Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis megmenekült a fagyállós...

Mégis megmenekült a fagyállós gazda?

Figyelt kérdés

[link]



Szerintem a bíróság is elgondolkodott, hogy mégsem kellene börtönre ítélni, mert megvédte a tulajdonát.


A magyar jogrend erősen hiányos.

Igaz, hogy a jelenlegi törvények szerint ez "önbíráskodás", de gondoljunk bele a helyébe.

Az ember nem azért dolgozik egy életen át,hogy mások meg ellopják a tulajdonát.


Ha belehal a mérgezésbe/medvecsapdába/házőrző kutyába a tolvaj vagy betörő, akkor ez van.Nincs mit tenni.Minek kell lopni?

Túl sok joguk van.Illetve, túlságosan sokra értékelik egy bűnöző életét.



2016. szept. 2. 17:29
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
24%

"Átsétál a gazda földjén egy turista, mert azt se tudja merre jár, legyen joga a gazdának lelőni kérdés nélkül?"


Ah, újabb csúsztatás...ne tegyünk már egyenlőségjelet aközé, hogy valaki átsétál a gazda százholdas pagonyán, és hogy arra ébredsz amint épp viszik a színes tévédet. Nagyon nem egy kategória a kettő, alapból, hogy a szántóföld, gyümölcsös stb. nem ház. Ha a földeden járkálnak, igen kicsi az esély arra, hogy beléd vágjanak egy bökőt, hacsak nem mész egyből oda hozzájuk (azonkívül a földterületet is őriztetik kutyákkal, ami persze újabb égbekiáltó igazságtalanság). Ha meg a zuhany alól kilépve szembetalálod magad egy zsákos emberrel a nappalidban, aki nem a Télapó, kötve hiszem hogy majd nekiállsz mérlegelni, meg a lelkére beszélni..."ugyan betörő úr, maradjon egy kicsit, felhívom a rendőröket, mert tudod, így jogszerű". Így még garantáltan ki is röhög, mielőtt jól elagyabugyálna, oszt az intenzíven majd bszhatod a csodálatos, törvény betűi szerinti eljárásodat.


"Az állam lehetőséget ad saját magad és a tulajdonod védelmére, nem tudom miért szajkózod ennek az ellenkezőjét."


Mert én azt hiszem, amit látok. És nem ezt látom. A kesznyéteni eset is dettó ugyanez volt, úgy tűnik, már a villanypásztor is illegális. Azt látom, hogy aki védeni merészeli a birtokát, a tulajdonát, az letöltendő fegyházat is kaphat, a bűnöző meg legrosszabb esetben megússza felfüggesztettel - már ha a policájok kivonszolják a seggüket a fánkzabáldából és elkapják, amire szintén nem nagyon van példa.


"A kutya szerintem teljesen rendben van. A kutya látszik."


Hja. Ha épp nincs az óljában, vagy a garázsban, vagy bármi olyan helyen ahol pihenni szokott.


"1. Nem arányos, hiszen bármi van halált okoz, és nem tudod mi az elkövető szándéka. Mert bármennyire is sajnálatos, de ha valaki ellop tőled két kiló szilvát a fádról, nem mehetsz rajta végig egy tankkal."


A kutya is ugyanúgy halált okoz, SZVSZ több kutyatámadás történik, mint taposóakna általi halál. Csoda, hogy még a házőrző kutyákat nem mészárolták le a kúrmány halálosztagai a mindenható nonexistent közbiztonság érdekében. Ha ki van írva hogy "HARAPÓS KUTYA", és az illető mégis bemegy anélkül, hogy csöngetne, akkor a) ott lakik és elvesztette a kulcsát b) jogtalan behatoló aki rekvirálni megy. Az "a" esetben a kutya nyilván ismerni fogja és nem ugrik neki, a "b" esetben meg szerencséje van, ha megússza 2-3 harapással, és nem a nyakát kapja el a dobermann, vagy a roti.

Lehet hogy "csak" betörni, zsákmányolni megy, ennek ellenére ha ott a figyelmeztetés és ennek ellenére csakazértis bemegy, az az ő baja. Ez teljesen korrekt. És nem, nem fog működni, hogy meghívod az ellenségedet a házadba, és "te figyelj csak, látod azt a kopár foltot ott? Lépj már rá pls" és hátrébbmész ötven métert...


"2. Számtalan másik veszélyt is rejt magában: a telkedre nem csak betörő mehet be. Pl mi van ha valamiért hivatalos személynek kell bemennie? Vagy pl gyereked van-e?"


Akkor CSÖNGET! Mint mondtam, feltalálták már a csengőt. Sőt, kopogtató is van. De továbbmegyek, lehet éppen kiabálni is, ha mégsincs csengő, esetlen telefonon odaszólni előtte - a hivatalos személyeknél ez így szokás, hogy ha érkezik, akkor előtte bejelentkezik, hogy ne akkor tegye tiszteletét, amikor a tulaj éppen Ausztráliában ugrál egy kengurucsordával versenyt. Sőt, kitalálták az E-mailt és a Failbookot is (ez utóbbit nem tuodm minek), úgyhogy millió + 1 módja van annak, hogy ha nincs csengő, a házigazda tájékozódjon arról, hogy valaki látogatóba érkezik hozzá.

A NAV-osokat meg efféléket meg vélhetően magam vezetném rá egy tapadóaknára, vagy a lövegtorony hatósugarába.

És nincs gyerekem, nem is akarok, nem is lesz.


"Társasházakban az utóbbi években nagyon sok helyen leszereltették a rácsokat tűzvédelmi szempontok miatt."


Hát igen, tűzvédelmi szempontból biztonságosabbá vált a lakás, bűnmegelőzési szempontból meg veszélyesebbé. Azaz kapott a szar egy jó nagy pofont.

2016. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 tetro ***** válasza:
18%

"ne tegyünk már egyenlőségjelet aközé, hogy valaki átsétál a gazda százholdas pagonyán, és hogy arra ébredsz amint épp viszik a színes tévédet."


Rendben. Akkor légyszi határozd meg, ki az akit agyon lenne szabad verni a te világodban, és ki az akit nem.


"Mert én azt hiszem, amit látok. És nem ezt látom. A kesznyéteni eset is dettó ugyanez volt, úgy tűnik, már a villanypásztor is illegális. Azt látom, hogy aki védeni merészeli a birtokát, a tulajdonát, az letöltendő fegyházat is kaphat, a bűnöző meg legrosszabb esetben megússza felfüggesztettel "


Mert te nyilvánvalóan minden betörtét látsz, ahol a tulaj megállította a tolvajt. Véletlenül sem arról lehet szó, hogy téged csak azok a hírek érnek el, amikor a tulajdonos túl messzire ment. Hiszen a többi nem hír...


" kutya is ugyanúgy halált okoz, SZVSZ több kutyatámadás történik, mint taposóakna általi halál."


Leegyszerűsítem neked. Kutya lehet, ki kell írnod hogy harapós, a telkeden belül nem felelsz érte, mert a tolvaj számíthat rá, hogy van kutya. Halálos csapdát nem építhetsz. Ennyi. Feleslegesen ezen többet rágódni.


"A NAV-osokat meg efféléket meg vélhetően magam vezetném rá egy tapadóaknára, vagy a lövegtorony hatósugarába. "


Én ezen a ponton befejeztem.

2016. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 tetro ***** válasza:
18%

15.07

ez esetben nem állítottam, hogy hazudtál, csak a véleményemet mondtam el :)

2016. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
80%

"Rendben. Akkor légyszi határozd meg, ki az akit agyon lenne szabad verni a te világodban, és ki az akit nem."


Oké, mi sem könnyebb. A fáradt vándort, aki átbotorkál a kitaposott csapáson ami keresztbe visz a földemen, azt nem lenne ok bántani, mert ő se bánt senkit. A szeméttel házaló MLM-ügynököket egyszerűen elküldöm a 3,14csába. Az éjszaka/nappal besurranót, aki csöngetés nélkül és a figyelmeztető táblák kollektív leszarásával mászik be valahova, azt pedig igen. Olyan nagy boszorkányság ezt felfogni?

És igen, ha az éjszaka közepén lerobban a kocsim a szakadó hóviharba, akkor se fogom befeszíteni a legközelebbi családi ház ablakát, hanem becsöngetek, vagy kopogtatok az ajtón, esetleg ha kutya van, akkor bekiabálok vagy meghallják a kutyaugatást. A besurranók, rablógyilkosok nemigazán szeretnek zajt csapni, csöngetni és hasonlók.


"Mert te nyilvánvalóan minden betörtét látsz, ahol a tulaj megállította a tolvajt. Véletlenül sem arról lehet szó, hogy téged csak azok a hírek érnek el, amikor a tulajdonos túl messzire ment. Hiszen a többi nem hír..."


A Zsaru magazinba bekerül ez is, az is, az egy cseppet objektívabb számomra, mint a zsindex és társai. Ott mindig értesülök arról, ha a tulaj megállította a besurranót, mert mindig a tulajt ítélik el önbíráskodásért (igaz ugyan hogy nem valósul meg önbíráskodás, ha a fenyegetés elhárításának megengedett eszköze a tulaj válasza, de hát úgyis az nyer, aki jobban yugiozik a tárgyalóteremben). Olyan is van szép számmal, ahol a tulaj megzavarta a tolvajt, és a házigazda agyonverése helyett inkább lelécelt, de a policájok ezzel ugyanúgy nem foglalkoztak.

Olyan eset egyszer sem volt, hogy a tulaj lebírta a betörőt, és a rendőrség gratulált volna neki egy bűnöző elfogásáért.


"Kutya lehet, ki kell írnod hogy harapós, a telkeden belül nem felelsz érte, mert a tolvaj számíthat rá, hogy van kutya. Halálos csapdát nem építhetsz. Ennyi. Feleslegesen ezen többet rágódni."


AKkor kiírom, hogy vannak csapdák, és ezek után azért sem felelek. Ha lehet "FEGYVERREL ŐRZÖTT TERÜLET", ahol nem csúzlival fogják lőni a bemászkálókat, akkor lehet "WARNING! SPIKE PIT! WATCH YER STEP!" tábla is farkasveremmel, "EXTREME DANGER! TRIPMINES!" tábla tapadóaknákra, "ULTIMATE DANGER! AUTOMATED TURRET-GUNS ONLINE!" tábla az automata gépágyú tornyokra. A kutya is alkalmas az élet kioltására, az éles lőfegyver is, a farkasverem is, és minden amit felsoroltam. Vagy a kést is tíccsukbe, mert esetleg meg találom szúrni a kedves behatolót?


Fölösleges neked magyarázni, úgyse látod be, mert nem akarod. Valamiért neked az okozna kéjes örömet, hogy a fagyállós gazda életfogytig rohadjon a sitten. Azért, ha az éjszaka közepén hozzád kéreckedik be egy csapat kágéestéindián, és az értékeid felől érdeklődik, remélem majd akkor is ilyen nagy mellszélességgel fogsz kiállni a törvényes és jogszerű eljárásaidért. Sőt, legjobb ha azt mondod: "igazatok van", és a kezükbe nyomod a lakáskulcsod, nehogy ellentmondj saját magadnak.

2016. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
24%
Tudod én már nem is a besurranó tolvajoktól szarok, hanem tőled. :D
2016. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
80%

Csak példákat soroltam fel, nem konkrétumokat :) Mindenesetre póniló méretű kutya az van. Ő mindenkit beenged, nincs azzal gond...a problémák kifelemenet kezdődnek ;)


És van vadonatúj csengő is,tessék használni :D

2016. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
58%

Az jó hogy van kutyátok, nekünk is volt csak sajnos nem tudta elolvasni a figyelmeztető táblákat így belesétált szerencsétlen a ház körüli erőtérbe és atomjaira hullott.

De szerencsére legalább a madarak sem szarják össze a kocsit, mert az automatizált légvédelmi lövegek azonnal leszedik őket.


Amúgy neked nem egy ilyen kéne? Szerintem ez elég ütős.


https://www.youtube.com/watch?v=acdABwYJqks

2016. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
26%
De amint a videóban is látod sajnos minden gép hajlamos meghibásodni :D
2016. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyenre gondoltam :) várj, feltöltöm neked a videót. Amint látod, házilag is össze lehet barkácsolni automata lövegtornyot, ha kicsit is ügyes az ember. Nincs jewtube fiókom, de remélem a Zippy is megteszi :)

Az oldal nyíg valamiféle szerzői jogok miatt, úgyhogy fonetikusan írom be a linket.


wéwéwétizennégy pont zippyshare pont kom per v per 2xqiCvXt per file pont hátéemel


Nappal nyilván "aludnának", olyankor a kutyus lenne szabadon. Éjjel a kutyus aludni megy, ezek meg ébren őrködnének :) persze vagy-vagy alapon is lehet, vagy kutya, vagy farkasverem/gépágyú turret :D

2016. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

#54 hagyd őket, tetró meg a hozzá hasonlóak olyan szinten agyatlanok, hogy kiskorúsítani kéne őket, mert egyszerűen veszélyesek magukra & embertársaikra. Azt nem értem, ha ennyire mosdatják a bűnözőket, miért nem tartanak el párat? Ja ahhoz tenni is kéne valamit, nem csak hájfejükből buhogva trollkodni egy anonim portálon.

Szánalmas bűnözőpátyolók. Kapták tőlem is a piros kezeket.


A farkasverem ötletét mindenesetre kultiválom :DDDDDDDD csak takarítani lenne nehézkes.

2018. szept. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!