Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mi is a baj az...

Most akkor mi is a baj az oktatással?

Figyelt kérdés

Én is középiskolás vagyok, 11. osztályos.


Heti 34 órám van, ez nincs meg napi 7 óra, van nyelvvizsgám, mert nem csak aludni járok be az órakra.


Mindig hozzánkvágják, hogy milyen rossz az oktatási rendszer, mert a nemzetközi tesztek ezt mutatják. Életemben nem írtam egy ilyen felmérést se, csak a kompetenciát, de azok nevetségesen alacsonyak.


Érettségik is, középszinten nevetséges mindeggyik.


2018. máj. 28. 18:45
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
98%

"... mindeggyik."


Hát ez!

2018. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
63%
Többek között pont ez a baj, hogy nevetségesek az alapszintű (én ezt nem vagyok hajlandó középszintűnek nevezni) érettségik. Meg hogy idióta tantervek vannak, hozzá nem értő emberek hozzák a döntéseket (eklatáns példa a mindennapos tesi), erőltetik a deszegregációt, inkompetensek a tanárok, stb.
2018. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
29%
En tanar vagyok, igaz külföldön. Altalaban a PISA-teszre szoktak hivatkozni, mert ebben a nemzetözi tesztben amagyar diakok altalaban a lista vegen kullognak, azonban a valosag az, hogy ez a Teszt teljesen mas elemeket helyez közeppontban, mint a magyar oktatas.
2018. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
96%

Mi a baj? Hát például a sok közül ez. Hogy fogalmad sincs, mi az az oktatás úgy általában (nem nálad konkrétan), de rendkívül magabiztos véleményed az van. Nos erre érvénye a mondás: a tudás nem gátolja a vélemény alkotásban.


Azért annyit magyarázatképpen: rajtad kívül tanulnak még pár százezren. Elég jó adatok vannak arra, hogy a "jó" oktatás esetén ebből hány százalék milyen eredménnyel van jelen. Nos, nálunk ezek az adatok mélyen alatta vannak az európai átlagnak. És nincs semmi ellentmondás abban, hogy ugyanakkor akad néhány briliáns elme kis hazánkban (a diákság között), aki leiskolázza egész Európát. Ha majd megérted, miért nincs ebben ellentmondás, akkor bár nagyon távolról még, de kezdesz sejteni valamit a dolog bonyolultságából.

2018. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy könnyűnek tartod.
2018. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
90%

annyira könnyű lenne akkor nem pincérekkel lehetne dunát rekeszteni

Az középszint. Nem könnyű nem is nehéz. Valakinek nagyon nehéz. Ha neked könnyű akkor okosabb vag az átlagnál. Ha nehéz akkor butább. Ha közepesen nehéz akkor átlag.

2018. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
98%

1) Felszereltség

2) Tanárok

3) Felzárkóztatás hiánya

4) Tehetség gondozás hiánya

5) Kreativitásra nevelés hiánya

6) A modernitásra való felkészítés hiánya


Az, hogy neked könnyű az iskola nem azt jelenti, hogy jó az iskolarendszer. Nem is tudom, hogy ezt a logikát honnan sikerült előfacsarnod, de elég nehéz lehetett.

2018. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
87%

A legnagyobb problémát kihagytam: a magyar oktatási rendszer nem gondolkodásra nevel, hanem a lexikális tudást helyezi előtérbe, ami az internet korában teljes melléfogás. Persze nyilván nem véletlen: ha több ember tudna gondolkodni, nem lennénk ennyire irányíthatóak.

Ez nem új keletű probléma, már Szent-Györgyi Albert is megmondta: az iskolában azt hiszik, a könyv arra való, hogy a tartalmát belepréseljük a fejünkbe, pedig valójában pont az a célja, hogy ne kelljen mindent fejben tartani. Az internetre ez fokozottan igaz, hiszen gyakorlatilag bármilyen adatra vagy kíváncsi, pár perc alatt megtalálod - feltéve, hogy képes vagy gondolkodni annyira, hogy hatékonyan tudj keresni.

2018. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
40%

akkor ezt mond az orvosoknak

sárga lett a bőre a betegnek doktor úr uhh pillanat keresem áhá májkárosodás megnézem a youtubon hogy kell műteni

vagy az angoltudás némettudás várjál tökre értelek gerhard csak pillanat jah hogy azt mondtad gerhard a neved

vagy egy mérnök na várjál asszem ezt a könyv közepèn levő képlettel kell kiszámolni ja nem az elején van

2018. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
97%
Pont ez, hogy túl sok általad is könnyűnek vélt vagy épp fölösleges dolgot tanulunk. Más országokban sokkal hatékonyabb, lényegretörőbb az oktatás. Németországban például csak a legszükségesebbeket tanítják, mindenki a saját érdeklődési körének megfelelően utanéz a tananyagoknak, így az iskolában tölött idő is kevesebb. Vannak olyan országok, ahol már középiskolában itthon egyetemen oktatott tantárgyakat lehet felvenni. Szóval ez a baj, 12 évet tanulsz és még mindig bármi lehet belőled , minden területről hatalmas mennyiségű tudást kell elsajátítanod függetlenül attól, hogy szívesen tanulod e vagy sem, ahelyett, hogy magasabb szinten azt tanulnád amit te szeretnél. Azontúl nem gyakorlatias az oktatás, nem az életre készít fel (bár ez ritka más országokban is), de sokan egy csekket nem tudnak kitölteni, viszont a logaritmus fogalmát kívülről fújják, mert meg kellett tanulni...de, hogy iskolán belül maradjunk, nagyon sok embernek van nyelvvizsgája úgy, hogy igazából megszólalni alig tud az adott nyelven, mert csak a bemagolt szövegeket kellett tudnia. Maga a technika is elég visszamaradott nagyon sok intézményben. Bár személy szerint könyvből szeretek tanulni, de a tanórákat a mai eszközökkel már sokkal érdekesebbé lehetne tenni, gyorsabban is lehetne tanulni a segítségükkel, mégsem alkalmazzák még. Így röviden ezért rossz, legalább is amit én megtapasztalok.
2018. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!