Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hisztizik majdnem...

Miért hisztizik majdnem mindenki, hogy mekkora a szegénység, meg nincs pénz kenyérre?

Figyelt kérdés

Bárhol járok az országban, és ismerősöket kérdezgetve a következőket tapasztalom:

- tizenéves fiatalok 70-80%-ának a kezéből ki nem szakad a cigi, legtöbbször nem az olcsóbb fajta, és nem is töltött, családonként minimum napi 1 dobozra van pénz

- majdnem minden tizenéves kezében vagy Samsung Galaxy, vagy iPhone

- majdnem minden kocsma, kávézó, gyorsétterem, nonstop teli van. Lakótársam mekiben dolgozik suli mellett, egy másik haverom pultosként, ős is ezt tapasztalja

- majdnem az összes fiatal az utolsó divatok szerint öltözködik, igénytelen cuccokban nem igazán láttam még egyet sem

- legtöbb tizenéves körében azt hallom, hogy így, meg úgy berúgtam hétvégén

Tehát számoljunk csak egy kicsit: bagó: havi 30-40.000. Legtöbben megveszik hitelre a telefont a kölöknek előfizetéssel, az havi 5-10.000

- divatios öltözködés, gyorséttermezés, kocsmázás, bulizás megint lehet bőven havi 20-30.000

Tehát, szerintem senki ne jöjjön ezzel a marha nagy szegánység szöveggel, mikor legtöbb embernek minimum havi 40-50.000-ből futja a fent említett luxuscikkekre.



2013. okt. 28. 02:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Te nagyon hülye vagy hallod. Azért mert van egy réteg aki megteheti attól még hidd el hogy van egy még nagyobb réteg aki meg nem teheti meg ezeket amit írsz.


Mondjuk 4 millió ember már valószínű bőven elég arra, hogy az ország összes szórakoztató helyét, kocsmáját, gyorséttermét teletöltse. A másik 6 millió ettől még lehet totál szegény. Ennyire te se lehetsz hülye ugye??

2013. okt. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
69%

Egyszerűbb lett volna, ha csak a kocsikat figyeled.

Nem panaszkodik mindenki, sőt inkább csak a tehetetlenek.

2013. okt. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%
Én is ezt látom, sehol nem találok a környezetemben tényleg szegény embereket, és nem tudom eladni vaterán még 50 Ft-ért sem a gyerek márkás ruháit, mert senkinek nem kell. A nyugdíjasoknál meg azt látom, hogy mennek ezekre az árubemutatókra és minden felesleges drága hülyeséget összevásárolnak. A hentesnél olyan sorbaállás van és látni szoktam, miket vesznek a közértben az emberek, a legpiszkosabb munkás roma is zsemlét, kiflit vesz kenyér helyett (és persze mellé pia, cigi).
2013. okt. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert bizony sajnos nagy a szegénység, el sem hinnéd, mikkel találkozom...
2013. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is igaza van a kérdezőnek.

Színházba ha nem foglalod a jegyet két héttel előtte akkor már örülsz, h van még két hely egymás mellett.

Moziba ugyan ez.

Wellnessen szintén.

Pesten, de vidéken se lehet az útra felférni, pedig 410 forint a benzin.

Aki meg van ismerősöm, h nem úgy állnak, egyedül magának köszönheti...

2013. okt. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem jó emberek között forogsz !

Keress olyan családokat, ahol az apuka mentős, vasutas, vagy szakmunkás, az anyuka meg ápolónő, bolti dolgozó. Ők biztosan nem mennek Wellnesezni.

Sajnos, van egy kis réteg, aki ezt megengedheti magának, de a többség nem. Nem azért, mert tehetetlenek, hanem azért mert nincs rendes jövedelmük. Felénk alig látok olyan fiatalt, aki márkás cuccokban jár. A többség a kaniból vagy a turiból öltözik.

2013. okt. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%

Miért?

Ha olyanok között forgok akkor se tudom azt mondani, h mekkora a szegénység.

Ápolónő, vasutas, mentősnek stb meg van a havi 100-110 ezer.

Kettőnek már 200-220 ezer.

Plusz a családi pótlék meg az adókedvezmény.

Plusz a cafateria.

Simán beszélhetünk 250 ezerről, annyiból meg ne haljanak már éhen.

2013. okt. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerű az oka. Akinek több pénze van, az megteremt egy olyan életszínvonalat magának, amit ha nem tud fenntartani, ugyanúgy érzi magát, mint akinek semmi pénze. Hidd el, könnyen bele lehet szokni abba, hogy a drága cuccokat vásárolod állandóan, aztán hirtelen jön egy kisebb-nagyobb kopp, és nem tudod beszerezni, akkor habzik a szád.

Nem védem a pénzeseket, épp ellenkezőleg. Persze az is más, aki megdolgozott érte, és az is, ha valaki beleszületve csak örökli a családi vagyont.

2013. okt. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
7-es. Te tartasz el ennyiből egy-két gyereket? Aki igen, az tudja, hogy ez nagyon kevés. Éhen halni sok, megélni viszont nem elég.
2013. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
29%

Igen, képzeld 260 ezerből élünk 3-man és nem panaszkodok, h milyen szegények vagyunk.

Ismerősök kint külföldön semmivel nem élnek jobban.

A minimálbéres ugyan úgy szobát bérel mint itt, ha tud.

Az meg más tészta, h te minden hétvégén a Maldív szigetekre vágysz.

2013. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!