Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » "újraépíthetjük az országot...

Titak kérdése:

"újraépíthetjük az országot amit 1945 óta mostanáig rombolt a bolsevizmus sz*ros radioaktív mocsara. " Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 09:32
1 2
 1/11 UM4 ***** válasza:
75%

szép költői posztmodern hatású megfogalmazás :)

még mindig vannak olyan problémák a fejekben amiket a szovjet gyarmati időkből örököltünk (kérdezz meg egy közgazdászt a "kádár idején jobb volt mert mindenkinek volt munkahelye" szövegről)

2010. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Szépen hangzó tiráda,akár Orbán is mondhatta volna. Kár,hogy senki nem fogja ujjáépíteni at országot,inkább csak rombolni.

Ami a Kádár-rendszert illeti:

Én közgazdsáz vagyok,de a lakosság többsége nem. Az átlagembert csak az érdekli,hogy megtud-e tisztességesen élni,van-e mun kája,eltudja-e tartani a családját,tud-e lakáshoz jutni?

Aki élt a Kádár-rendszerben,az tudja,hogy nem volt munkanélküliség,ingyen volt az iskolai oktatás, 5-10 év takarékossággal tudott lakást venni,házat építeni,hobbit vagy nyaralót vásárolni,kocsit tartani. Az kevésbbé érdekelte,hogy az üzletekben nem volt olyan választék,mint most.Igaz,akkor nem voltak ekkora vagyoni különbségek sem.

Nem érdekelte őket a közgazdaság,csak a saját megélhetése.

Közgazdászként tudom,hogy nem vették figyelembe a piac törvényszerűségeit,mert az állam által irányított gazdaság volt. Ha nincs rendszerváltás,akkor sem lehetett volna sokáig fenntartani és működtetni a rendszert.

Amúgy a mai közgazdászok sem egyformán látják a jövő útját!

2010. okt. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

"Közgazdászként tudom,hogy nem vették figyelembe a piac törvényszerűségeit,mert az állam által irányított gazdaság volt. Ha nincs rendszerváltás,akkor sem lehetett volna sokáig fenntartani és működtetni a rendszert. "


Ehhez nem kell közgazdásznak lenni! Ja és kb ők vitték csődbe ezt az országot...

2010. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Hú ez valamelyik kérdés válaszában volt, de melyikben azt már én sem mondom meg.

De aki ezt "nyilatkozta" az egy marha, de tényleg olyan mintha OV köpködte volna ki a szavakat

ezért ehhez a szinthez is kell mérni:)

2010. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KÁELEF ***** válasza:
54%
Aki ezt írta az vagy nem normális, vagy orbánviktor.
2010. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves közgazdász.

Nekem utólag se hazudjál. Az egyszerű polgár egy közönséges lakótelepi lakást 30 év alatt tudta megvenni. Az autóra is várni kellett vagy 15 évet. Csakhogy a kettő együtt nem nagyon ment.

2010. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Igaz,hogy várni kellett az autóra,de volt biztos megélhetése az embör gyerekének,sőt kötelező volt dolgozni.Az oktatás ingyenes volt,én is fesőfokon külföldön tanulhattam,a szüleimnek nem kerültem pénzbe,sőt az ösztöndijamból még én vettem ezt-azt,hogy rajtuk segítsek.
2010. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A "Kádár idejében jobb volt"-ról csak néhány gondolat!

Papíron nem létezett munkanélküliség mert ez a kor ideológiájának sarokköve volt. Inkább bejáratták az embert a gyárba kártyázni, beszélgetni csak 100%-os legyen a foglalkoztatás. Az aztán meg tökmindegy volt nekik hogy az adott cég alól már régen kifogyott a piac és évek óta hiányt termel mert a KGST is heveny "hererákkal küszködött már a 70' évektől kezdve. Szerintem egyébként korábban, de ez egy másik történet.

A 80' évekre világossá vált hogy a 45-től megdönthetetlennek hitt modell recseg-ropog és évtizedek hibás gazdaságpolitikai döntéseinek köszönhetően magunk előtt tolt hiány bedönti a büdzsét.

Ráadásul az Orosz medve is több tucat egyenként is halálos betegséggel küszködött, így a legkisebb gondja is nagyobb volt annál hogy a magyar piacról érkező importot "felszívja", adva ezzel még néhány évet a cuclizmusnak.


Amikor a múlt rendszer apologétái is belátták hogy eljött az igazság pillanata 90-től következett a nagy rendszerváltásnak hazudott, "a még megmaradt állami vagyon szétosztása az elvtársak között" című sokfelvonásos melodráma amelynek sajnos kényszerű résztvevőivé váltunk.


Szerintem most jött el az igazság pillanata.

A szétlopható állami vagyon elfogyott, az emberek is megértették hogy olyan dolgot kell csinálniuk amely a társadalom számára is hasznos és a piac is megfelelően konvertálni tudja hogy pozitív mérleget produkálhasson belőle. Kevesebb bürokrácia, több hasznos munka!


Szerintem 15-20 éven belül ha keményen dolgozunk lehet Magyarország egy sikeres, gazdag ország!

2010. nov. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Szerintem 15-20 éven belül ha keményen dolgozunk lehet Magyarország egy sikeres, gazdag ország!"


Basszus! Má' megint lekéstem.

2010. nov. 5. 08:26
 10/11 anonim válasza:
Csak az a gond,eddig is küszködtem ,dolgoztam,hajtottam,én most szeretnék egy kis gondoktól mentes éveket,mivel 60 vagyok.Ráadásul szeretnék még dolgozni is,de nem alkalmi ,meg takarítónői munkát vállalni.Sajnos a szakmám a béka sejhaja alatt van a rendszerváltozásnak köszönhetően,helyette a nagy csudi kinaiak élvezik a szakma előnyeit.
2010. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!