Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hisztizik majdnem...

Miért hisztizik majdnem mindenki, hogy mekkora a szegénység, meg nincs pénz kenyérre?

Figyelt kérdés

Bárhol járok az országban, és ismerősöket kérdezgetve a következőket tapasztalom:

- tizenéves fiatalok 70-80%-ának a kezéből ki nem szakad a cigi, legtöbbször nem az olcsóbb fajta, és nem is töltött, családonként minimum napi 1 dobozra van pénz

- majdnem minden tizenéves kezében vagy Samsung Galaxy, vagy iPhone

- majdnem minden kocsma, kávézó, gyorsétterem, nonstop teli van. Lakótársam mekiben dolgozik suli mellett, egy másik haverom pultosként, ős is ezt tapasztalja

- majdnem az összes fiatal az utolsó divatok szerint öltözködik, igénytelen cuccokban nem igazán láttam még egyet sem

- legtöbb tizenéves körében azt hallom, hogy így, meg úgy berúgtam hétvégén

Tehát számoljunk csak egy kicsit: bagó: havi 30-40.000. Legtöbben megveszik hitelre a telefont a kölöknek előfizetéssel, az havi 5-10.000

- divatios öltözködés, gyorséttermezés, kocsmázás, bulizás megint lehet bőven havi 20-30.000

Tehát, szerintem senki ne jöjjön ezzel a marha nagy szegánység szöveggel, mikor legtöbb embernek minimum havi 40-50.000-ből futja a fent említett luxuscikkekre.



2013. okt. 28. 02:03
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
27%

20:


Vannak szegények, de nem olyan sokan, mint képzeli a legtöbb siránkozó.

2013. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Igen, mindenhol vannak szegények, Ausztráliától Kínán át Amerikáig mindenhol megvan az összes társadalmi réteg a hajléktalantól a milliárdosig, viszont ez a 3 millió éhező ember országa szöveg szerintem egy rohadt nagy önsajnáltatás. Ha talán van is 3 millió nélkülöző ember abból kb. 1 millió cigány, akik elverik a segílyt az első 1-2 hétben italra, bagóra, pár százezer munkanélküli, és pár 100.000 olyan nyugdíjas, aki évtizedekig ellébecolt valami munkahelyen napi 4-6 órát.
2013. okt. 30. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!