Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A politikusain miért nem...

A politikusain miért nem akarják legalizálni a cannabis származékokat, ha már kiderült, hogy az alkohol károsabb az egészségre meg a társadalom-ra mint a fű?

Figyelt kérdés
Ha a legalizációval és megadóztatással több zs menne az állam zsebébe, és a rendőröknek se kéne a füvesekkel foglalkozni, akkor miért nem mernek legalizálni?
2009. ápr. 22. 14:49
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
Na erre miért nincs válaszod??
2009. nov. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 bumbi02 ***** válasza:
38%

van válaszom nyugalom:)


fájdalomcsillapitoként.. és fontos a mérték...teszem azt az ópiumot is fájdalomcsillapitonak használták.. viszont számitott ott is a mérték...

hogyha legálissá tennék a cannabist akkor nem hiszem hgy az olyanok mint itt egyesek ( akik legalizáltatni akarják) foglalkoznának a mértékkel és az vezetne sulyos következményekhez. igy is vannak már elég káros szerek a cannabison kivül is ( gázozás, rushozás, ivás, cigi)

egy kérdésem lenne: miért van szükségetek a cannabisra?

2009. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésben élsz. Aki fájdalomcsillapítóként használja az nem tart mértéket. Az adagjából napi 10 spanglit ki tud tekerni, amit csak a legdurvább függők tesznek meg. Mert KELL. Mert nem ópiumról beszélünk, a két vegyületet össze sem lehet hasonlítani. Nincsenek egy addiktivitási szinten.


És hogy nekem miért kell? Azért amiért az emberek többségének a saját drogja. Alkohol, dohányzás, ezek itt Mo-n is elterjedtek. Aztán vannak ettől sokkal ősibb és érdekesebb szokások is, mint a kokalevél rágása, látnokzsálya szívás, varázsgomba evés. Minden embernek meg van a maga drogja, van akinek csak egy szelet csoki. Én is választottam és merem állítani hogy a testi és mentális épségem szempontjából a legjobbat:) Kipróbáltam már a legtöbb modern drogot de egyik sem ér a fű közelébe. Mindenek van számomra nem kívánatos mellékhatása. A cannabisnak nincs. Ezért ezt választottam. És azért kell hogy ezt legálisan fogyasszam hogy ne keljen a cukorral vagy homokkal teleszórt, nyugtatóval lefújt szarokkal szenvednem amiket az utcán sóznak az emberre.

2009. nov. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%

Ja és amit kihagytam. Azt írtad aki legalizáltatni akarja az nem tartana mértéket. Nos a legtöbb ember aki legalizáltatni akarja az szív is. És vagy tart mértéket vagy nem. Most is saját akaratától függ és megváltozott körülmények között is csak azon múlna.

Az sok szar ami most is legális azzal én mit csináljak?? Kitörölhetem velük a valagamat. Rush, gáz, alkohol.. Ha az agysejtjeimet akarom irtatni elmegyek inkább ketrecharcolni.

2009. nov. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 bumbi02 ***** válasza:
0%
én akkor sem tartom értelmes dolognak a drogozást...mert ez az... nincs rá szüksége az embernek.. amintt elszivja az elsö egykét adagot, vagy elsö egykét cigit onnantól kezdve lesz rá csak szüksége mert függöséget okoz...amig nem ismeri hogy milyen addig nem hiányzik az életéből.. euforikus érzést nyujt... h ha elmegyek haverokkal egy koncertre az is euforikus érzést nyujt és nem károsit...nem tudom, és nem is értem miért van szükségetek a drogra...
2009. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
"A DROGRA...." Ne haragudj de ettől azért értelmesebbnek gondollak hogy ilyet mondj. Nincs olyan, hogy a drog. Vannak különböző élvezeti szerek, különböző szokások, különböző gyógynövények amiket mind e gyűjtőnév alá lehet besorolni. Tehát ilyet mondani hogy nincs szükséged A DROGRA elég bagatel dolog. Drog a kamillatea hatóanyaga is. Drog egy szelet csokoládé is, drog a heroin is. Hivatalosan. De logikusan drog még ezer más dolog is. Számomra a koncertre járás is drog, egy megszokás amely hatására endorfin szabadul fel a szervezetben. Te kiadsz rá több ezer forintot hogy egy csomó ember társaságában eufórikusan ordítozz, én kiadok rá párszáz forintot hogy a barátaimmal ellazulva megnézzek egy filmet. Nekem arra nincs szükségem, neked meg a fűre. Emberek vagyunk, különbözőek, mindegyikünk másképp éri el ugyan azt a boldogsági szintet.
2009. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 bumbi02 ***** válasza:
a drog szót lehet tleg elhamarkodottan használtam.. azt tudom hogy a drog a nagyobb kategoria ide nagyon sok teljesen legális dolog tartozik a csokitól kezdve a kávéig.. és ezen belül vannak a kábitószerek.. de a kérdéshez visszatérve én akkor sem engedélyezném a behozatalt főleg a fiatalok miatt.. lehet h idösebb lévén tudsz mértéket tartani, tudod h mivel nem szabad keverni...de egy 13-14 éves srác füvezik aztán rá még iszik abszintot nem hiszem h pont jót tenne neki... mert sajnos ez megy... 13-14 évesek nem hogy csak isznak ( ivással nincs bajom amig mértékkel történik és azzal a céllal h megiszok egy pohárral, és nem azzal a céllal h jól bebaszunk gyerekek mer attól menök leszünk) hanem még gázoznak is ami elég veszélyes... és nem értik meg h veszélyes, a ő 90%ra veszélyes lenne a fü mert vagy nem tartanának mértéket vagy pedig kevernék vmi mással... (hirekbe nem rég volt két 14 éves gyerek benyugtatózta magát és ittak rá energiaitalt asszem?) és azt ugye tudjuk hogy a csak 18 éven felülieket szolgálunk ki felirat semmire se jó h ha vkinek kell ugyis megszerzi..
2009. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

Ebben maximálisan igazat adok neked. Csak tudod az a baj hogy aki szívni akar az most is megteszi. Ez a legnagyobb probléma. Teljesen mind1, hogy hány éves. A díler nem kérdezi, őt nem érdekli.

Én azt gondolom talán ezen a téren is sokat fejlődhetne az ország a legalizálással, persze azzal a feltétellel hogy 18 alatti fűvel való kiszolgálása ne szabálysértés hanem bűncselekmény legyen. Ne 100ezerig bírságolható legyen hanem 2 év letöltendőig. Akkor valószínűleg másként viselkedne a pult mögött álló illető. Az alkohollal és a dohányárukkal is ez a legnagyobb baj. Mikor a boltos vagy pultos kiadja a kezéből "csak" az állásával játszik + a bolt pénzével. Nem a saját szabadságával és ez iszonyatosan nagy különbség!

Szóval lennének azért ésszerű intézkedések amikkel a drogokat és kábítószereket kordában lehetne tartani de ezeket nem vezetik be, logikátlanul és felelőtlenül gondolkodnak odafent a bársonyszékekben. Én a legalizálás szó alatt ilyen intézkedések bevezetését is értem, nem csak azt hogy uccu neki szíjjon mindenki!!

Csak egy logikusabb világot szeretnék ahol nem barmok rángatnak dróton egy rakás birkát. Ha jól veszem ki a szavaidból te is ezt szeretnéd, csak másképp. Túl nagy kérések ezek??

2009. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 bumbi02 ***** válasza:
64%

18 alatti fűvel való kiszolgálása ne szabálysértés hanem bűncselekmény legyen. Ne 100ezerig bírságolható legyen hanem 2 év letöltendőig. Akkor valószínűleg másként viselkedne a pult mögött álló illető.


én életemben 16 éves rocker létemre 2x ittam alkoholt, és ennek örülök:)de ugy vettük meg h az elöttünk lévő pasast megkértük h vegye meg a pénztárnál utána kifizetjük.. szal igy a fiatalabbak si hozzátudnának jutni, idösebb haver beszerzi stb... és igen az a szomoru hogy akinek nagyon kell az most is beszerzi csak amiket igy utcán vesznek az nem hiszem h 100%minöség lenne...

2009. nov. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 bumbi02 ***** válasza:
am az lepett meg hogy itt "fü"témában könnyebb vitatkozni mint politikában :D politika témában h ha ellenkezőt mondok a "divatvéleménynek" akkor már kommunistának bélyegeznek és bármit mondok hülyeség...:)ez legalább értékes vita volt:)
2009. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!