Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit hisztizik mindenki a...

Mit hisztizik mindenki a Fidesz győzelme miatt?

Figyelt kérdés

Komolyan, tegnap este óta csak ezt olvasni, így elmegyek úgy elmegyek, így szégyen, úgy szégyen.


Aki el akar menni, az miért nem ment eddig? A választás érvényes volt, ezt akarta a választók többsége, minek hisztiztek? Nem lesz semmilyen forradalom, nem változik semmi, bementetek ma ugyanúgy dolgozni/iskolába nem? Szóval komolyan nem értem. Mondom ezt teljesen pártatlanul. Én is szavaztam, éltem az állampolgári kötelességemmel. Mindenki így tett, aki elment szavazni.

Szóval értem én, hogy valakinek rosszul esik, de miért nem tudja elfogadni, és miért hányja tele a gyk-t a hülye "én holnap elmegyek, ki jön velem?" kérdéseivel?


Hajrá, menjen aki akar, minek kell hangoztatni mint egy sértődött kislány, aki cselekedni akar, az nem pofázik.


2018. ápr. 9. 08:16
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
73%

Nem azzal van a baj, hogy a Fidesz nyert. (Jó, szerintem azzal is, de ez most irreleváns.) Nem a Fidesz hibája, hogy az ellenzék olyan szerencsétlen, hogy még egy szöget is fordítva akar beverni.

A baj ott van, hogy elment szavazni öt és fél millió ember, ebből két és fél millió tett hitet a Fidesz mellett, az eredmények viszont messze nem reprezentálják ezt az arányt.

2018. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek, vitázzunk már rendesen, érvelve. Lehet, hogy kínosnak érezzük a dolgot, és vitán felülinek a témát, de meg kell harapnunk az ujjunkat, és el kell kezdeni újra érvelni, indokolni, ha akarunk még valami többet ebben az országban, mint a párhuzamos valóságok felállását.

Valahol a Demokratikus Charta magasságában lett elcseszve a magyar vitakultúra, onnan már csak lejjebb vezetett az út.

2018. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
87%

Hiszti azért van mert a jelenlegi választási rendszerben a szavazatok 49%-a a mandátumok 66%-át adja. Ennyi. A másik hiszti alapja, hogy a Fidesz kiválóan ráhangolt a tapló átlagválasztó "igényeire" a kampány hangnemében és ezt sok műveltebb ember nehezen viseli.

Addig amíg az átlagember színvonala ott van, hogy ez a Fidesz-propaganda bejön, nem lesz változás, és ez még hosszú ideig így lesz. Hiába akad ki a szűk értelmiségi réteg, mindenkinek egy szavazata van.

2018. ápr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
64%

Valaki kérdezte itt,hogy ki szavazott rájuk elmondom.

Érdekes az én ismerőseim magy része rájuk,a vállalkozók nagy része ismerettségi körről beszélek rájuk.

Miért? Az én édesanyám ugyanazért a munkakörért,ugyanazért az óraszámért nettó 150 ezret visz haza,szocik idejében 60 ezret se vitt haza.Enelkedtek valamelyest a fizetések.

Ki hiszi el azt az igéretet,hogy itt Magyarországon egy gyári melós majd 400 ezer forintot fog keresni?Gondoljatok már a kis és közép vállalatokra,miből fizetnék ki?Csődbemenne a 70%uk.

Melyik kormánynak volt ilyen otthonteremtési programja mint ennek?

20 even kerszetul 3%os hitelkamat a csoknal?

Tamadjak az ellenzekiek foleg az MSZP-P hogy egy forintot nem olnek bele az iskolakba.Tobb szaz iskola újult fel az elmult 8 evben,tobbek kozott az a gimi is ahova en jartam.

Vona Gabi legfőbb üzenete az elszámoltatás.

Hogy beszél ő elszámoltatásról,mikor Simicska a volt Fideszes oligarcha pénzeli?Mikor pedig megkérdezik tőle,hogy el lesz e számoltatva ő is,csak hebeg habog.

Az ellenzéki oldal másik fő üzenete a 4 millió éhező mélyszegény magyar.

Ez is hazugság.Magyarországnak nincs 10 millió a népessége.

Vannak diákok,csecsemők,ha őket levesszük durvan 8 millió ember marad.Szerintetek ebből 4 millió mélyszegény? Ez azt jelenti hogy kimegyek az utcára és aki velem szembejön minden 2. Ember éhezik,szerintetek ez így van?

Nézzetek már körbe,jólétükben azt se tudják mit csináljanak.

Aki akar tud dolgozni,aki akar meg ha nem gazdagon is de megtud elni.

Kik panaszkodnak h nincs munka?Azok akik 8 osztallyal rendelkeznek vagy meg annyival sem?

Nezzuk mar meg mikor van egy riport egy szegeny csaladrol,de azert a cigi ott log a pofajaban,en dohanyzom tobb tizezer forintomba van a cigaretta egy honapban,aki annyira szegeny miert cigizik akkor.

Nezzuk meg mennyi szerencsejatek fuggo van,mennyi alkoholista,van választása a legtobb embernek,kevés az az ember akinek sajnos nincs,van olyan is,de annak ugyis mindegy hogy Fidesz,Jobbik,LMP,DK stb.

2018. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
A hiszti jogos, de csak a választási törvény miatt. A szavazatokat kellene tükröznie, a győzteskompenzáció az ami felháborítja a szavazókat. Hisz aki elmegy szavazni és veszít legalább azt lássa már, hogy a szavazata számított, mert a pártja annyi mandátumot kap ahányat a szavazatok alapján megérdemel. Nem annyit amennyit a korrupt Fidesz jónak lát.
2018. ápr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

amúgy abba is van valami hogy ki szavazott rájuk?? én nem és ismeretségi körömse, de szintén ők se nagyon tudnak mondani... fentebb is volt egy ilyen válasz, és még nagyon sokan vannak így...

az hogy sokaknak fizetett is hogy menjenek szavazni, másoknak meg osztogattak ezt azt hogy menjenek szavazni, ez nagyon rég egy korrupt ország, szerintem az se mindegy ki számolja a szavazatokat...

nem érdekes hogy megint 2/3 lesz a fidesznek úgy hogy már a kutya se kér belőlle?? esetleh pár 100ember mert ők látják mit csinálnak de félnek a változástól

és a többi?? több mint 1 millió fideszes szavazat van... még 4 éve el is hittem volna, de most?? honnan?? ki?? míg kormányon volt romlott a forint értéke, sokan kerültek utcára, rengetegen elmentek külföldre, drágult az élelmiszer, mindenen adó amin csak lehet... de ez senkit nem zavar?? ebből kértek még 4 vagy 8 évig?? kétlem... itt is alig vannak fideszes szavazók és más platformon se nagyon találna senki... akkor még is hol van az a több millió ember aki annyira fideszes hogy még 4évet szeretne??

2018. ápr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
82%

"Az én édesanyám ugyanazért a munkakörért,ugyanazért az óraszámért nettó 150 ezret visz haza,szocik idejében 60 ezret se vitt haza.Enelkedtek valamelyest a fizetések."

A forint vásárlóereje viszont visszaesett. Kevesebbet kapsz ugyanannyiért.


"Vannak diákok,csecsemők,ha őket levesszük durvan 8 millió ember marad.Szerintetek ebből 4 millió mélyszegény? Ez azt jelenti hogy kimegyek az utcára és aki velem szembejön minden 2. Ember éhezik,szerintetek ez így van? "

Ne, ne, neeeee. A statisztikát nem így kell értelmezni. Ennyi erővel ha valaki azt mondaná, hogy minden 150. ember homoszexuális, akkor nézni kéne a reggeli csúcsban a metrókocsiban, hogy kin van rózsaszín póló?

Amúgy meg igenis mélyponton van a fél ország. Nézz körül a vidékeken (én szoktam), lehidalsz attól, amit ott találsz. Földutak, omladozó házak, cigánysorok.


"Tobb szaz iskola újult fel az elmult 8 evben,tobbek kozott az a gimi is ahova en jartam. "

És több ezer, ami nem. Az pedig nonszensz, hogy a tankerületi vezetés határozza meg az ellátást, többek között azt is, hogy mennyi krétára van szüksége az adott iskolának.

2018. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
51%

Lehet ezen vitazkozni emberek.

Én látom amit látok.

Honnan van ennyi ember? Nézzétek már meg a békemenetet és hasonlítsátok össze az ellenzéki felvonulással.

Érdekes akkor miert van az hogy nagyobb életszínvonalon élnek szüleim ha annyira nincs vásáló értéke a forintnak?

Kozel 100 ezer forintal keres tobbet és ennyivel nem emelkedtek az arak :)

Vidéki vagyok én is egy kis faluból,csak pár éve élek nagyobb városban,de nem vagyok Pesti.

2018. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

A statisztika értelmezésére meg csak annyit,Az MSZP-Párbeszéd értelmezte így,én csak közbetítettem,amit mondtak :)

Ezt a 4 millió szegényre értettem

2018. ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

A nyuggerek hozták a formájukat.

A többi,úgymint erdélyi magyarok,meg a megvett dakoták nem érne ekkora többséget.

A sok gyöpös nyugdíjas szavazott nagyrészt a fityiszre.

Jaja,persze nem minden idős fityeszes tudoménazt.

Csak éppen a nagyrészük.

2018. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!