Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hisztizik majdnem...

Miért hisztizik majdnem mindenki, hogy mekkora a szegénység, meg nincs pénz kenyérre?

Figyelt kérdés

Bárhol járok az országban, és ismerősöket kérdezgetve a következőket tapasztalom:

- tizenéves fiatalok 70-80%-ának a kezéből ki nem szakad a cigi, legtöbbször nem az olcsóbb fajta, és nem is töltött, családonként minimum napi 1 dobozra van pénz

- majdnem minden tizenéves kezében vagy Samsung Galaxy, vagy iPhone

- majdnem minden kocsma, kávézó, gyorsétterem, nonstop teli van. Lakótársam mekiben dolgozik suli mellett, egy másik haverom pultosként, ős is ezt tapasztalja

- majdnem az összes fiatal az utolsó divatok szerint öltözködik, igénytelen cuccokban nem igazán láttam még egyet sem

- legtöbb tizenéves körében azt hallom, hogy így, meg úgy berúgtam hétvégén

Tehát számoljunk csak egy kicsit: bagó: havi 30-40.000. Legtöbben megveszik hitelre a telefont a kölöknek előfizetéssel, az havi 5-10.000

- divatios öltözködés, gyorséttermezés, kocsmázás, bulizás megint lehet bőven havi 20-30.000

Tehát, szerintem senki ne jöjjön ezzel a marha nagy szegánység szöveggel, mikor legtöbb embernek minimum havi 40-50.000-ből futja a fent említett luxuscikkekre.



2013. okt. 28. 02:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

"Bárhol járok az országban"


Szabolcsi és borsodi falvakban kétlem, hogy a leírtakat tapasztalnád.

2013. okt. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
Te nagyon sötét vagy. Nyilván az jár moziba, mekibe, étterembe, akinek van rá pénze. Akinek nincs, az meg nem jár, őt nem is látod, de ha te ebből azt szűröd le, hogy akkor mindenki hú de jól él, hát elég érdekes. Ez kb olyan, mintha a Rózsabombon laknál és azt mondanád, hogy mindenki milliomos, mert te ezt látod, ha kinézel az ablakon.
2013. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Na, várjunk csak: Nagykanizsától Kecskeméten át Kisvárdáig majdnem mindenhol laknak ismerőseim, és sehol sem hallottam azt, hogy a fennt említett úgymond luxuscikkeket valahol nélkülöznék... A plázákba is nem a rózsadombiak járnak nem csak nézelődni, hanem a környékbeli lakótelepek népe, ha jól tudom. Nem hiába építik a 2. Árkádot, pedig tudtommal Zugló azért nem egy annyira gazdag környék...
2013. okt. 28. 09:55
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbben a lehetőségeik felett élnek.


Akinek nem lenne pénze rá, az is vesz magának autót és fenntartja, az is eljár gyorsétterembe, az is naponta veszi a péksütiket, az automatából a kávékat, kisüdítőket, annak is okostelefonja kell hogy legyen, annak is kell legyen DigiTV előfizetése, karácsonykor és születésnapokkor rengeteget el kell szórnia ajándékokra, stb-stb


Ha ezeket nem tennék, jobban kijönnének a pénzükből, értelmes dolgokra elköltve vagy megtakarítva.

2013. okt. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is úgy tűnik, sok ember tovább akar nyújtózkodni, ameddig a takarója ér. Szerintem most havi 100-110.000 ft fizetésből igenis luxuscikk 30.000-ért kocsit fenntartani, vagy napi 1 doboz bagó 30.000-ért havonta, meg minden 2. nap mekiben kajálni 1500 ft-ra, stb. Én épp erről beszélek, hogy akiknél ilyesmikre futja, azok ne sírjanak már, hogy mennyire szegények...
2013. okt. 28. 10:18
 16/22 anonim ***** válasza:
29%
Teljesen igaza van a kérdezőnek. Nekem is van ismerősöm aki folyton panaszkodik persze audijuk van kb 300000 forintból élnek négyen kaja mindig van, ruha, okostelefon mindig van, ennek ellenére orbánoznak meg panaszkodnak. Vagy ott a saját nagymamám, 80000 forint a nyugdíja, egyedül él már rég nyugdíjas de még azért is dolgozik ahol keres 60-70 ezer forintot szóval 140-150 ezer forintból él egyedül egy kis lakásban, de meg lehet nála fagyni mert spórol a gázzal, spórol a kaján (nagyon keveset eszik), folyton panaszkodik, hogy erre nincs pénze arra nincs pénze. Jöhettek itt mindenféle megyével nekem nincs olyan ismerősöm aki olyan szegénységben él mint amennyire sokan panaszkodnak pedig még az alföldön is vannak ismerőseim.
2013. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

"Jöhettek itt mindenféle megyével nekem nincs olyan ismerősöm aki olyan szegénységben él mint amennyire sokan panaszkodnak pedig még az alföldön is vannak ismerőseim."


Ja ha neked nincs, akkor az nem létezik! Ennyire nem lehetsz korlátolt!

2013. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%
De sokan úgy csinálnak, mintha 9 millió éhező, hajléktalan szegény lenne, akik minden éjszakát a szabadban töltenek és szó szerint nem tudnak maguknak ételt vásárolni.
2013. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
17%
17#! Korlátolt vagy ám te! Nekem nincs olyan ismerősöm aki annyira szegény de mégis panaszkodik. Az igaz, hogy vannak szegény emberek az országba sőt mindenhol, a nyugati országokban is. Ezt nem is firtatttam.
2013. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem akar látni az becsukja a szemét!Na te pont ilyen vagy! Ha bevállalod ,hogy elviszlek egy igazán szegény helyre ,és ott élsz velük 1 hónapig,akkor szólj,utána kérdezhetsz újra!
2013. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!