Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mi is a baj az...

Most akkor mi is a baj az oktatással?

Figyelt kérdés

Én is középiskolás vagyok, 11. osztályos.


Heti 34 órám van, ez nincs meg napi 7 óra, van nyelvvizsgám, mert nem csak aludni járok be az órakra.


Mindig hozzánkvágják, hogy milyen rossz az oktatási rendszer, mert a nemzetközi tesztek ezt mutatják. Életemben nem írtam egy ilyen felmérést se, csak a kompetenciát, de azok nevetségesen alacsonyak.


Érettségik is, középszinten nevetséges mindeggyik.


2018. máj. 28. 18:45
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
94%

Tulajdonképpen csak annyi, hogy a felsőoktatásban lévők nagy része nem tud írni-olvasni, a szorzótábla misztikus fogalom számukra.

Takács Zs5-nek orbán kifizeti azt a 3200ft-ot havonta, ha nonstop agitál melette...

2018. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

"Te vagy a 28.😂"


Okoska törp, te is gondolkodjál már, ilyenkor az történik, hogy míg valaki gépel, tehát nem látja a többi választ a moderátor aktiválja magát és kiszedi, azokat vagy azt a választ, amit jelentettek és jogosnak érzi, így lehet az, hogy a válasz, amit írtam és a 29. lett volna, közben előre csúszott eggyel, és amire reagáltam az meg lett a 27. Elég szájbarágós voltam remélem.

De látod veled már biztosra mentem, és külön kimásoltam, amit írsz, nehogy ne értsed kinek is szól...

2018. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
27%

#35

Ha már így kérdezed, 94-ben diplomáztam, még 3 évig tanultam az egyetemen utána. Van 3 gyerekem azóta, átalános-, középiskolás és egyetemista is. Ismerem tehát a jelenlegi oktatást is, azt is ami volt 10 éve és azt is ami változott az érettségiben, kzépiskolai szakképzésben.

Amúgy azóta is jártam egyetemre és jövőre is fogok jrni tovább.

Mellesleg tanítok.

Egyéb kérdés?

Te mennyit is értesz az oktatás témájához ha már engem így kikérdeztél?

2018. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%
43-as! Most érettségizem gimnáziumban. Látom a színvonalat intézményen belül is (pedig jó iskolának mondanám), azt, hogy mennyi fölösleges dolgot tanultam, hogy mennyi támogatást kap az iskola (szinte semmit) és mennyire korszerűtlen a nyelvoktatás. Kitűnő voltam végig, két nyelvvizsgám van, emelt érettségit is tettem és rettegek hogy felvesznek-e egy magas pontszámú szakra, mert átlagos családi háttérrel semmilyen támogatást nem kapok, de a fizetős felsőoktatást nem engedhetjük meg magunknak. Tehát aki gazdag, érvényesül, aki hátrányos helyzetben van rengeteg pontot kap egy olyan felvételiben, ahol csak a tudást kellene nézni (más esetben teljesen jogosnak tartom a támogatást). Aki átlagos helyzetű, hiába szorgalmas vagy vért izzad vagy lemond az álmairól. Na ez a magyar oktatáspolitika az én szemszögemből.
2018. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
26%

#44

Akkor szerintem kiegyezhetünk abban, hogy én többet tudok az oktatásról is és arról is, hogy mit tudsz majd kezdeni az életben az oktatási rendszerben megszerzett tudással, képzettséggel, végzettséggel.

Gratulálok a jó tanulmányi eredményedhez és nyelvvizsgáidhoz.

És itt az első pont.

Ha az oktatási rendszer rossz és az elmúlt 8 évben folyamatosan rontottak rajta - mert ugyebár ezt jelenti ha valaki a jelenlegi kormányzat számlájára írja a romló oktatást - akkor neked felső tagozatos korod óta egyre nehezebb és rosszabb körülményeid lettek volna az iskolában, egyre szűkült volna a tanulási lehetőséged és az oktatásod minősége is egyre rosszabb lett volna. Akkor hogyan is tudtál ilyen jó eredményeket elérni, két nyelvvizsgát letenni átlagos család tagjaként?

Át kellene gondolnod, hogy mi is kell ahhoz, hogy te jól tanulj!

Szerintem 2 dolog: te és a tanulás.

Miért nem ugyanilyen jó tanuló más diák is? Szerinted az osztálytársaid ugyanannyit tanulnak, mint te, ha sokkal rosszabbak az eredményeik? Neked talán másik tanár adja le az anyagot, más a tankönyved, más internetes informálódási lehetőségeid vannak - vagy egyszerűen te élsz a felkínált lehetőségekkel, a többiek meg nem?

Mi mutatja meg az oktatási rendszer szinvonalát?

Az, hogy te és még hozzád hasonlóan sokan képesek voltatok ezt a jó eredményt elérni - vagy pedig azok, akik megbuknak, kibuknak, kettessel érettségiznek?

Mert szerintem inkább ti és az pedig egy nagyon jó szintet mutat.

Miért azt a bizonyos nagyon magas pontszámú szakot pályáztad meg? Miért állítasz magad elé olyan célt, amit ennyire nem érzel megvalósíthatónak? Miért nincsen "B" terved, ami éppen olyan sikeressé tehet téged az életben?

Az, hogy éppen arra a szakra, éppen most nem vesznek fel, miért lenne végzetes, megváltoztathatatlan vagy katasztrófa?

Nagyon sok egyetem van az országban és mind jó képzést nyújtanak. Ahogyan a legnevesebb budapesti egyetem legmagasabb pontszámú szakáról is ki lehet bukni vagy kevés tudással diplomát szerezni. A kredit rendszerben ráadásul nem gond az sem, ha egy másik egyetem, másik szakán kezdesz - állami finnszírozással - majd átjelentkezel a következő félévre vagy a mesterképzésre.

Átlagos család gyerekeként pontosan olyan esélyed van bekerülni és ott megmaradni, mint bárki másnak. Ugyanazt az ösztöndíjat szerezheted meg és ugyanúgy biztosítva van számodra a diákhitel is. Amiről tudtad, hogy pont az a fidesz vezette be még 2002 előtt, amelyik szerinted most ellehetetlenít téged? Ahogyan tudtad, hogy azok vezettek be MINDEN egyetemistának tandíjat, akik most ellenzékben vannak? Nekem akkor kellett tandíjat fizetnem, amikor már sok éve egyetemista voltam. Nem úgy felvételiztem, hogy tudtam tandíjas lehetek - hanem egyszer csak bevezették: fizess!

Az oktatási rendszer nagyon összetett. A legfontosabb két szereplő benne a diák és a tanár.

A legjobb rendszerben és a legjobb tanárral sem mehetnek semmire, ha a diák nem hajlandó tanulni.

Ahogyan hiába a rossz vagy jó rendszer, a tanáron múlik végső sorban, milyen oktatást kapsz tőle. Nem a miniszterelnök és nem a miniszter avgy államtitkár tartja meg az órádat, nem ő kér tőled túl sok vagy túl kevés feladatot, hanem a tanárod. Akik nem most kezdtek oktatni és nem is most tanulták meg hogyan kellene tanárnak lenniük.

A felsőoktatás rengeteg pénzbe kerül. Amennyi pénze van rá az államnak, azt a lehető legjobban kell elosztania. Ha a képzések nagy része az állam és a társadalom számára nem szükségesek, akkor nem marad pénz azokra, amik viszont igen. Az ügyvéd egy nagyon jó szakma, jól is lehet keresni vele. De nincsen szükség jelenleg évente több száz új végzett ügyvédre - van mondjuk szükség 10-15-re. Akkor miért az ő képzésüket fizesse az állam, csak mert korábban 100-200 végzett egyszerre? Miért ne inkább orvost, mérnököt képezzen vagy informatikust helyette?

A diákhitel pont erre van kitalálva, hogy aki ennek ellenére ügyvéd akar lenni, az megtehesse. Akkor kell majd megkezdeni a visszafizetését, amikor munkája is lesz és csak annyit, amennyi abból fizetésből könnyedén törleszthető.

Én is most fogok újra egyetemre járni és nekem a korom miatt már nem jár diákhitel. Akkor most lázadozzak? Mikor tökéletesen megértem, hogy én már kaptam lehetőséget a társadalomtól a diplomám megszerzéséhez, most más jön soron, pl. te?


A végére egy megszívlelendő tanács. A hangnemedet alaposan változtasd meg. Nagyon igaz ugyanis a mondás: amilyen az Adjon Isten, olyan lesz a Fogadj Isten!

Ha hasonlóan viselkedsz másokkal, mint ahogyan nekem írtál, nagy nagy pofonokba fogsz belefutni. 18 éves vagy, tudásod, tapasztalatod még nincsen, csak te hiszed róla, hogy van. Ahogyan annyi isősen és is hittem magamról. ELŐBB informálódj, hallgasd meg azt, aki már tapasztalt és akkor el tudod dönteni, hogy hallgatsz-e rá vagy sem. De ha megpróbálsz kioktatni valakit és kiderül, hogy nálad mérföldekkel többet tud a témáról, nem fogják komolyan venni a véleményedet.

Kívánom, hogy sikerüljön a felvételid és tapasztald is meg az egyetemi életet.

Fiam most első éves, előre szólok, hogy sokkal-sokkal rosszabb lesz a helyzet, mint ahogy most sejted. Ahogyan 20-30 éve is, úgy most is szeretik az egyetemi oktatók kirúgdosni a hallgatókat, rengeteg értemetlen vagy túlzott feladattal szekálni és újra meg újra a vizsgákon, zh-kon egyessel meghúzni.

2018. máj. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

Több vitát nem is szeretnék kezdeményezni, bár a véleményem nem változott, de a fent leírtakban van olyan, amivel egyetértek.

A biztatást tényleg köszönöm!

2018. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
Takács Z, miért hazudsz?
2018. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

TakácsZs, engem meg a te stílusod háborít fel, mert lekezeled a nálad fiatalabbat pusztán a kora miatt, és meg akarod magyarázni, hogy milyen jó is az oktatás, mert ő jó eredményeket ért el, ugyanakkor az általa említett problémákra persze egy szóval sem reagálsz. (Az én válaszomra se reagáltál egy szót sem, nem baj.)


Írtak itt is példát, pl. a 32-es válaszoló. Önszorgalom.


Továbbmegyek: sokaknak különórák, amik rengeteg pénzbe kerülnek.

Különösen nyelvekből, amiknek az oktatása az előző válaszoló szerint korszerűtlen, én meg hozzáteszem, hogy a nyelvtanárok sincsenek mind a topon. Heti 3-4 nyelvórával simán el kellene jutni a nyelvvizsgáig a diákoknak, de nem jutnak, és nem csak a lusták, trehányak; holott egy intenzív fizetős tanfolyam összességében alacsonyabb óraszámmal is felkészít erre.

De például az én gyerekem sem magántanárhoz járt, hanem otthon tanult pluszban, én segítettem neki (az iskolai tanároktól semmiféle segítséget nem kapott), és mindkét tanult nyelvből emelt szinten érettségizett, és el is érte a nyelvvizsgához szükséges százalékokat.

Egy másik tantárgyból meg inkább megtanulta előre az utolsó éves anyagot, és levizsgázott belőle, csak hogy ne kelljen bejárnia az új tanár óráira, annyira rossz volt. Persze tőle sem kapott semmilyen segítséget. És az a vizsgája is ötös lett.

De ehhez az utolsó két évben az kellett, hogy kb. semmi másra nem volt ideje a tanuláson kívül. Az lenne az igazi, ha ugyanilyen eredményeket az iskolai órákkal el lehetne érni, mert azokon valóban minőségi oktatás folyna.


Említette a válaszoló a támogatásokat is, ezen is átsiklottál. El tudom képzelni, hogy nálatok minden rendben van, vannak ilyen iskolák, aláírom. De az iskolák többségében nagyon gáz a helyzet. Nálunk pl. volt, hogy egy hétig nem volt fehér kréta. Fénymásolni iszonyatosan korlátozott mennyiséget lehet csak, így jóformán alig tudunk pluszt bevinni. Csak pár osztályban van projektor, és azok egy része sem használható. Internet hol van, hol nincs; de tulajdonképpen mindegy is, mert nincs számítógép vagy laptop a termekben. A műszaki állapot úgy egészében erősen kifogásolható több teremben is. Táblafestés évekkel ezelőtt volt utoljára, alig lehet írni rájuk. Osztályonként átlag 30 gyerek zsúfolódik össze egy-egy teremben, ez a létszám már alapon problémás, és némelyik terem olyan pici, hogy mozdulni is alig lehet, és nincs is elég terem, a padok többsége ütött-kopott, néhol 30-40 éves szekrények és tanári asztalok vannak... Nem sorolom tovább, csak annyit, hogy ez nem egy "leszakadó régió", hanem Bp-közeli városi iskola, közel ezer fős tanulói létszámmal.

Igen, lehet valahogy tanulni ilyen körülmények között is. De normális körülmények között sokkal jobban lehetne.

2018. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Kedves most érettségizett barátom! Lényegében sok meglátásoddal egyetértek, Takáccsal ellentétben, a stílusodról azt gondolom, megfelel a korosztályod értelmesebb színvonalának. Ne is akarj 20 évvel idősebbnek látszani. Pár apróságot említek, inkább csak elgondolkodtatónak szánom.


Bár igaz, hogy vannak olyan idősebb emberek, akik szerény tapasztalatot mondhatnak magukénak, azért mégis a tapasztalat arányos a korral. Igaz, hogy a mai oktatás sok feleslegeset tanít, és értelek. Csak amúgy tudd, egy rendszerben belülről annak valódi sajátosságait jól megítélni csak nagyon nagy tapasztalattal lehetséges. Mivel ez elég általános megállapítás, nem érdemes rögtön publikussá tenni ezirányú gondolatainkat, azt hiszem, a válaszokból láthatod, miért. Egyébként – valahol – eddig minden iskolai tanulmányomat tudtam hasznosítani. Érettségi táján egy csomó dologról én is azt gondoltam, fölösleges. Nem lett az.


Amúgy én nem rettegek téged illetően. Mert nekem meg az a tapasztalatom, hogy rohadt nehéz ugyan, de az ilyen gondolkodású fickók valahogy mindig feltalálják magukat. Azt mondják rájuk, szerencsések, pedig fenét. Mindössze átlátják a körülményeiket, felmérik akkor és ott mi a legjobb lépés, és habozás nélkül meglépik. Ez a titka. Jobb indítás esetén mindez könnyebb és gyorsabb. Azonban emberi sajátosság, hogy fiatalabb korban könnyebb tanulni, és ez bizony kopik a korral. Ezért aki fiatal korában kénytelen megküzdeni a minőségért, annak később könnyebb. Sokkal több a tapasztalata, ezért a cselekvési lehetőségekben való válogatási lehetősége. Azt érdemes megtanulni még ebből a végletekig elfuserált oktatási rendszerből is, hogy minden hasznosítható valahol, valahogy. És ha ezt tudjuk, meg is tesszük. Tedd te is, én tudom, hogy fog menni.


Továbbá mélyen egyetértek az előttem szóló utolsó sorával. És akik kénytelenek így megküzdeni, legalább pontosan tudják, miért szükséges javítani. A motiváció megvan, a képesség megvan, mi akadálya a javításnak? Az ilyenek, ha ma még nem is, holnapra tudni fogják, hol kell kezdeni. Mert helyettünk senki nem fogja megtenni.

2018. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

Takács tényleg miért hazudsz?

Te tanítani?

Meg 94ben végeztél és közben tandíjat kellett fizessél? Azt a Bokros csomag vezette be 95 őszétől

Nem áll össze a mese, dolgozzál még rajta.

Meg ha tanár vagy ahhoz képest föltűnően sokat vagy délelőtt a gyakorin

a tanári meg nem háromműszakos meló!!! ennyi lyukasod meg úgysincs.

meg ami nagyon bejön, hogy egyszer szidod a Gyurcsány kormány oktatását és aki akkor végzett aztán meg dumázol itt az önszorgalomról mert az ami számít.

akkor a Fidesz lustaságra nevel, ha romlanak a felmérési eredmények? :-DDDDD

vigyázz mit mesélsz, nem mindenki olyan ostoba, mint a párttaggyűlésen a elvtársak

2018. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!