Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért tagadják egyesek a...

Miért tagadják egyesek a holokausztot?

Figyelt kérdés

A számokon tényleg lehet vitatkozni, ehhez nem kell szélsőjobboldalinak lenni.

De a szélsőjobb miért tagadja? Nekik nem büszkének kéne lenniük, hogy annyit elimináltak? Mi értelme tagadni?



2018. márc. 14. 00:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis erveltem mellesleg - szisztematikusan valaszt adtam a kerdesre, hogy miert van holocaust tagadas. Olvassatok el.

Megmagyaraztam a jelenseget, az okait, es a megjelenesi formaira is kitertem. Az oldalon deltett kerdes szempontjabol velemeny egyezes/kulonbozestol fuggetlenul szerintem relevans valaszt adtam, ezert nem ertem a lepontozast.

Meg a szelsojobbos kommentelot is felpontoztam, mert bar idiotanak tartom, relevans dolgot irt.

2018. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Errelmes emberek mindig kisebbsegben vannak - az ostobak sosem tudjak magukrol, hogy azok.

Mivel most a libsiszellemnek forog a vilag, erdemes lenne elgondolkozni, hogy az a jobb

2018. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Magyarországon volt pár éve egy ilyen kutatás, nem antiszemiták részéről... minél jobban ment egy rétegnek, minél jobban érdeklődött a politika iránt, annál antiszemitább volt picit. De láttam angol statisztikát, amiben valóban az van, amit te írsz. De külföldön libsibbek a társadalmak. Nekem volt csak a középiskolában legalább két zsidó osztálytársam, és még legalább kettőt ismertem - picit sem feletek meg a sztereotípiáknak, főleg a két fiú... Nem voltak szociálisak túlságosan érzékenyek. Egy zsidó munkatársam is volt. Úgy tudom, legalább 100 000-es a hazai kisebbség, de inkább 150-200 ezres. A politika, média, pénzügyek felsőbb szféráiban szépen reprezentáltak. Ha az nem éri el a kritikus tömegek, akkor semmi.
2018. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Általánosítás... egyes esetekben nem árt. Szerintem ebben az esetben sem. Ha egy populáció majd 100%-a hasonló a vizsgált szempontból...
2018. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a 150-200 000 főt honnan vetted (borzasztó sokat mondtál), 40-50 ezer zsidó él Magyarországon. Ez nem tipp, és végképp nem azért írtam, hogy kedvedet vegyem, hanem ez tény megállapítás.

A zsidó mint olyan ugyanis nem fakultatív (bizonyos mértékig, hisz betérni lehet), azonban közösség által el nem ismert magát zsidóként deklaráló egyén attól, hogy azt mondja, még nem lesz az.

Ha azokat is besorolod, akiknek utoljára nagyszülője stb is az volt, ennyi erővel svábok vagy tótok is lehetnének (fura egy népcsoport, általában ha valakinek a nagyapja az, már őt is zsidónak mondja a környezete, bezzeg ha horvát lenne, mindenki magyarnak mondaná (4-ből 1 horvát és 3 magyar felmenővel. lehet rossz a példa, mert a horvátokat sem feltétlenül mindenki szereti, de gyerünkmár, mindenkiben van spicc). Borzasztóan kicsi az esélye, hogy az osztályodban pont kettő is volt, mivel 1000 emberből 4 zsidó Magyarországon, kb 0,4%-os jelenléttel. Szerintem zsidó származásúak voltak, de ismétlem magam, hacsak nem egy hetedik kerületi gimibe/suliba jártál "Pesten", akkor kizárt, hogy pont két zsidó volt az osztályodban, van esélye, de szinte kizárt.

Ez bőven alatta van a kritikus tömegnek a mennyiségük, figyelembe véve, hogy a holocaust előtt alulról püfölte a létszámuk az egymilliót (1 000 000). Na, az volt szemetszúró (laza 5%-os reprezentáltsággal).

Csakhát, hatszázezer felszívódott, párszázezer pedig Izraelben kötött ki, valamennyi pedig hátat fordított ennek, na ők általában kulturálisan semennyire nem zsidók. Na nem is azért, mert nem mondanak el nap végén egy shema yisraelt, vagy mert nem esznek disznóhúst és nincs körülmetélve a fütyi, hanem azért, mert megszűnt az életszemlélet és az ashkenaziakra jellemző viselkedésminta. Nem ebben nőttek fel. Az agyuk már magyar, nem zsidó. Vagy: magyar, és nem magyar-európai-zsidó. Ahogy tetszik, nyilván egy Jordán sefard zsidó más volt mint egy ashkenazi.

Ui: az izraeli aliya miatt rendkívül pontos adatbázisok vannak a zsidókról, szóval, mint mondtam, a 40-50 000 PONTOS. Egyszer hallottam egy kocsmában, hogy emiatt a zsidó adatbázisok a legpontosabbak a világon (szomszéd asztal, ütötte a fülem a téma, én meg csak mosolyogtam).

Antiszemiták az én városomban is vannak, rajtam kívül zsidót ott NEM ismernek. Tényleg nem, Budapest környéki kisváros, rajtunk kívül a holocaust után minden túlélő család (az a néhány) vagy kihalt (volt két öreg néni, aki megmaradt), vagy Budapestre költözött, na ilyenből volt kettő. A többi odaveszett, felszívódott. Felszívódtak, nem Izraelbe mentek... nem jöttek haza.

2018. márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

A magyarországi kutatásra kíváncsi lennék.

Nemrég volt valóban közvéleménykutatás, de abba bele tudnék kötni, hogy Magyarországon nem igazán van kialakult igazi törzsgyökeres értelmiség, mióta a szocik a zsidókat deklasszálták.

Pontosan ugyanolyan szilvafás nemesréteg és oligarchatömegek uralkodnak, mint amilyen a nagy magyar arisztokrácia volt a levélíróival, mikor már olvasni sem tudtak, csak a közpénzen termelték újra magukat. (haha, kis irónia, persze... megjelenniük is tudni kellett, hogy a földből származó jövedelmükhöz jussanak, ui: tisztelet a kivételnek, természetesen volt ott is olyan, sok olyan - bár közel sem kielégítő mennyiségű, akik előtt kalapot emelnék - ha lenne kalap, DE nincs.)

Sajnálatos módon a magyar "arisztokráciáról" túl sok jót nem tudok mondani, csak annyit: pénz már van, kultúra még nincs, öltönyre már futja, hordják, de viselni még nem tudják.

Az újgazdagok negatív tulajdonságai, ízléstelenség és vagyonszerzési kényszer, egyfajta elvtelenség jellemzi őket. Lehet gazdagnak lenni. Lehet undorító módon is meggazdagodni, hogy tiszteletreméltó legyen. De vannak itt beleköthető dolgok. A biznisz az biznisz. De a social responsibility vagy társadalmi felelősségvállalás hiányzik, például: amikor a fater már ismeri a rektorthogy a hülye fiának 3 milliós havi fizetés mellett szociális támogatást szerezzen, mert évet csúszott... na ahhoz már pofa kell. A biznisz az biznisz, de ez itt elv.

Na ha itt nagy az antiszemitizmus, hát legyen.

2018. márc. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a 40 000-es szám a vallásos zsidók lehetnek, ami más tészta. Hivatalosan nem is tartják kisebbségnek, nem lehet pontosan számon tartani, de a legnagyobb kisebbséget sem lehet. Szerintem 40000-nél sokkal többen lehetnek, nagyon szépen reprezentáltak vezető pozíciókban. Ha csak az ismert embereket nézzük, sokáig lehetne sorolni a példákat. Kb. minden 3. ismertebb ember, média, művészet, politika, pénzügyek, stb. Az egy nagyszülősöket nem sorolom ide, a két nagyszülősöket szerintem már ide lehet. A horvát, sváb, szláv, kun "kisebbség" nem is igazán kisebbség, igen hasonlóak, ellentétben két kisebbséggel. Én több gimnáziumba is jártam, volt egy-egy zsidó mindkét osztályomban, és még legalább kettőről tudtam az iskolából, persze biztos sokkal több volt. (Nem belváros, külső kerület.) Attól, hogy nem tartod, vallod magad zsidónak vagy épp feketének vagy ázsiainak, még az leszel. Ezt nem te választod meg, a környezetet is szokták erről megkérdezni, ha igazán hiteles adatot akarnak gyűjteni. Az életszemléletük pedig biztos, hogy nem tűnik csak úgy el. A svábok pl. borzasztó gyorsan asszimilálódnak, de van néhány kisebbség, amelyre ez egyáltalán nem jellemző, amelynek megmaradnak a szokásai, nem keverednek, könnyen disztingválhatók.

A holokausztnak tudtommal kb. 500 000 áldozata volt (430 000-et vittek el), pár százezer kimehetett Izraelbe, az USA-ba és más országokba (56-ban is ha jól tudom, kb. 40-50 000-en mentek ki a 200 000-es teljes létszámból), és ott van még a népességnövekedés is azért, ami náluk szerintem sokkal magasabb lehetett. Hogy hányan lehettek a 2. vh előtt, nem tudom pontosan. 800 ezer-1 millió közé tenném. (Nagy-Magyarországon még több mint 1 millióan voltak).

Az antiszemitizmussal nem vádolható TEV kutatása:

[link]

A több jövedelemmel és magasabb iskolai végzettséggel nem csökken az antiszemitizmus, sőt, a felvilágosodott Budapest pedig antiszemitább, mint a vidék. A legfeltűnőbb, hogy akit érdekel a politika, azok közt sokkal több az antiszemita (vagyis nem a tájékozatlanság miatt van).

2018. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki nem vallásos, még zsidó, ha annak született. Mint írtam, ez a kérdés ennél sokkal összetettebb. A magyar felsőosztályról a véleményemet már leírtam. Nem kiindulási alap, főleg nem ma.

A mai média mellett pedig - ne csodálkozzunk, ha "Tudjukkiról és a mögötte álló bizonyos nemzetiségiekről" rossz képek alakulnak ki.

Az elmúlt nyolc év nem épp megfelelő masszív ideológiai tömegfelmérések elvégzésére.

2018. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!