Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért tagadják egyesek a...

Miért tagadják egyesek a holokausztot?

Figyelt kérdés

A számokon tényleg lehet vitatkozni, ehhez nem kell szélsőjobboldalinak lenni.

De a szélsőjobb miért tagadja? Nekik nem büszkének kéne lenniük, hogy annyit elimináltak? Mi értelme tagadni?



2018. márc. 14. 00:32
1 2 3
 11/28 Estádio de Felchút ***** válasza:
hatmilijó!
2018. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
43%

Az a helyzet, hogy tökmindegy, hogy valóban 6 millió áldozat volt, vagy csak 3, vagy 2, ettől függetlenül az emberiség történetének az egyik (vagy legnagyobb), de mindenképpen a legszisztematikusabb népirtása volt.

Szoktak azon vitatkozni, hogy ha 6 millió zsidó halt meg, akkor az percenként irreálisan magas számot hozna ki a kb 5 éves távlat alatt, és a krematóriumok nem bírták volna el. Ez tény, de az is, hogy 2 millió zsidó halála is hasonlóan nagy számot adna leosztva percekre/órákra, annyi pedig mindenféleképpen eltűnt. A másik, hogy PERSZE hogy nem bírták a krematóriumok, ugyanis nem véletlenül lett tömegsírba helyezés és amikor már ezt SEM tudták megvalósítani mert olyan gyorsan pusztultak a zsidók akkor pedig a hullahegyek, amiket az amerikaiak gyönyörűszépen lefényképeztek, szóval, az indok ezesetben, hogy "a krematóriumok kapacitása nem bírta volna ezt az emberáldozatot" ez nem zárja ki a 6 milliót, mivel ez tény, hogy nem bírták, és a végén már hullahegyek formájában rothadtak szét, lásd Anne és Margot Frank - hastífuszban haltak meg, az elhantolatlan, nem elégetett zsidók tetemei miatt felszaporodott korókozók egyikétől. Járványok törtek ki a végére a táborokban, amik gyakorlatilag élhetetlenné tették a táborok környezetét, nem beszélve a hatalmas mennyiségű holttestről amiket hatalmas ásott gödrökbe (sírokba) ÖNTHETTEK volna, mert annyi volt, de dobálták őket. A holocaust tagadás az egy egyszerű pszichológiai reakció, ami egyébként az első reakció volt a német civilek részéről is, mikor az amerikaiak megtalálták a táborokat. Nem hitték el, hogy ilyesmi történhetett, aztán megmutatták nekik, hogy DE, történt, nézzétek meg, itt van. Amikor az ember a rossz oldalra, általa lenézendő viselkedésformába sorolható (még akár indirekt módon is, ergo a népcsoportja követett el valami emészthetetlenül undorító dolgot, vagy azok követik el, akik ugyanazon ideológia szerint alakítanak ki értékrendet), akkor az illető először tagadni fog. Lelkiismereti mentességért, illetve a gyásznál is ugyanez lép fel, ha olyan infot kap valaki, amire nem tud mit reagálni, akkor jön a tagadás. Mikor a neonacik megjelentek, elindult a holocaust tagadás. Mit mondtak? Itt vannak a zsidók, uralják a világot a bankokat gazdagok öszeesküvések a tipikus agyoniskolázott irreális maszlag... nyilván sokuknak nehéz volt elviselni a tényt, hogy a valódi szörnyetegek az ideológiájukat először követő eredeti NÁCIK.

Európában szólásszabadság van ugyan, de a holocaust tagadás ezen felül áll.

2018. márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
19%

# 12 Te honnan szeded ezt a rengeteg marhaságot? Kisgyerekek találnak ki ilyen összeesküvés elméleteket. Legalább azzal lennél tisztában, hogy mi a holokauszttagadók álláspontja! Zsidók között is vannak holokauszttagadók, nem furcsa?


"Európában szólásszabadság van ugyan, de a holocaust tagadás ezen felül áll."

Ja szerinted. Ennek a véleménynek csak erőszakkal, mások szabadságjogainak csorbításával lehet érvényt szerezni.


Állítások ellen érvekkel "harcolunk", nem zsarnoksággal és börtönbüntetéssel! Az érdemi vitához pedig meg kell hallgatni a másikat, nem tudhatod mit fog mondai és hogy nem e fog meggyőzni.

2018. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

12, nem értek egyet. Több hasonló esemény is történt, a zsidók elűzése, pogromok pedig egyáltalán nem voltak ritkák. Ezen érdemes lenne elgondolkodni. Miért volt több mint 100 városban már pogrom különböző országokban, földrészeken? Nem hiszem, hogy lelkiismeret-furdalást éreznének azok, akik antiszemiták. Ők valami megmagyarázhatatlan okból rossznak, gonosznak tartják a zsidókat, és izomból olyan adatokkal jönnek elő, mint kb. 7 millió ukrán kiirtása 1 év alatt a Kaganovichok által, vagy a több mint 100 milliós áldozata a Marx-Lenin-Kun Béla-féle kommunizmusnak. Ők úgy gondolják, mások a szörnyetegek, pl. azok, akiknek a vallása igencsak hasonlít a negatív értelemben vett nácizmusra. Ők a kiválasztott nép, a többiek szolgák, stb. Vannak erről videók, ahol ők maguk magyarázzák.

Az antiszemitáknak nem az a bajuk, hogy a zsidók uralják a világot, a bankrendszert, vagy épp a médiát. Ezt nehéz lenne eltagadni, amikor az antiszemita bélyeg a legerősebb, mikor a holokausztnak kitüntetett szerepe van, mikor alig van keresztény fehér ember a médiában egyes országokban, főleg Amerikában. Lehet jól is uralni a világot, de az antiszemták valamiért úgy gondolják, hogy a zsidók állnak a multikulti, Merkel, a liberalizmus, a kommunizmus, a gender és sok nagyon rossz dolog mögött.

2018. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

13.

Nem ertem miert tamadtal le/pontoztal le. Semmi pontatlant nem irtam. Gyakorlatilag tokeletesen tamadhatatlan a fentebb leirt minden gondolatom.

Attol fuggetlenul, hogy mit gondolok a holocaust tagadas buntethetosegerol, a tamado helleged erthetetlen mivel sem pozitiv, sem negativ dologkent nem jeloltem meg hogy a holocaust tagadas az altalanos szabad velemenynyilvanitas folott all.

Az oka egyebkent hogy rendre gyuloletbeszed tarsult melle es a szokasos zsido-uralom maszlag a jobberektol.

Tokeletes valaszt adtam a kerdezo jerdesere erre lepontoztak a fenebe, gyonyoru. Ehhez tenyleg gratulalni tudok.

Levezettem h mi lehet a holocaust tagadas oka, illetve hogy mikkel szoktak peldalozni, mi a fogalma, es ropkodtek a negativ jelek. Tenyleg gratulalok. Tapstaps.

2018. márc. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

14. Nem mondtam, hogy az antiszemitak lelkiismeretfurdalast ereznenek a holocaust miatt, csak burkoltan azt, hogy nehez lenne az igazsag bajnokakent olyan ideologiat hangoztatni, amely szisztematikusan kiirtott 6 millio embert.

Ha ez igaz lenne, azzal alairnak hogy nem a zsidoktol kell megtisztitani a vilagot, hogy biztonsagosabb legyen, hanem tőlük. Gyakorlatilag az erveik amikkel a zsidokat mocskoljak, visszafele sulnenek el, tovabba magaslabda lenne az ellenuk vitatkozok kezeben.

Teljesen termeszetes, jozan es logikus gondolkodassal akar elore belathato lett volna, hogy a holocaust tagadas (a holocaust létének tagadasa VAGY enyhebb esetben CSAK a statisztikak, aldozatszamok es eljarasi modszerek brutalitasanak a CSOKKENTESE) meg fog jelenni. Meglepetes.

Az a folytatas h celszeru megnezni hogy milyen retegekre jellemzo.

Kivetellel nem kell peldalozni. Nyilvan okos emberek is vegiggondoltak. Nscik kozott is voltak es vannak zsenik. De alapvetoen ahogy csokken az IQ, ugy no a holocaust tagadas.

Aki nem tudja megvedeni a sajat maga gondolatvilagat, kitorli a multat.

2018. márc. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez marhaság. Kaganovichék, Kun Béláék nagyságrendekkel több embert öltek meg, mint a nácik, és valójában ők a nácik, mint korábban írtam, és ők kezdtek el mindent, nem fordítva. Hitler is azért került hatalomra, mert valami nagy baj volt Németországban. Ha valaki megüt téged, és te visszaütsz, akkor nem te vagy a szörnyeteg, ebben nincs logika. Én is szélsőjobboldali vagyok, és bizony mienk az igazság, csak a többség nem tud semmit a témáról. Én sem ártanék ártatlanoknak, épp az a lényeg, hogy őket kellene megvédeni az igazi Gonosztól. Attól a mentalitástól, amely elveszi mások szülőföldjét és gettóba zárja őket, gazdasági világválságokat okoz, háborúkat szít, eladósítja a világot, uralja a médiát, terjeszti a kommunizmust, multikulturalizmust, a gendert, a legbetegebb eszméket, magát magasabbrendűnek tekinti, stb.

Lehet, hogy sok alacsony IQ-jú holokauszttagadó vagy antiszemita, de nyilvánvalóan a nagyon magas IQ-júak közt is gyakori ez, hisz ők azok, akik gondolkodnak, akik rájöhetnek az igazságra. Magyarországon az antiszemitizmus valójában picit emelkedik az iskolázottsággal, anyagi jóléttel.

2018. márc. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
15 Igen én is lepontoztalak, pedig nem értek egyet sem a náci, sem egyéb kollektivista nézetekkel. Továbbá elég sok zsidó van azon emberek között, akikre felnézek és akiktől tanulok. Nekem az a bajom azzal amit írtál, hogy kollektivizálsz és nem az ellentábor érveire reagálsz, hanem szimplán kijátszod a náci kártyát és dehumanizálod azokat akiknek más a véleménye. Erről a témáról csak és kizárólag vitatkozni szabad. A jogalkotást és kényszerítést nem szabadna bevonni. Értelmes nyilvános viták pedig sosem lesznek ilyen törvények mellett. A webes platformok 90%-áról már akkor törölnek, ha forrásokat adsz meg a témában.
2018. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nem áll a szólásszabadság fölött. Piszlicsáré dolog a szólásszabadsághoz képest, nagy ostobaság tiltani, és így a párbeszédet, vitát is megakadályozzák, pedig tudjuk, a másik oldal nem megy a szomszédba, ha hazudozni kell. Tulajdonképpen tagadni, kisebbíteni nem szabad, szabad viszont évente 100-szor szóba hozni, legalább 3 megemlékezést tartani róla, nagyobb jelentőségűnek tartani, mint a 20-szor akkora gulág és társai. Mindez egy max. 2%-os kisebbség kedvéért. Ha a pontozás érdem szerint történne, én sem 42%-os lennék. Az értelmes emberek nagy kisebbségben vannak.
2018. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Az antiszemitizmus a leginkabb a legalsobb proli retegekben jellemzo, a fanatizalhato rmberek koreben. Alapvetoen minden altalanositassal jaro ideologia, sot, tovabbmegyek, alapvetoen kesz letezo ideologiak a munkasosztalyt talaljak meg.

A kozepretegre a legkevesbe jellemzo az antiszemitizmus, felfele haladva bar novekedik, de KOZELSEM reprezentalja a munkasosztalyra jellemzo format es gyakorisagot.

A legtobb szelsojobbos zsidot sosem latott.

40 000 van Magyarorszagon, hallomasokbol eputenek varat maguknak. Na itt szokott menni a duma a diszzsidokrol (nekem van egy zsido ismerosom, joban is vagyunk, DE. . .)

Ertelmes zsido szelsojobbossal nem erintkezik. Nincs atfedes.

Az antistemitizmus egy maradvanytunet a korszalbol amikor is a zsidok letszama elerte Europaban a kritikus koncentraciot, de ez ma mar nem tortenik meg, a nacik tettek rola.

2018. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!