Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tesz a rendor, ha kiskorut...

Mit tesz a rendor, ha kiskorut alkohol birtoklásán vagy fogyasztásán kapja?

Figyelt kérdés

A mi kornyékunkon, akárkinek akárho eladnak alkoholt, de még nem hallottam olyanról, hogy valakit megbuntettek érte.

15/F


2011. júl. 26. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Helló!

Én úgy tudom hogy a kiskorút maximum haza viszik, de lehet hogy még csak azt se. Aki eladta neki, vagy aki megvette helyette azt büntetik meg.

Én legalább is így hallottam.

2011. júl. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Birtokolni nem tilos. Az eladót megbüntethetik, hogy eladta, illetve a kiskorút hazavihetik a szüleihez, ha látják, hogy fogyasztja, sőt, a jegyzőhöz el is küldhetik, de más nem nagyon van. Tekintve, hogy 14 elmúltál már, ez megtörténhet. Barátnőmet is egyszer "megbüntették", mert 17 évesen közterületen alkoholt fogyasztott, kellett mennie anyukájával a jegyzőhöz egy ejnyebejnyére, kb. ennyi következménye lett.
2011. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2011. júl. 26. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

"kiskorut alkohol birtoklásán vagy fogyasztásán kapja?"

"15/F"

0-14 kiskoró

14-18 fiatalkorú

18- felnőtt

jogi sorrendben. Nem mindegy, hogy kiskorú, vagy fiatalkorú tesz ilyet. Mivel 14 év alatt a szülő a felelős. Ott nemcsak haza viszik...

2011. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Közterületen senki nem ihat alkoholt

2. Aki 18 év alattinak ad (el) alkoholt vagy dohányárut, azt megbüntetik

2011. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetése miatt 14 életévét be nem töltött személy nem vonható felelősségre, ugyanis gyermekkorú, és NEM kiskorú. A kiskorúság polgári jogi fogalom, és a 18 életévét be nem töltött személy minősül annak. Ezt csak javításképp.

Ami pedig a kérdést illeti, közterületen az alkoholfogyasztás szabálysértés, mivel 14 elmúltál azért bizony téged is felelősségre vonhatnak. Ha csak simán alkoholt találnak nálad, abból viszont akár a szüleidnek lehet problémája, ha esetleg feljegyzik az eseményt és ilyen máskor is előfordul, a szüleid fogják elővenni, miért fogyaszt 18 év alatti rendszeresen alkoholt.

2011. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!