Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igazoltatásnál jár valami...

Igazoltatásnál jár valami külön szankció, ha kiabálok a rendőrrel?

Figyelt kérdés

Csúcsforgalomnál engem villogott le a rendőr, beszorított egy parkolóba, sokáig igazoltatott. Minden papírt elkért, még azt is érdekelte, hogy miért apám nevén van a kocsim. Amikor kérdezgettem mi a célja az igazoltatásnak, mi a baj, közölték, hogy nem mindegy nekem? Joguk van igazoltatni ezt magyarázták. Mondtam nekik, hogy sietnék a gyerekért az óvodába, az sem érdekelte őket, még jobban szivattak, mindig találtak valami új kérdést, de nagy nehezem megszabadultam tőlük. A vége felé emeltebb hangon beszéltem velük, erre rögtön mondták, hogy maradjak a normális hangnemnél, ha nem akarok egy 72-est.

Most külön a magasabb hangnem miatt fogda jár vagy mi? Jár érte valami kisebb, nagyobb szankció?



2022. jún. 25. 18:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg súlyosabb büntetésre számíthatsz ha kialbálsz.
2022. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem járhat, mivel a kiabálás nem számít sem szabály, sem pedig törvénysértésnek. Persze ez csak a papíron van így, valójában nem lehetne őket megfogni semmivel.
2022. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

Igen, jár érte szankció, akár durva is. De véletlenül sem a jog szerint. Miért?


Normális esetben egy rendőr okkal igazoltat, udvarias, ezért normális "ügyfél" esetén fel sem merül a kiabálás. Ekkor tehát az eset nem létezik.

Ám van primitív rendőr, van torz gondolkodású rendőr, és van bosszúálló rendőr (mit bosszul? bármit, hiszen abnormális). Ez a fajta rendőr bárkiből képes kihozni a türelmetlenséget. Az általad említett ok ezt csak fokozza. És ez a rendőr elég, ha úgy érzi (nem megtörténik, csak úgy érzi), hogy nem vagy elég alázatos, büntetni fog. Ha szélsőségesen, van esélyed utólag igazságot kapni, de nagy munka árán. Ha úgymond belefér, akkor semmi esélyed. Meg fogja magyarázni, és a hazugságát nem tudod cáfolni.


Ha felismered, hogy ostoba vagy szivatós rendőrrel állsz szemben, hizelegj, dicsérd és vedd észre, mi hiányzik neki (többnyire önbecsülés) és add meg, ekkor fogsz gyorsan megszabadulni tőle. Ha nincs szerencséd, várd ki, kizárólag a kérdésre válaszolj és nagyon egyszerűen, ez talán segít.

2022. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor nem lehet nekik bármit mondani? Szólás szabadság van.
2022. jún. 25. 20:39
 5/20 anonim ***** válasza:
A szólás szabadság nem azt jelenti hogy kulturálatlanul és bunkón, becsületsértőn, hangosan beszélhetsz.
2022. jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Azthiszem értem mi volt itt a gond. Te. Már csak a szólásszabadsággal. Simán elő lehet állítani ilyenkor. Aztán a gyerek csinál azt az oviban amit szeretne! Nemtudom mit képzelsz te magadról.

Nem értem egyeseknek mitől lett ekkora szája manapság csak mert sietnek. El kéne időben indulni vagy akkor nem kell gyerek.

2022. jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Fun fact:


*Fél perces igazoltatás*

*Lassan tölt be a nyilvántartás. 20 másodperccel több idő telik el*


Állampolgár: mit szrakodik a rendőr már nem hiszem el. Sietek a gyerekért\fodraszhoz\vasarnapi ebédre


Rendőr: *igen? Na akkor még pár dolgot megnézünk, ha ennyire türelmetlen vagy :)*

2022. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 veterán vas ***** válasza:
100%
Vajon mi volt az előzmény, ha úgy kezdődött az igazoltatás, hogy: "csúcsforgalomnál levillogtak és beszorítottak egy parkolóba". ;)
2022. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

6os fogd csak be a szádat de gyorsan. Azt mondod nem kell gyerek.

1 ne te pofázd meg mit csináljak.

2 neked tuti nincs gyereked.

3. Időben elindultam, rászántam pluszt is, mert csúcsforgalom szokott lenni, mégis nem a 4., hanem a 8.lámpán mentem át.

2022. jún. 25. 22:56
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy akkor kb 5 perc volt nettóba amit ott töltöttél. Csak úgy nem szednek ki egyébként. Ha ilyen csúcsforgalom akkor vaz főváros. Ahhoz legalább 3 egyidejű szabálysértést kellett elkövetned piros lámpával és vagy veszélyeztettél is valakit. Gyerek előtt is így beszélsz? Szép egy szülő vagy. Sok jót fog tanulni a gyerek.
2022. jún. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!