Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mi is a baj az...

Most akkor mi is a baj az oktatással?

Figyelt kérdés

Én is középiskolás vagyok, 11. osztályos.


Heti 34 órám van, ez nincs meg napi 7 óra, van nyelvvizsgám, mert nem csak aludni járok be az órakra.


Mindig hozzánkvágják, hogy milyen rossz az oktatási rendszer, mert a nemzetközi tesztek ezt mutatják. Életemben nem írtam egy ilyen felmérést se, csak a kompetenciát, de azok nevetségesen alacsonyak.


Érettségik is, középszinten nevetséges mindeggyik.


2018. máj. 28. 18:45
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
85%
#18 Még mindig nem érted, amit írtam. A saját területén mindenkinek vannak dolgok, amiket muszáj fejből tudnia. Aki nem azon a területen dolgozik, annak viszont semmi értelme tudni ezeket. Gondolkodni ellenben mindenkinek tudni kell(ene), ezért több értelme lenne erre tanítani a gyerekeket általánosban, aztán később, ha eldöntötték, mi legyen belőlük, majd megtanulják, amit a szakmájukhoz feltétlenül tudni kell fejből.
2018. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
42%

Amerikai oktatás: fiúk barkácsolnak

lányok: főzőcskéznek

Eredmény gőzük nincs hol van mondjuk északkore akivel most akarnak háborúzni. Fogalmuk sincs hol van irak amit megtámadtak. Azt se tudják miért támadták meg. Eredmény bármit elhisznek a kormánynak mert fogalmuk sincs mi volt vagy van a világba. Viszont tudnak fűrészelni. Ami meg szerintem sokkal egyszerűbb és googlizható.

2018. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
34%
ja idén vezetik be az alap pénzügyi ismereteket illetve mikor én végeztem 2013 volt már erkölcstan illetve gazdasági alap
2018. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
74%

"miért tanuljon két évig kémiát, három évig fizikát, négy évig éneket és rajzot..mondjuk miért ne lehetne helyette jogi alapismeret óra vagy miért ne nézhetne videókat tárgyalásokról, miért ne írhatna verselemzés helyett kezdetleges vádbeszédet?"


Azért, mert baromira nem biztos, hogy

A jogász lesz egyáltalán

B ha az is lesz, az marad egész életében

2018. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
22%
Mert álltalános iskolában álltalános tudást kap olvasni írni számolni tanul meg középiskolában közepes tudást kap ami egy felnőtt álltalános is méreteihez kellhet, Azután lehet szakosodás.
2018. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
37%
Meg többmillió szakma van kicsit drága lenne minden gyerek mellé egy plusz tanár vagy több meg tanterem. Akkor kb fizethetnének 7-8 százezret tandíjnak mindenki. Vannak ilyen iskolák magániskola a neve meg magántanár.
2018. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%

28-as! Van egy triviálisabb magyarázat is, mint láthatod van aki a kompetencia alapú oktatásban hisz az a lexikális párti 42%-ost nyomkodja pirosra, van aki meg a lexikális tudást is fontosnak tartja, az meg a kompetenciásat pirosozza. Ha a két csoport nagysága ugyanakkora, a végén hasonló hasznosságra jön ki mindkettő. Ezt komoly kompetenciák és lexikális tudás nélkül is ki lehetne következtetni...

Majd jön valaki, aki az egyikkel egyetért, és akkor hopp hirtelen az lesz feljebb pontozva.

2018. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
40%
Te vagy a 28.😂
2018. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
16%

Olvasom a véleményözönt és egy dolog jól látszik, akik lehúzzák a jelenlegi oktatást azoknak fogalma sincsen arról milyen is a mai oktatási rendszer.

Olyan szövegekkel, hogy Orbán droidokat nevel, ezért teszi tönkre az oktatást, EZÉRT vagyunk összeszerelő ország meg betanított munkások tömege. De az szegénykének már nem jut el az agyáig, hogy aki most dolgozik, annak az oktatását bizony nem Orbán alkította ki, akinek a tudása most olyan eccerű szerinte, az nem Orbánék oktatási rendszerében "szerezte".

Hanem éppen az előtte levő, olyan nagyon magasztalt, liberális oktatási rendszerben.

Lexikális tudás és kompetencia, mint ellentétek?

A kompetencia alapú oktatás alapja, hogy az ELSAJÁTÍTOTT tudást és ISMERETEKET, képes legyen az illető megfelelően alkalmazni! Lexikálisnak nevezett tudás, megtanult ismeretanyag nélkül nincs kompetenicia alapú oktatás!

A liberális oktatás alapja a szegregáció tiltása, bármilyen indkkal. A liberális oktatás következtében tűntek el a képesség szerinti oktatások, hiszen megtiltották, hogy magasabb tudásszintű osztályok tanulhassanak, mindenhol vegyesen kellett a diákokat osztályokba sorolni. A szegregáció, még az, amikor képességek szerint rakták őket osztályokba, az is felháborító és feljelenteni való volt. A diákot szerintük azmotiválja, ha vegyes az osztály - kár, hogy a valóság éppen ellentétes, a rosszul tanulók frusztráltak, görcsösek lesznek a kiváló diákok mellett és juszt sem tanulnak, mert minek, annyit úgy sem fognak tudni soha - a kiválóak pedig nem tanulhattak a saját tempójuk, képességeik szerint, ezért unatkoztak, rendetlenkedtek. Az eredmény egy rakás középszerű diák és sok rossz tanuló lett.

Most nincsen tehetséggondozás? Mikor az iskolákban kifejezetten kötelező a tanárok képzése folyamatosan és a tehetséges diákok számára országos programok indultak?

Nincs felzárkóztatás, mikor most van lehetőség arra, hogy az iskolákban saját fejlesztő pedagógus is lehessen, most alkalmazhatnak több pedagógiai asszisztenst?

Egyszerűen nevetségesek vagytok. Kihírdette a ballib oldal, hogy az oktatás rossz, aztán amikor valaki meg meri említeni, hogy nem igaz, mert ő benne van és nem ezt látja, akkor letámadjátok.

De ettől még nem lesz igazatok, csak bizonyítjátok, hogy a korábbi oktatás tényleg milyen rossz volt és éppen ideje volt a változtatásnak.

2018. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
24-es! Igaz, hogy változhat az érdeklődési körünk, de világéletemben utáltam a kémiát (ettől függetlenül tanultam), tudom, hogy mely tantárgyak érdekelnek és melyek nem. Húztabm egy iőben a jog felé, ezentúl a gazdaság és a pszichológia érdekel. Szívesebben tanultam volna olyat eddig is, ami ezekkel kapcsolatos de mással nem igazán. Pont ez a baj,hogy Magyarországon ilyen tantárgyakról beszélünk,másol a diák szociológiai , közgazdasági alapokat tanul, legalábbis több lehetőség van erre.
2018. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!