Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök szoktak olyat...

A rendőrök szoktak olyat tenni, hogy kinéznek egy embert és kitolásból is igazoltatják?

Figyelt kérdés

A rendőrségről alkotott törvény szerint igazoltathatnak bárkit, azt tudom, de én most nem fogom a rtv.-t megnézni, mert nem érdekel.


Tekintettel a törvény engedélyezésére, -miszerint bárkit igazoltathatnak, bármikor nem csak gyanús személyt- ezt ugye megengedi a törvény nekik, van hogy direkt rászállnak valakire és igazoltatják minden na akár kitolásból is, vagy kitolásból nem és rosszul gondolom?



2022. aug. 9. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb kérdezd meg tőlük Levike! Hogy direkt szivatnak téged, vagy csak véletlen egybeesés hogy veled mindig kitolnak,és direkt téged igazoltatnak,meg pakoltatják ki a táskát! Mond meg nekik hogy már szinte mindig téged igazoltatnak,de sose találtak semmit és mindent rendben találnak.Akkor mégis mi a bánatért kell még 120 milliószor eljátszani ezt veled?!

Kérdezd meg hátha választ kapsz :)

2022. aug. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:

Az lett volna az igazi, ha a másik rendőr a szomszéd utcában vár, és ő is igazoltat.

De az is lehet, hogy rajtad gyakoroltatják az újakat.

2022. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
100%

#12

Na neee...egyszerre a mély vízbe dobják őket? :D

2022. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:

#13-nak:


XD


Velem dobták mély-vízbe, az egyik rendőrtiszti főiskolást!


Megállítottak, és az iskolás lenyomta a sablon-szöveget az igazoltatáshoz. Én rutinosan azonnal a vállapját néztem, és láttam hogy "hány óra".


Azt válaszoltam, hogy először én szeretném látni az övét, amit kapásból az orrom alá tolt. De a vele lévő zászlósnak már "szűkültek a szemei". XD


Rászóltam, hogy megfordítaná?


Ugyanis a hátuljára szép nagy betűkkel rá van írva, hogy: "Intézkedésre nem jogosult".


Nem volt ideje rá. A zászlós félretolta, és befejezte az intézkedést. XD

2022. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 A kérdező kommentje:

Debrecen nagy város 200 ezres. Azt a rendőrök is tudják, hogy minden nap van valami lopás. Mindig is volt, van is sajnos lesz is és nem lehet engem elővenni még akkor sem, ha tőlem 500 m-re van lopas. Jön az augusztus 20, rendezvények ahol tömegek lesznek. Én nem megyek, de ha elmennék és valahol a tömegben kizsebelnek valakit ami rendezvényeken gyakori, ahol összegyűlik 3 ezer ember vagy több. Ha telefon alapján látnák, hogy én is a környéken voltam, akkor nem lehetne rám fogni, ha bizonyíték nincs, csak én is a koncerten voltam, mert a másik 2999 ember is lehetett.


A rendőrök szerintem azért igazoltatnak gyakran, hogy egyszer hátha lopott pénztárcat találnak nálam, és lebukok vagy egyszer nagy mennyiségű pénzt, hogy tudjanak előállítani, és faggatni, hogy honnan van órákig és hátha megtörök, egyszóval hátha találnak nálam "OLYAN" dolgot, hogy elő tudjanak állítani, és meggyanúsítani, ezt akarhatják, viszont ez nem fog megtörténni, mármint hogy lopott dolgot, vagy gyanús dolgot, vagy nagy mennyiségű pénzt találnak, mert én már nem lopok. VÉGE. Sosem fognak találni semmit nálam.

2022. aug. 9. 21:45
 16/74 anonim ***** válasza:

#15-nek (kérdezőnek):


Amiket leírsz, és ahogy leírod azokat, nekem világos, hogy van értelme téged megállítgatni.


Velem szemben tudták, hogy ha nem konkrét bűncselekmény helyszínén fognak meg, akkor találhatnak nálam bármit, elmehetnek a francba.


Lopott holmi?

Amit egy órája vettem a bolhapiacon? XD


Sok pénz?

Amihez qrvára semmi közük? Annyit kell közölnöd, hogy semmi közük hozzá, mivel ÍGY IS VAN! Elővezethetnek, és ellenőrizhetik, hogy a közelmúltban történt -e olyan bűncselekmény, amivel a nálad lévő összeg összefüggésbe hozható. Ha nem, akkor Szépen visszaadják a pénzt, és további szép napot!


Le csak akkor foglalhatják,ha alapos gyanú merül fel konkrét bűncselekmény vonatkozásában. A lefoglalás KÉNYSZERINTÉZKEDÉS, amit alaposan indokolni kell.



Te nagyon amatőr vagy. Bevisznek és meggyanúsítanak? XD


Először is az elővezetés is kényszer-intézkedés, amihez jogalap kell. Persze ha birka vagy, és tudják hogy veled megcsinálhatják, akkor meg is fogják.


Meggyanúsítanak?


Az ilyen kihallgatások úgy szoktak kezdődni, hogy "Beszélgessünk .."


Ilyenkor én megkérdeztem hogy ez most tanú, vagy gyanúsítottkénti kihallgatás? Mert tudtommal az RTV nem ismertet "beszélgetés"-t a nyomozati cselekmények felsorolásánál!


És egy füst alatt el is kezdhet gépelni, mert minden feltett kérdést, és arra adott választ jegyzőkönyvben kell rögzítenie, tudtommal.


Egyébként pedig miért felejtett el tájékoztatni arról, hogy védő kirendelését kérhetem ha gyanúsítottként akarna "beszélgetni"?



Eleinte 10 percen belül kint voltam, később már nem próbálkoztak. Nem ért annyit.

2022. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 A kérdező kommentje:

DK-s!


A beszélgetés ismerős nálam sem próbálkoznak már a nyomozók, ha tanúkent kihallgattak, mert ismerem a taktikai, blöfföket, trükkjeiket.


Sem a rtv, sem a be nem tartalmaz "beszélgetést".


Te is írtad már máskor, hogy éveket voltál börtönbe. De te is szabadultál. Azóta nem figyelnek, teged azóta nem igazoltatnak. Írtad.


En is voltam börtönben 8 és fél hót. Kijöttem. Eleinte nem igazoltattak pedig jöttek mellettem, velem szembe. Mostanaban nagyon rám kaptak, találni akarnak nálam valamit, hogy újra gyanúsított legyek, de nem fognak találni.


HA IGAZOLTATNAK ÉS AZT VESZIK ÉSZRE, HOGY SOHA NINCS NÁLAM SEMMI OLYAN, MEGUNJÁK ÉS NEM IGAZOLTATNAK, LESZÁLNAK RÓLAM, MERT ÚGY LESZNEK VELE, NINCS NÁLAM ÚGYSEM SEMMI, VAGY AKKOR IS MINDIG IGAZOLTATNAK?

2022. aug. 9. 22:47
 18/74 anonim ***** válasza:

Az, hogy meddig igazoltatnak, nem attól függ hogy találnak -e nálad valamit?


Addig fognak igazoltatni, amíg a rendőrségen "képben" vagy. Vagyis amíg újra és újra elkapnak bármiért is.


8 és fél hónap.


Kicsit vicces a 6 év, 9 hónapommal szemben. 1,9 év, 2 év, 3 év

2022. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:
De nincs miért elkapni, mert mióta kijöttem idén január 13-án, azóta bűncselekményt nem követtem el. Az más, hogy ha tőrtént hasonló módszerű mint amit én követtem el, eszükbe jut, hogy nem-e én voltam és ellenőrízgetnek, de ez kevés ahhoz, hogy elkapjanak, meg meggyanúsítsanak meg bevigyenek.
2022. aug. 9. 23:16
 20/74 anonim ***** válasza:
Elfognak kapni levike. Ha nem ők akkor majd én.
2022. aug. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!