Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hisztizik mindenki a...

Miért hisztizik mindenki a Hallowe'en miatt?

Figyelt kérdés

Az senkit nem zavar hogy ha valaki például Kockafejű Pistike külföldi ruhát hord,külföldi zenét hallgat,külföldre megy nyaralni,külföldi eredetű kaját eszik,külföldön dolgozik,de ha esetleg egy külföldi ünnepet akar megtartani,akkor kitör az agybaj és verbálisan megkövezik Kockafejű Pistikét.


Ha mindenki ennyire oda meg vissza van a magyar hagyományoktól akkor miért nem látok sehol betlehemező,balázsoló és farsangozó társaságokat (se fiatalt se öreget)?


2009. okt. 13. 15:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

természetesen azzal, aki meggyőződésből ünnepli a halovínt, nincs (akkora) bajom, mint a sok divatmajommal

valóban a kereszténység sem magyar találmány (bár egyesek szerint igen :D)

2009. okt. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
és hidd el, nem a kelta-wicca Halovínt fikázzuk, hanem azt az amcsi pénzorientált divatmarhaságot
2009. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A szüreti mulatságok jók voltak anno. 8 évig néptáncoltam,mikor elsősök-másodikasok voltunk végigvittek minket a falun lovaskocsival,sok helyen megálltunk,táncoltunk egy picit és mentünk tovább:D
2009. okt. 13. 16:33
 14/17 anonim ***** válasza:
A falusi,ha járna templomba,akkor tudná mi a balázsolás.Ez vallásos ünnep volt.A mai gyerekeket nem lehet rávenni,hogy Betlehemmel járják a házakat (inkább majd az amerikai Hallovynen mennek házról-házra).A magyar népszokásokat nem is ismerik,vagy éppen cikinek tartják a fiatalok.A magam részéről azt hiszem,hogy Hallovyn helyett egy jóérzésű ember kimegy a temetőbe,vagy otthon gyújt gyertyát és emlékezik a halottaira,nem pedig töklámpással mulatozik.Farsangozni pedig ugyan hol lehet ma? Az öregek menjenek a diszkóba?Már a 30 körüliek sem tudnak sehova menni,legfeljebb otthon mulathatnak.Nem min denki él Pesten,és nem mindenkinek van annyi jövedelme,hogy drága étteremben farsangozzon.
2009. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mondd,miért jobb az egy elhunyt embernek ha te otthon/temetőben komorkodsz,mint ha "töklámpással vigadozva" kívánod neki hogy találjon megnyugvást a lelke?
2009. okt. 13. 17:41
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Hát azért fikázzák, mert ami új (az adott környezetben) azt mindig fikázni kell. Gondolj bele, pl. amikor megjelentek az első mobiltelefonok Magyarországon, akkor még mindenki bunkofonnak hívta. Most meg... tök természetes. Ez mindig így van az új dolgoknál.

Engem nem zavar a Hallowe'en, ez is csak egy ünnep, na és mi van akkor, ha külföldi? Szerintem jópofa, aki meg olyan, az úgyis minden alkalmat megragad az ünneplésre. Én szeretek ünnepelni, mulatni, minél több ilyen alkalom van, annál jobb. Akinek ez nem szimpi, az ne tartsa meg, de nem tudom miért baj, hogy más meg megtartja. Én tuti elmegyek idén is bulizni aznap :)

2009. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

a falusi vagyok

hát, nem fogok azért templomba járni hogy minden hagyományt megismerjek =)

2009. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!