Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá? Hogyha ők...

Bumbi02 kérdése:

Mit szóltok hozzá? Hogyha ők elfogadják, mi miért nem akarjuk?

Figyelt kérdés
A tanulmány szerint az Erdélyben megkérdezettek 6,9 százaléka tekintette hazájának Romániát, 3,7 százalékuk a jelenlegi vagy a történelmi Magyarországot. Túlnyomó többségük 44,7 százalék Erdélyt tartotta hazájának, illetve 40,3 százalékuk azt a szűkebb régiót vagy települést, ahol született.
2010. jún. 1. 18:50
 81/92 anonim ***** válasza:
nem gondoljátok?
2010. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:

vagy inkább


Pestet is csak úgy


hogy Józsefváros nélkül



szerintem a Trianoni békadiktátumnak így kellett volna szólnia :)

2010. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 A kérdező kommentje:

de nem értitek sokan!!! Fáj nekem is trianon, és igen kissé eltulzott büntetés volt talán, (igazából elkerülhetetlen volt, hanem hiszed nézz utána) de változtathatsz ezen? nem igazán.. változtat rajta h ha vesszen trianonozol ? nem igazán.. max rontasz a külföldi magyarok helyzetén..


de miért nem siratják az ilyen nagy magyarok az árpád ház kihalását, mohácsot, temesvárt, világost, aradi vértanukat, bach korszakot, stb???

2010. jún. 1. 20:10
 84/92 anonim ***** válasza:

"Ti nem is szeretitek Magyarországot. Mindig csak Erdély, meg Felvidék. Jelenleg ezek nem Magyarország részei. Talán azzal kellene foglalkozni, ami még megvan, mert így még ezt is el fogjuk veszíteni..."


Én szeretem Magyarországot, viszont próbálok együtt érezni az erdélyiekkel is. Bár hogyha igaz ez a felmérés akkor tényleg jól megvannak ők ott. A nyáron megyek Erdélybe (suli által szervezett kirándulás) és majd megtudakolhatom élőbe hogy milyen is ott az élet :)


15/f

2010. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:

Független Erdélyt!


Majd ahhoz csatlakoznak, akihez akarnak, vagy senkihez sem!


Ennyi!


Majd ők eldöntik!

2010. jún. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:

Az Erdélyben élők 4% -a Magyarországot vallja hazájának.

De ez a teljes lakosság 4% -a. Az erdélyi magyaroknál jóval több %.

2010. jún. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 A kérdező kommentje:
ezek mind magyarok... a tanulmányban külhoni magyarokat kérdeztek meg...
2010. jún. 5. 07:06
 88/92 A kérdező kommentje:

legalábbis h ha jól tudom...

de h ha minden erdélyi véleményén alapszik ez a felmérés akkoris is eléggé döntö abban hogy erdély akar-e hozzánk csatlakozni....az oké h itt sokan akarjátok, de ők akarják?

2010. jún. 5. 07:07
 89/92 anonim ***** válasza:
Tök faja lenne, ha lenne független Erdély, lenne egy másik ország, ahol magyar a hivatalos nyelv :D Ráadásul végre lenne egy szomszédunk, akik nem rühellnek (bár a horvátok és a szlovénok is csípnek minket). Szerintetek egy független Erdély gazdaságilag mennyire tudna felzárkózni?
2010. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
0%

Imádom az ilyen "turbómagyarokat", ahogy az egyik válaszoló nevezte őket. Mellesleg igaza van - amikor revízióról beszélünk, nem érdemes komolyan venni azt, hogy mindent visszakapjunk.

De most komolyan:


1. Annyit foglalkoztam már ezzel a témával, hogy rájöttem, az ilyeneket tényleg nem érdekli, hogy egyes területeken századok óta nemzetiségek éltek többségben, és nem magyarok. Csak az ország neve volt "Magyar", arányban ez nem sokat jelentett. De tény hogy vannak helyek, ahol 400 éve sem a magyarok művelték a földet, nem ők neveltél ott a gyermekeiket, még csak nem is ők védték az ellenségtől, ahogy ma sem... Szóval, egy tökszlovák települést egyszerűen nincs jogunk magyarnak nevezni, csak mert egykor alkotmányilag hozzánk tartozott. Nem a név számít, hanem a lakó...


2. Akik komolyan gondolkodnak a teljes revízión, azon nem gondolkodnak el, hogyan is lehetne ezt végrehajtani? "Keressünk kapcsolatot a kelettel és Oroszországgal" - a kádáristák megkéstek kicsit. Aki azt hiszi, hogy majd a mi 10 milliós apró országunkat fogják támogatni a nagyhatalmak, csak miattunk fognak háborút indítani? Vagy ebbe akarják belesodorni az egyébként is nehéz helyzetben lévő Magyarországot?


3. Mihez kezdenénk a többmilliónyi visszacsatolt nemzetiséggel? Milliónyi szlovák, román, szerb-mégis mit csinálnánk velük? Kitelepítenénk? Elvennénk a jogaikat? "Megengednénk", hogy maradjanak, amit ők hálás szívvel fogadnának?


Ennyit a racionális gondolkodásról. A hülye képzelgések és ősmagyar-ábrándok helyett ideje lenne tényekre és lehetőségekre szorítkozni, és azt néázni, mi a jó Magyarországnak.

Ha a visszacsatolásról van szó, támogassuk a mai magyar településeket, de a többit hagyjuk ki a dologból. Azok ma már annyira Magyarország részei, mint mi a Monarchiáé..

2010. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!