Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá? Hogyha ők...

Bumbi02 kérdése:

Mit szóltok hozzá? Hogyha ők elfogadják, mi miért nem akarjuk?

Figyelt kérdés
A tanulmány szerint az Erdélyben megkérdezettek 6,9 százaléka tekintette hazájának Romániát, 3,7 százalékuk a jelenlegi vagy a történelmi Magyarországot. Túlnyomó többségük 44,7 százalék Erdélyt tartotta hazájának, illetve 40,3 százalékuk azt a szűkebb régiót vagy települést, ahol született.
2010. jún. 1. 18:50
 71/92 anonim ***** válasza:
hogy irigylem én azokat akik ilyen könnyen túl tudják tenni magukat 1-1 tragédián :F
2010. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
52%

Én csak azt nem értem miért ilyen szűk látókörű itt mindenki. Az egyik oldal a turbómagyar, aki vissza akarja foglalni Magna Hungariat meg Etelközt (ok, túlzok), a másik pedig az amelyik simán elfogadja trianont(itt is). Nincs itt olyan ember akit haraggal tölt el Magyarország területeinek elcsatolása, viszont tud normálisan társalogni és megérti hogy a közeljövőben aligha szerezhetjük vissza? (Gyk-ról én azt szűrtem le hogy minél idősebb valaki annál jobban kiveszik belőle a magyarságtudat, viszont minél fiatalabb, annál hü**ébb. Ez jó meglátás?)


15/f megint

2010. jún. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként aki nem értené: Nagy Magyarország = Magna Hungaria (Levédián túl) és NEM a trianoni szerződés előtti Magyarország, vagy Osztrák-Magyar Monarchia. Így érthetőbb? :)


15/f harmadjára is :)

2010. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
100%

"Atyaég... nem felejtjük Trianont... még a nagyszüleitek sem éltek akkor, amikor ez volt. Ti nem _emlékeztek_ rá. Csak baromságokat beszéltek. "



hát atya ég hogy mer valaki emlékezni nagy Magyarországra


a Hargitára Kassára vagy a tengerpartunkra


hát hogy van pofánk nem örülni Trianonnak


végül is ez a legpozitívabb dolog ami nemzetünkkel tőtrénhetet



nem is értem Kun Béla Vörös hadseregének hogy volt pofája megütközni majd visszaverni a Cseh megszálló erőket


nem is értem miért nem adtuk át Miskolcot az ország utolsó szén vidékét


mart ugye ha az elveszett volna akkor az ország is elveszett volna mert abban az időben minden szénnel működött



hát nem is tudom hogy van pofánk ezen felháborodni


nem is értem... ;)

2010. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:

" Egyébként aki nem értené: Nagy Magyarország = Magna Hungaria (Levédián túl) és NEM a trianoni szerződés előtti Magyarország, vagy Osztrák-Magyar Monarchia. Így érthetőbb? :)


15/f harmadjára is :)

"



köszönjük 15/f


a magyarázat nélkül nem is értettük volna meg hogy mit írsz


tudod mi már csak ilyen buta turbó magyarok vagyunk ;)

2010. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, logikusan belegondolva Trianon ugyanolyan emlék, mint bármi más a történelemben. Nem mellesleg volt azóta egy világháború, ahol volt lehetőségünk visszaszerezni. Talán nem egy évszázaddal később kellene pattogni... Persze ha most akarna valaki elcsatolni az országból, kimennék és foggal-körömmel védeném. Kevés dolog van, amiért ölni tudnék, de ez bizony köztük van.

Retrográd dolognak tartom a Trianonozást. Akármiben akarunk sikereket elérni, előre kellene nézni. Nem azon sírni, mi történt száz éve, hanem azt tekinteni, mit tudok tenni ma és holnap. Ez az egyedüli járható út szerintem.

Sajnos úgy érzem, hogy akik Trianonoznak, ezáltal a felelősséget is elhárítják magukról. Meg se próbálnak tenni semmit a haza érdekében, engem ez bánt a legjobban...

2010. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:

TÉÉÉÉNYLEG



most hogy mondjátok a Tisza vonaláig szerintem adjuk át a földet Romániának



hisz ott úgy is árvíz van állandóan



és nem termel elég GDP



b+ ;)



és aki felháborodik ezen azt tartsuk maradi turbó magyarnak :DD

2010. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:

nem is



Szerintem csap Budapestet tartsuk meg



hisz csak az termel elég GDP t :)))

2010. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:

20:01

"nem is értem miért nem adtuk át Miskolcot az ország utolsó szén vidékét"

pont erről beszélek. Akkor, ott kellett tenni, tették, amit kellett. Ma is volna mit tenni a haza érdekében. De nem azt, hogy sírunk. Ha most akarnának elvenni területet, akkor azért kellene harcolni.


Ti nem is szeretitek Magyarországot. Mindig csak Erdély, meg Felvidék. Jelenleg ezek nem Magyarország részei. Talán azzal kellene foglalkozni, ami még megvan, mert így még ezt is el fogjuk veszíteni...

2010. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:

nem is értem hogy a Trianoni döntés miért nem csak Pestet hagyta meg a magyaroknak



szerintem ez sokkal igazságosabb lett volna :D

2010. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!