Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis megmenekült a fagyállós...

Mégis megmenekült a fagyállós gazda?

Figyelt kérdés

[link]



Szerintem a bíróság is elgondolkodott, hogy mégsem kellene börtönre ítélni, mert megvédte a tulajdonát.


A magyar jogrend erősen hiányos.

Igaz, hogy a jelenlegi törvények szerint ez "önbíráskodás", de gondoljunk bele a helyébe.

Az ember nem azért dolgozik egy életen át,hogy mások meg ellopják a tulajdonát.


Ha belehal a mérgezésbe/medvecsapdába/házőrző kutyába a tolvaj vagy betörő, akkor ez van.Nincs mit tenni.Minek kell lopni?

Túl sok joguk van.Illetve, túlságosan sokra értékelik egy bűnöző életét.



2016. szept. 2. 17:29
1 2 3 4 5 6
 41/60 tetro ***** válasza:
18%

12.35

"Jogszabálytól függetlenül is helybenhagynám a betörő uraságot, és még örülhet, ha élve megússza. "


Bocs, úgy értettem, hogy teszel a jogszabályokra, és aki bemegy hozzád és te azt mondod rá betörő, azt agyonvered. Félreértettem ezek szerint.

2016. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
73%

Igen, ha betörő az illető, akkor teszek a jogszabályokra, és agyonverem.

Sőt, akkor is, ha rablógyilkos. Most mondd meg, micsoda emberek vannak! Ah, megkövezni!

2016. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
24%

Akkor mindenki betörő, aki bejön a telkedre és te agyonvered. Amit egyébként most is megtehetsz, csak nem minden esetben. Akkor teheted meg ha a te életed veszély fenyegeti. Ezt te döntöd el mikor áll fent, de ha nagyon hihetetlen a sztori akkor nyilván téged is elővesznek. De ha semmi ilyenről szó sincs és tényleg önvédelemből megölted az illetőt, mert rád tört az otthonodban és nem láttál más lehetőséget(arra hogy megvédd az életed) akkor bűncselekmény hiányában felmentenek. Azért nem vezethetsz áramot a kerítésbe és áshatsz vermet dárdákkal vagy aknásíthatod az udvarod, mert ott nem te döntesz, hanem a csapda, annak meg tökmind1 ki esik bele. Nem a 99 esettel van a baj amiben az sérül meg akinek kellene, hanem azzal az 1-el aki bárki lehet.


Miért adjanak több fegyvert a civilek kezébe, ha a jelenleg megengedett eszközökkel is jobbára meg lehet védeni az otthonod, ha élnél vele? Miért mindig azok hőbörögnek akik az előbbieket nem teszik meg és a rendőrt sem hajlandóak hívni? Ismered a nyuszika, a medve és porszívós viccet?

2016. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
11%

"mert akkor ez lehetőséget ad a tökéletes bűntényre. meghívlak magamhoz, feldarabollak, majd azt mondom arra értem haza, hogy épp kipakolod a lakást. "


Ahogy már más is mondta, ez a teóriád sem áll meg, ahogy mindegy egyéb érved is borzasztóan erőltetett, és teljesen életszerűtlen helyzetekről szól. Nyilván lezajlana egy nyomozás, ki az a hülye aki egy ismerősére simán ráfoghatónak tart egy betörést? Amerikában hogy nem terjedt el ez a zseniális ötleted, hogy tudnak ott létezni az emberek? :D

2016. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
24%

"Ahogy már más is mondta, ez a teóriád sem áll meg, ahogy mindegy egyéb érved is borzasztóan erőltetett, és teljesen életszerűtlen helyzetekről szól. Nyilván lezajlana egy nyomozás, ki az a hülye aki egy ismerősére simán ráfoghatónak tart egy betörést? Amerikában hogy nem terjedt el ez a zseniális ötleted, hogy tudnak ott létezni az emberek? :D"


Ki az életszerűtlen? Az aki azt mondja leszarja ki jön be hozzá, ha nem tetszik neki agyonveri, mert minek jött be amikor semmi keresnivalója ott vagy az aki mérlegelné hogy mi számít önvédelemnek és mi nem?

2016. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 tetro ***** válasza:
18%

12.42

már leírtam neked, hogy ha "rablógyilkos" jön, azt jelenleg is megölheted bizonyos feltételek teljesülése mellett. az agyonverésnél például biztos sittre mégy, hiszen mikor már ártalmatlanítottad, simán sem indokolja, hogy tovább verd.

amire próbáltam rávilágítani neked, hogy azzal nagyon könnyű visszaélni, ha a telkeden belül semmilyen szabály törvény nem vonatkozik rád. bármilyen hihetetlen is számodra, de rengeteg olyan betörés van, ahol az áldozat ismeri az elkövetőt. és igen, a példám sarkított, habár nem jobban mint a te kontroll nélküli agyonverésed. én azt gondolom, hogy legyen jogod megvédeni magad, de ha ennek nem szabunk határt, akkor bármi lehet önvédelem, az pedig maga az anarchia. én pedig nem szívesen élnék anarchiában olyan emberekkel körülvéve, akiknek az az elsődleges ötletük, hogy agyonverjük aki belép a telkünkre.

2016. szept. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
58%

Ha betörő bejön a telkemre, én agyon is verem, ha a kutyán egyáltalán átjut. És igen, vezetnék áramot a kerítésbe, raknék ki farkasvermeket, tapadóaknát, sőt, még automata gépágyú tornyot is - ha ugyanis ki van táblázva, akkor a jog szerint az illetéktelen behatoló kapott figyelmeztetést, mivel jár az, ha bepofátlankodik, így viselje a következményeit. Vagy szerinted a "VIGYÁZZ! HARAPÓS KUTYA!" "FEGYVERREL ŐRZŐTT TERÜLET" táblák csak dísznek vannak? Igen, valóban nem a farkasverem vagy a tapadóakna hibája az, ha az illető rálép vagy beleesik, az viszont már az illető hibája, hogy a tiltás, figyelmeztetés ellenére odamerészkedett. Ha meg olyan ostoba, hogy a "TILOS" szót nem tudja értelmezni, magára vessen.


Ha valaki tisztességes szándékkal be akar jönni, feltalálták a csengőt. Aki meg csengetés nélkül jön be,az megérdemli, amit kap.


A logikád alapján akkor az összes biztonsági őrt meg őrkutyát le kellene szerelni, mert milyen dolog már az, hogy akadályozzák a becsületes besurranó tolvajt/betörőt a haszonszerzésben? Kíváncsi vagyok, a rácsok meg az ajtózár mikor lesz illegális, elvégre az is akadályozza a betörőt.

Szánalmas, röhejes hogy az állam már a magántulajdon védelmére se ad lehetőséget a polgároknak. Aki nem áll ki a tíz fős kágéestéindián-horda elé ököllel, hanem másként próbálja védeni magát, az veszélyes bűnöző és le kell csukni.

Abszurdisztán ez, én mondom...

2016. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 tetro ***** válasza:
18%

14.28

"Ahogy már más is mondta, ez a teóriád sem áll meg,"

Attól hogy kicsi az esély ilyen esetre, attól még a teóriával semmi gond sincs. Hiszen ha a saját ingatlanodon belül bármit megtehetnél, akkor erre is van lehetőség. Szerinted nincs? Nem az eshetőségre kérdezek, hanem jogilag. De rendben, akkor nem behívsz valakit. Átsétál a gazda földjén egy turista, mert azt se tudja merre jár, legyen joga a gazdának lelőni kérdés nélkül?


"ahogy mindegy egyéb érved is borzasztóan erőltetett"

Melyik érvemet találtad még erőltetettnek?


"Nyilván lezajlana egy nyomozás, ki az a hülye aki egy ismerősére simán ráfoghatónak tart egy betörést"

Számtalanszor törnek be emberekhez ismerősök, családtagok. Nem olvastál még ilyen hírt soha?


"Amerikában hogy nem terjedt el ez a zseniális ötleted, hogy tudnak ott létezni az emberek?"

Mert az áhított agyonverhetem, aki bejön jogszabály az USA-ban sem létezik. Ott is ugyanúgy addig tart a jogos védekezés, amíg a támadás közvetlenül fenyeget.

2016. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 tetro ***** válasza:
18%

14.54

Az állam lehetőséget ad saját magad és a tulajdonod védelmére, nem tudom miért szajkózod ennek az ellenkezőjét. De te nem megvédeni akarod az ingatlanodat, te Ripleyset akarsz játszani az Alienből. :D

A kutya szerintem teljesen rendben van. A kutya látszik. A taposó akna nincs rendben. 1. Nem arányos, hiszen bármi van halált okoz, és nem tudod mi az elkövető szándéka. Mert bármennyire is sajnálatos, de ha valaki ellop tőled két kiló szilvát a fádról, nem mehetsz rajta végig egy tankkal. 2. Számtalan másik veszélyt is rejt magában: a telkedre nem csak betörő mehet be. Pl mi van ha valamiért hivatalos személynek kell bemennie? Vagy pl gyereked van-e?


"Kíváncsi vagyok, a rácsok meg az ajtózár mikor lesz illegális, elvégre az is akadályozza a betörőt. "

Társasházakban az utóbbi években nagyon sok helyen leszereltették a rácsokat tűzvédelmi szempontok miatt. Welcome :)

2016. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 Jeffrey Spender ***** válasza:
4%

#tetro:


"Szoval amikor tenykent allitod, hogy en mit mondtam (' próbálod rábizonyítani') akkor azzal csak kitalalni probalod hogy mit gondolok? :/"


Hogy állítottam volna tényként, én csak véleményként közöltem, hogy te mi lehetsz, egyébként 51%-os haveroddal együtt miért a bűnözőt véditek és nem akarom az oldalamat megsérteni, amin 58%-os van, miért népszerű tévhit, hogy Magyarországon szarok a törvények, miért nem "csak" a bíróságot vádoljátok rosszindulattal ?

2016. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!