Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen hatással lenne az...

Milyen hatással lenne az emberek életére, ha a forintot "megkurtítanánk" a végén két nullával? Mekkora erőfeszítéseket kellene hoznia ehhez az államnak, hogy véghezvigye?

Figyelt kérdés

Röviden: ami ma 100 forint, az a pénzreform után 1 forint lenne.

Meg lehet oldani, a románok is megcsinálták, ráadásul négy nullával.


Csak szemléltetésképpen:

-a 150000 forint fizetésből 1500 lenne

-a 250 forintos kenyérből 2 forint 50 fillér lenne

-a 20000 forintos gázszámlából 200 forintos lenne

-stb


Szerintem jót tenne, könnyebb lenne beosztani a pénzt, hiszen egyszerűbb felfogni, mennyi pénze van az embernek. Egyszerűen nincs mihez mérni a pénz értékét, mert nem hogy nincs olyan dolog, ami egy forintba kerül, de még egyforintos sincs.


2011. dec. 2. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Ezen én is elgondolkoztam, hogy ez még miért nem csinálta meg a magyar kormány, és ne mondja senki azt, hogy nem lehetne megszokni.

Én Erdélyben élek, és nagyon jól bejön az új lej. Az elején még az 1 lej-t, 10000 lejnek neveztük, de most már csak 1 lejnek mondom.

És azt sem felejtsük el, hogy Romániában a mostani 1 bani, az a régi 100 lejes. A mostani 100 lejes az a régi 1 millió.

Régen a 100 lejest nem használtuk, most meg ismét forgalomba jött az 1 bani.

2011. dec. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg lehetne csinálni, csak rengeteg költsége lenne, és nem lenne semmi értelme. Ez a szintű elszámolás még átlátható. Ha öt-hat-hét nullával kell számolni alkalmanként, akkor már érthetőbb döntés lenne.

Nyilván alapból be kellene vonni minden forgalomban levő pénzt és új pénjegyeket nyomni, ez is sokba kerül, de az elszámolásokat, honyveléseket, bankszámlákat, mindent át kellene váltani. Ha lenne potya pénz rá, akkor még hagyján, de az olaszok is meghagyták a líránál a nagy számokat, ott még kevesebbet ért egy líra mint nálunk most egy forint.

2011. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy bevezethetnék a pöngőt. Ezer Forint érne Egy pöngőt és lenne vátópíze a Fillér.
2011. dec. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Milyen hatással lenne az emberek életére, ha a forintot "megkurtítanánk" a végén két nullával? "


Kényelmetlen lenne, mert fillérekkel kellene utána szerencsétlenkedni. Át kellene állítani a pénztárgépeket stb.


"Mekkora erőfeszítéseket kellene hoznia ehhez az államnak, hogy véghezvigye?"


Semennyit. Néhány mrd Ft költség és néhány hét alatt végrehajtható lenne egy ilyen reform, ha sietnének. Csak értelmetlenség.


"Szerintem jót tenne, könnyebb lenne beosztani a pénzt, hiszen egyszerűbb felfogni, mennyi pénze van az embernek."


Akinek azért esik nehezére beosztani a pénzt, mert nem 2000, hanem 200 ezer buznyákot keres, annak úgyis mindegy.

2011. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

23:39


A román eset más. Magyarországon mondjuk egy szelet csokit lehet venni 70 forintért, míg egy másik 75. Ha 7000 és 7500 lenne, akkor lehetne azt mondani, hogy semmi értelme a sok nullának, mert Romániában sem számított semmit az utolsó 2 nulla. De Magyarországon ilyen probléma nincs. Ha 2 nullát levágnának a forintból, be kellene vezetni a fillért, ami hülyeség.

2011. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!