden tudása és papírja megvan, az diszkrimináció. Mintha én nem alkalmazhatnék olyanokat, akik pl. dohányoznak. Nem értitek, mert nem titeket érint. Csak néha gondoljatok bele... Nem fogtok, mert ti "normálisnak" tartjátok magatokat és bele is borzongtok, hogy hogy lehetnek ilyen emberek... Miért van most több transz? Egyszerű, az internetnek hála kinyílt a világ és lehet tájékozódni. Erről Magyarországon 1990 előtt alig lehetett hallani. Ennyi. Az LMBTQ emberek is emberek. Kicsit mások, de emberek, és ők is csak élni akarnak. Nem pedig nektek ártani. Aki ártani akar nektek, az direkt teszi, céllal, és az a kivétel. A nyugati világ az elfogadásról szól, még ha időnként be is csúszik egy csaló, emiatt nem lehet több millió embert egy kalap alá venni.
2020. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!