Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hisztizik mindenki a...

Miért hisztizik mindenki a Hallowe'en miatt?

Figyelt kérdés

Az senkit nem zavar hogy ha valaki például Kockafejű Pistike külföldi ruhát hord,külföldi zenét hallgat,külföldre megy nyaralni,külföldi eredetű kaját eszik,külföldön dolgozik,de ha esetleg egy külföldi ünnepet akar megtartani,akkor kitör az agybaj és verbálisan megkövezik Kockafejű Pistikét.


Ha mindenki ennyire oda meg vissza van a magyar hagyományoktól akkor miért nem látok sehol betlehemező,balázsoló és farsangozó társaságokat (se fiatalt se öreget)?


2009. okt. 13. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert nem magyar, nem közép-európai eredetű szokás, és semmi értelme kizárólag üzleti célból terjeszteni, de kulturális célból sem lenne értelme.

Mondd meg nekem, ha van külsőségeiben is, funkciójában is hasonló magyar ünnep, miért ezt kell majmolni?

2009. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan... Aki amcsi az csinálja az ő baromságát, de aki magyar az a magyar ünnepeket ünnepelje! Ez majdnem annyira undirító mint a Bálint nap, meg a valintin-nap... pffflej
2009. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
ha amcsi, akkor nem baromságot csinál, hanem a saját hsgyományát őrzi, éppúgy mint én a húsvéti locsolással
2009. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Erre Hofi Géza bàcsi megadta a vàlaszt : "A magyar ember nem érzi jol magàt ha nem szaros a szàja."
2009. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
Ez a divat gyerekek, ugyanugy mint rendszervàltàs utàn a templombajàràs.
2009. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%

ezt én sem értem...én szeretem ezt az ünnepet, és ha tetszik a nagy magyaroknak, ha nem, akkor is halloweenezni fogok :D

és télleg: miért van az, hogy bár falusi vagyok, azt sem tudom mi az a balázsolás? betlehemezés is csak néha van, a farsang meg annyi, hogy az alsósok beöltöznek és 1 bállal letudva ez az egész.

2009. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
részben azok miatt, akik a halovínt erőltetik
2009. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem annyi közöm van hozzá mint a november 7-hez.Aki akarja ünnepelje,de nekem semmi közöm egyikhez sem.
2009. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

igazából a hallowe'en nem is amerikai hagyomány hanem kelta (eredeti neve Samhain). ugyanígy a karácsony is "egybe lett szerkesztve" a Yule-lal.


én wicca vagyok,ezért ünneplem a Samhaint,és rosszul esik hogy mindenhol csak fikázás van.

2009. okt. 13. 16:22
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A hallowe'en és a Valnetin nem magyar és mi magyarok agyunk.


De,hogy miért nem látsz betlehemező, farsangoló emberekt?

Ennek érdekes és hosszó története van. !0 év átkos és agymosás illetve most az amcsi majmols megteszi a hatását. aztán meg ott a sok tudatlan akik egyeb mosnak összekevernek dolgokat.


Én most tapsasztaltam,hogy pl a szüreti felfonulást mennyire összekutyulták ott ahol laktam. Mi még az eredeti hagyományok szerint vonultunk fel. Magyar ruhában gyalogosan a biró-biróné gyalogolt a gazda-gazdáné kocsizott. Aztán jött egy észlény civliket ültetett kocsikra és kocsikáztat a felvonulókkal, Népi táncosok is felvonulnak ( ez még nem is volna baj) és nincs gazda csak bíró és kocsin viszik. Bolond egy világ ez.

2009. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!