Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szólsz ehhez az alkotmánym...

Mit szólsz ehhez az alkotmánymódosító javaslathoz?

Figyelt kérdés

Itt olvasható:


[link]


Bemásolom az Alkotmányból azokat a részeket is, amiket módosítani, hatályon kívül helyezni akar.


34. § (4) Az Alkotmánybíróság tizenegy tagját az Országgyűlés választja. Az Alkotmánybíróság tagjaira az Országgyűlésben képviselettel rendelkező pártok képviselő csoportjainak egy-egy tagjából álló jelölő bizottság tesz javaslatot. Az Alkotmánybíróság tagjainak megválasztásához az országgyűlési képviselők kétharmadának szavazata szükséges.


24. § (5) Az új alkotmány előkészítésének részletes szabályairól szóló országgyűlési határozat elfogadásához az országgyűlési képviselők négyötödének szavazata szükséges.


Nekem a következő problémáim vannak:

a) Eddig minden párt jelölhetett tagot az alkotmánybírót jelölő bizottságba, ezen túl a többség dönt, azaz a FIDESZ még a jelölési folyamatban formálisan se enged beleszólást senkinek.

b) Eddig a Horn-kormány által hozott szabály szerint az új alkotmányt előkészítő határozathoz négyötödös többség kellett. Ez után nem kell, a FIDESZ egyedül csinálhat alkotmányt önmagának.

c) Bár kötelező lenne az indoklás, az utóbbi javaslatot egy szóval sem indokolta a beterjesztő.

d) Bár két beterjesztő van (Lázár J., Mátrai M.), az egyikük alá sem írta.


2010. jún. 12. 14:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
81%, csak megjegyezném, hogy Hitler is a néptől kapta a hatalmát. Amúgy meg az igaz, hogy MOST MÉG demokratikus, de ha ezek a döntések törvény erejűek lesznek, az erősen visszavesz a demokráciából.
2010. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:

De még egyszer akkor

Én most nem a FIDESZ ellen vagyok, hanem a törvény ellen. A hideg is kiráz, ha belegondolok, hogy esetleg pár év múlva állampárti múlttal bíró múmiák, vagy kacagányos-fokosos mélymagyarok lesznek az alkotmánybírák.

2010. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:

Demokrácia = Népuralom, a nép által megnevezett vezető, a néptől kapott hatalommal él. Ez történik? Igen, ez történik.

Nem beszélhetsz diktatúráról, mert az nem ezt jelenti.

Amennyiben ezeket az intézkedéseket a jelenlegi parlamenti többségével meg tudja tenni, akkor meg tudja tenni, mert lehetőséget adtunk rá, ezt hívják demokráciának többek között.

2010. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:

Mint mondtam az MSZP kiírta magát a politikából jó időre, ettől tartanod nem kell.

A Jobbiktól pedig félned nem kell, egy tisztességes párt, aki a te érdekeidet is szolgálja.

Egyébként a Jobbik egy "kis" párt és a támogatottsága kevesebb, mint a Fidesz támogatottsága. Mivel a Fidesz a munkáját jól végzi, így nincs oka rá a magyaroknak, hogy 4 év múlva ne őket szavazzák meg. Ha pedig lesz rá oka és a Jobbik lesz, akkor azt mondom legyen is a Jobbik.

2010. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
81%, ismétlem, ezt még lehet, hogy demokráciának hívják, de ami lesz belőle, azt már kétes lenne így nevezni. A demokrácia meg nem csak a választásokra vonatkozó "népuralomiig" tart.
2010. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
Nem kétes demokráciának nevezni, mert ezt jelenti a demokrácia! Az, hogy ez kinek mennyire tetszik egy dolog, de attól még ez demokrácia.
2010. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:

81

Oké, de ott van pl az usa, a demokrácia egyik bástyája, ott meg sem fordul a fejükben, hogy átírják az alkotmányt, legfeljebb módosítanak rajta, és egy kicsivel régebbi az övék, mint a miénk.

Hogy magyarázzam el, mi a bajom: a demokratikus felhatalmazás nem jelent korlátlan hatalmat. Nem jelenthet, mert akkor van rá esély, hogy nem demokrácia lesz. Ezért kellenek mindenkor független szervezetek, amik ha úgy tetszik " a rendszeren kívül" vannak, és őrködnek a játékszabályok betartásán. Érted?

2010. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:

Nem, mert amit mondasz érzéseken alapul nem tényen. Ha valami demokratikus, akkor ilyen által nem válik diktatórikussá. Ami lesz belőle az is demokratikus, mert mi lehetőséged adtunk rá, hogy megvalósítsa.


A magyar alkotmányra pedig teljesen ráfér már ez.

2010. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:
A 81 %-os válaszoló nem jól látja, illetve nem érti a demokráciát. Ez nem abból áll, hogy egyszer nyertem egy választást, és attól kezdve 4 vagy 20 évig én uralkodok, azt csinálok mindenben, amit akarok. Ilyen alapon Hitler is megnyert egyszer egy választást Németországban, aztán valahogy mégse lett olyan demokratikus. A FIDESZ persze nem Hitler, de ez egyszerű pszichológia: Hogy ha valakinek soha nincs semmiféle érdemi visszajelzése, ellensúlya, az előbb-utóbb elszakad a valóságtól, nagyokat hibázik, és ha ez egy politikus, az mindenkinek árt. Ezért nem jó nálunk se, hogy a FIDESZ választ mindenkit, ő hoz minden törvényt, ő hajtja végre, majd ő ellenőrzi önmagát. Ilyesmi sehol nem működik jól, függetlenül attól, hogy kik működtetik.
2010. jún. 12. 16:08
 30/80 anonim ***** válasza:
53%

81

Nézd, csak ismételni tudom magam, és már unalmas: kell ellensúly. De olyan ellensúly, ami mindenkivel szemben az, akárki is van hatalmon. Ha odaadjuk a mindenkori hatalomnak, hogy válassza már ki, ki legyen az ellensúly, akkor sok jóra nem lehet számítani.

2010. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!