Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Újabban Nyugaton miért kötelez...

Újabban Nyugaton miért kötelező törvényileg elfogadni mindenkinek a transzneműeket, és miért akarják ezt ránk is ráeröltetni?

Figyelt kérdés

A melegekkel, leszbikkel, bikkel semmi bajom amíg a hálóban rendezik le a nemiségüket, pont mint az illemtudó heterók, és a másságukat nem politikai tőke kovácsolására használják, mint egyes LMBT-aktivisták.



De pl. nőként nagyon kényelmetlenül érezném magam, ha pl. az uszoda női öltözőjébe betrappolna mellém egy pucér szakállas csávó, és meglobogtatná előttem női személyi igazolványát, mert a pszichológusa kiállította róla, hogy nőnek képzeli magát.


Vagy pl. neadjisten börtönbe kerülnék, és a cellatársam egy ugyanilyen lenne, egy csávó akinek női okmányai vannak, mert a pszichológusa meg az állam is adja a lovat a képzelgései alá.


Vagy ez a normális, és mondjuk 2050-re már az lesz, hogy kiállíttathatok magamnak kobold okmányokat, és akkor az állam mindenkit büntetés terhével rávesz arra, hogy ne embernek, hanem koboldnak nézzen?



2020. nov. 20. 23:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/135 anonim ***** válasza:
58%

"Vagy pl. neadjisten börtönbe kerülnék, és a cellatársam egy ugyanilyen lenne, egy csávó akinek női okmányai vannak"

Valahol régebben olvastam egy ilyen storyt, s a csávó végigerőszakolta az összes nőt a börtönben.

2020. nov. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/135 anonim ***** válasza:
21%

#7 Tudod az a vicces az egészben, hogy EDDIG nem volt szükség ilyen törvénymódosításra, mert EDDIG nem okozott gondot az, hogy van 1-2 ember akinek jogilag lehetséges volt a nemváltása stb. stb.

Miért kellett ez most mégis megváltoztatni?

Pontosan amiatt amit a genderlobbi művel az utóbbi években. Amíg a kutya észre sem vette hogy van lehetőség a jogi nemváltásra, nem foglalkoztak vele az emberek. Most a hatalmasra nőtt reklámozásuk miatt figyeltek fel rá az emberek és döbbentek rá, hogy nem csak létezik, de azt akarják elérni hogy ez természetes dolog is legyen és éppen hogy ne is lehessen utána nemet mondani ha ez a jogilag nemet váltott illető további jogokat akar majd ami addig csak a születetten olyan neműeknek jár.

Köszönhetik az lmbtqxyz tagok éppen a genderlobbinak azt, hogy ezeket a törvénymódosításokat meghozták, hiszen csakis miattuk lett téma és miattuk kell ezeket időben törvénybe foglalni.

Látjuk mi történik a "haladóprogresszív" nyugati társadalmakban és addig kell tenni ellene amíg itt még nincs úgy. Nem akarunk eljutni oda, hogy az óvodásokhoz drag queen-ek járjanak be "érzékenyíteni", hogy egy férfit fel lehessen jelenteni amiatt hogy nem volt hajlandó randizni egy csupán jogilag nővel, vagy perek tucatjait indítsák mert a jogilag nő miért nem kaphat szülési szabadságot stb. stb. Egyszerűen ez egy megelőzés, mert tanultunk a rossz példákból.

El kellene végre gondolkodni azon, valóban érdemes-e itt is nyomni ezt a genderideológiát, meg érzékenyítést, mert itt nem az az életképtelen népesség van, mint nyugaton. Ott a társadalom úgy viselkedik mint a béka a fazékban ahogy melegedik a lábosában a víz. Érzi hogy egyre forróbb a helyzet de nem akar belőle kiugrani, mikor rájön hogy baj van, akkor meg már nem tud. Nálunk viszont még megvan az emberek jó részének az egészséges életösztöne és bizony ha támadnak akkor védekezünk és visszatámadunk.

A gyerekeimnek megpróbáltam mindent megadni, de volt egy alapszabály kicsi koruk óta, hisztivel nem lehet elérni semmit, mert akkor csak egyre kevesebbet kapnak. Ezt már az óvodás gyerekem tudta, hogy megbeszélni mindent lehet, de ha nekiáll hisztizni és erővel, agresszivitással akarja megszerezni amit kitalált magának, ott a vége.

Most megy a genderlobbi meg az lmbtqxyz hisztije. Az ország vezetése meg szerencsére kimondta: hisztire semmi, itt a vége. Ha folytatjátok akkor visszavesszük azt is ami eddig volt.

2020. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/135 anonim ***** válasza:
45%

Ez a transzgenderizmus egy mentális betegség, önképzavar, testképzavar. Érthetetlen, hogy miért is nyomják ezt annyira, de a progresszivizmus addig megy, amíg engedjük, mindig is így volt a politikai ideológiáknál.

És igen, felvet több szeparációs, koedukációs problémát. Arról én is hallottam, hogy valami börtöntöltelék transznemű nőnek vallotta magát, átrakták a női börtönbe, ahol felcsinálta a fél női börtönt. De nem erőszakkal :D

2020. nov. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/135 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező, a kérdésed és az alatta található részletezés arra utal, hogy a transzneműeket érintő témában csupán propaganda anyagot olvastál eddig, nem állt módodban valós információkból tájékozódni. Ez alapvetően nem a te hibád, mert manapság több politikai erő is igyekszik meglovagolni a gyűlöletkeltésben rejlő potenciált, ezért mindenhonnan a félretájékoztatás ömlik.


Először azt kellene tudnod tisztázni, kik azok a transznemű emberek. Nem borostás vagy szakállas férfiakra kell gondolj, akik a női öltözőbe járnak kukkolni. Ezt a képet csak a propaganda harsogja. Hasonlóképpen ahhoz a manipulatív hazugságokhoz, amik az LMBTQ kisebbséget próbálják összemosni a pedofíliával.


A transznemű emberek azok, akik a lelkükben nem olyan neműnek érzik magukat, mint amit születéskor megállapítottak a külső nemi jegyeik alapján.


Kicsit leegyszerűsítve, amint valaki felismeri magában, hogy ő transznemű, onnantól megpróbálja az életét az érzett neme szerint élni. Úgy is öltözni, olyan hajat hordani, ami ennek megfelel. Ennek vannak egyszerű, hétköznapi részei, mint a sminkelés vagy borotválkozás. Vannak nehezebb és embertpróbálóbb részei, mint a hormonkezelés és műtétek. Ebből azt is láthatod, hogy aki ebbe belefog, az nem mókából teszi. Annál is inkább, mert a társadalomnak van egy tájékozatlan, gyűlölködő vagy szimplán könnyen manipulálható része, akik folyamatosan őket támadják (verbálisan és akár fizikailag is).


Válaszolva tehát a feltett kérdésedre: nyugaton nem akarnak rád erőltetni semmit, ami emberfeletti erőfeszítést kívánna tőled. Csak azt várják el, hogy a transznemű embereknek is ismerd el az alapvető emberi jogait, a ciszneműekhez hasonlóan ne kelljen sorozatos megaláztatásokat elszenvedniük.


A végén felveted, hogy koboldnak tartod magad. A pszichológia ezzel a témával már foglalkozott, egyelőre nem sorolja a tüneteidet a transzneműség alá. Összemosol két nagyon eltérő dolgot. Ha te koboldnak érzed magad, az csak az "érzés" szóban közös a transzneműség leírásával, de gyakorlatilag más köze nincs hozzá. Ennyi erővel felhozhatnád hasonlatnak azt is, hogy (nőként) mondjuk terhesnek érzed magad. Ennek sem lenne köze a transzneműséghez, csak ahhoz, hogy kismama vagy-e vagy sem.



#1: "Felfoghatatlan számomra, hogy egy nő, ha nőnek született miért akar férfivé válni vagy épp fordítva."


A transzneműség nem azt jelenti, hogy egy nő férfivá akar válni. Hanem hogy az az illető, akire mindenki nőként tekint, születésekor kislányként azonosítottak, nem nőnek érzi magát hanem férfinak.


Ha kapsz lepontozást a hozzászólásodra, akkor az nem hiszem, hogy a véleményedre fogod kapni, hanem arra, hogy az óvatlan megfogalmazásodban dehumanizáltál egy kisebbséget.


A transznemű magyarok is pszichológushoz járnak és a leggyakoribb eredmény nem az, amit sejteni vélsz, hanem hogy támogatják őket a szakemberek és segítik őket céljuk elérésében. Jobb szakemberek abban is segítik őket, hogyan dolgozzák fel a traumát, amit a gyűlölközők okoznak nekik.


"látja őket egy kisgyerek, aztán azt hiszi ez a normális"

Ha egy szülő képtelen egy ilyen egyszerű dolgot elmagyarázni a gyerekének, az tényleg nem tűnik normálisnak. De feltehetsz egy kérdést ezen a honlapon, amiben megkérdezed, hogyan magyarázd el a gyerekednek, hogy léteznek transznemű emberek. Tudomásom szerint az egyetlen hatása az lehet egy ilyen tudás átadásnak, hogy a gyereked nem fog idétlenül viselkedni, ha találkozik egy transznemű osztálytárssal. Nem kell rettegned, hogy emiatt ő is transznemű akarna lenni.


#3: "10 éve egy TRANSZNEMŰT nem láttál"

Pontosan ugyanannyian voltak transzneműek mint ma. De ők nem tudtak mit kezdeni az érzéseikkel, bele voltak kényszerítve abba a helyzetbe amiben voltak. Annyit változott a világ, hogy emberségesebb lett és elfogadóbb mindenféle mássággal szemben. Ez amíg olyan vagy mint a többiek, számodra nem képvisel értéket. De amint kisebbséggé válsz, nagyon fontos lesz.


Törölt #8: "Javarészt meleg, bi, ilyen meg olyan transzgender ember azokból lesz, akiket megrontottak"

Ez tényszerúen nem igaz. Az viszont igen, hogy sokan kihasználják és abuzálják a transznemű embereket.


Az autisták esetében hasonló gonosz dolgokat mondtak. Nem kell nagyon visszamenni az időben, 20 éve még úgy tartották Magyarországon is, hogy attól lesz egy gyerek autista, mert az anyja nem foglalkozott vele. És látod mennyi ember lelkét törte össze, hogy a nehézségei tetejébe még mások gonoszságával is meg kell küzdenie. Szerencsére az autisták ellen nem indult politikai propaganda.


#12: én azt vettem észre, hogy létezik anti-gender lobbi. Genderlobbit még nem láttam. Arról csak azok szoktak írni, akik az LMBT után nem csak Q vagy I betűt tesznek, hanem mindjárt XYZ-t.

2020. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/135 anonim ***** válasza:
67%

#13: "a transzgenderizmus egy mentális betegség"


Szerencsére már fejlődött a tudomány, ma már nem tekintik betegségnek sem a homoszexualitást, sem a transzneműséget.


A börtönsztorid egyszer-kétszer jól el lehet mesélni bulikákban a Móricka viccek után, de sokat ne várj tőle.


Biztosan elkerülte a figyelmed, hogy ha nem egy urbánus legenda, hanem meg is történt valaha, akkor nem egy transznemű emberről szólt, hanem egy bűnözőről, aki transzneműnek adta ki magát.

2020. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/135 anonim ***** válasza:
31%
#15 Teljesen álnok dolog idekeverni a homoszexualitást, a kérdésnek sincs sok köze ahhoz, és én sem azt írtam le, hogy a homoszexualitás és a transzneműség betegség, hanem azt, hogy a transzneműség betegség. A tudomány pedig a transzneműségről egyáltalán nem mond ki egzakt véleményt, sokak szerint betegség, sokak szerint nem az. Én az előbbi álláspontot fogadom el. Attól még, mert politikailag kötelezővé vált nem betegségként kezelni a transzneműséget, attól még az marad. A transzneműség és az egyéb pszichés betegségek között erős párhuzam van, kár tagadni.
2020. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/135 anonim ***** válasza:
83%
#16: A transzneműség nem betegség, ezt olyan szervezetek is elismerik, mint a WHO, az NHS vagy az Amerikai Pszichológiai Társaság. Szerencsére (még) szabad országban élünk, úgyhogy "politikailag" semmi sem kötelező, nyugodtan hangoztathatod, hogy a transzneműség betegség, legfeljebb kapsz pár lesajnáló pillantást. A transzneműség és a pszichés betegségek között pedig valóban erős párhuzam van, mivel a társadalom elutasítása és a transznemű embereket ért hátrányos megkülönböztetés és bántalmazások miatt sok transznemű ember lesz depressziós, rosszabb esetben öngyilkos.
2020. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/135 harminezer oxigén ***** válasza:
88%

Sziasztok!


Sokan nagyon rosszul látjátok ezt. Feldobtok egy-két a média által felkapott cikket mint pl a börtönös esetet (ami valójában az volt hogy a csávó csak azért vallotta nőnek magát hogy, ne a férfi börtönbe kerüljön és semmi köze nem volt a tényleges transzneműekhez)veletek nem akar


A legtöbb transz nem fog feljelenteni mert nem mész el vele randizni. Senki nem akar olyan emberrel együtt lenni aki nem akar vele lenni, gondolom ti se mentek el senkivel aki nem kedvel titeket. (azt meg ne keverjétek ide amikor, valaki a sima visszautasítás helyett hangosan, gyalázkodva, a másikat megalázva teszi ezt)


Ne általánosítsatok, van egy-két eset amit egyének követnek el, de ti egyből az egész közösségre ráhúzzátok. Ennyi erővel, mivel a hírekben van egy két ittas vezetésből adódó baleset, vegyék el mindenki autóját és jogsiját mert, ha egy-két ember piásan vezet, akkor már az összes úgy vezet.


A pedofilokkal való összemosás meg egyenesen vérlázító. Akkor templomba se vidd a gyereked mert, ott vannak a pedofil papok.


Egy transznemű nő amíg a külső adottságai nem lesznek olyanok higgyétek el, nem fog bemenni a női öltözőbe mert számára is kellemetlen és nem fog borostásan, nyál csorgatva senkit sem bámulni ott, hanem inkább sietve, minél gyorsabban átöltözik nehogy valaki elkezdje inzultálni vagy ne adj isten rátámadni.


Azt meg véletlen se felejtsétek el hogy a transzneműeket rengeteg, sokszor fizikai atrocitás éri csak az miatt mert az iratok nem igazodnak a külső megjelenésükhöz, identitásukhoz.


Velem is történt már ilyen (igen, én is transznemű vagyok), ülök a buszon csendben, senki mással nem foglalkozva, amikor a jegyellenőr hölgyemként megszólít, bérletellenőrzéskor. Átadtam a bérletet meg az igazolványt és egyből jött a baj: Először nem hitte el hogy az az én igazolványom (konkrétan okirat hamisítással/lopással vádolt) miután ezt tisztáztuk, hangosan a többi utas előtt elkezdett b*zizni, köcsögözni. Az irataimat is csak azután volt hajlandó visszaadni amikor, mondtam neki hogy, ha kételkedik az okmány eredetiségében akkor, hívjon rendőrt hogy tisztázzuk, én megvárom. Én nem provokáltam, nem feltűnősködtem csak mentem volna a dolgomra mint mindenki más, a csávó mégis felhatalmazva érezte magát a nyilvános megalázásomra, csak mert megteheti, vagy mert épp bizonytalan lett a férfiasságában, szexualitásában hogy első ránézésre ő is született nőnek nézett de, az igazolványomon más volt.


Vagy épp ott van a sokat emlegetett öltöző, munkahelyen én pl a férfi öltözőt használom, mivel jogilag még az vagyok illetve a hormonok sajnos még nem fejtették ki kellően a hatásukat, de mi fog akkor történni mikor már annyira látványos lesz a változás hogy mindenki észre veszi? A nőibe nem mehetek át, mivel papíron nem vagyok az. A férfi öltözőben meg kinek lesz majd kellemetlenebb? Nekem vagy a többieknek hogy, egy nő öltözik velük. Valószínű a hr nekem fogja majd azt mondani hogy mennyek el mert a többieket a puszta létezésem is zavarja.


Mielőtt idedobnátok hogy elmebeteg vagyok meg pszichiáter kellene stb. Tisztázzuk azt hogy, egy transz, azért hogy elkezdhesse a hormonokat, komoly pszichológiai és pszichiátriai vizsgálaton kell átesnie hogy a szükséges szakvéleményeket megkapja, ezeknek az elmezavar, elmebetegség kizáró okai. Rólam két független pszichiáter és egy klinikai szakpszichológus állapította meg hogy, ténylegesen transznemű vagyok, hogy nem vagyok elmebeteg, hogy ez nem képzelgés. (és nem, nem vettem meg a papírokat, mindegyiket tb-s pszichiátrián dolgozó orvosok állították ki)


Az hogy csináljam a négy fal között az meg lehetetlen, szedem a hormonokat idővel majd lesznek műtétek is, a változások nem egyik napról a másikra jönnek, van egy időszak amikor nagyon is látszik hogy min megyek épp keresztül de, az életemet nem tudom megrekeszteni mivel, el kell mennem dolgozni, le kell mennem a boltba kenyérért vagy épp a barátokkal beülnék egy kávézóba, ügyeket kell intéznem stb.


Egyáltalán nem provokálni akarlak titeket, nem akarom mutogatni magam, csak nyugodtan szeretném élni az életem mint ahogy ti is. Azt szeretném hogy a fent leírt buszos eset vagy, hasonló ne tudjon előfordulni. Idehaza ez már lehetetlen. Amíg az irataimat nem tudom megváltoztatni, addig mindig gyomorideggel megyek ügyet intézni, hisz nem tudom hogy mikor futok bele még egy, az ellenőrhöz hasonló figurába, vagy épp mikor támad rám valaki mert elmegyek egy nyilvános helyen wc-re. (teljesen mindegy hogy melyikbe, ha nőiesedő külsővel a férfibe akkor az miatt, ha férfi papírokkal a nőibe akkor meg azért)


Azt hogy miért kell ilyen törvényeket hozni, nos a transzok és a homoszexuálisok egy nagyon megosztó téma. A kormány szépen hoz ilyen diszkriminatív, jogfosztó törvényeket amin mi joggal felháborodunk, hisz gyakorlatilag az életünket lehetetlenítik el vele, majd nyilatkozatokkal, "állásfoglalásokkal" ellenünk uszítja a közvéleményt hogy, a többség ezzel foglalkozzon, miközben szépen, fű alatt eltüntetik a közvagyont pl különböző alapítványokon át, amiknek most alaptörvényi védelmet fognak adni. Vagy épp átírják a választási törvényt stb. Az meg végképp egy szemét dolog hogy ezt a rendkívüli jogrend alatt csinálják, mivel az érintettek még tüntetni sem tudnak kimenni.


Egyszerűen politikai elterelésre használják ezeket, nem törődve azzal hogy, százezrek életét teszik közben tönkre.


Még egy dolog, amit szerintem nektek sem ártana végig gondolni. Mi lesz ha már nem lehet a melegek és transzok tönkretételét, megbélyegzését politikai elterelésnek használni? Kit fognak akkor kiszemelni maguknak? Lehet hogy épp titeket, bármilyen mondvacsinált, mesterségesen felnagyított indokkal.


Niki

2020. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/135 anonim ***** válasza:
75%

"A pedofilok is emberek, ahogy Hitler is."

a különbség az, hogy hitler emberi jogokat sértett. a pedofilok potenciálisan sérthetnek emberi jogokat. míg a transzneműség önmagában nem vonzza magával a bűnözést.

2020. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/135 anonim ***** válasza:
8%
Ők csak egy politikai eszköz, akiket lehet tolni a politikusoknak maguk előtt, mint a legtöbb "elnyomott" kisebbséget. Undorító ez az LMBTQP+ közösség, de az őket támogatók, falként előretolók az igazán visszataszítók.
2020. nov. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!