Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugyanaz a Szegedi Gyöngyvér...

Ugyanaz a Szegedi Gyöngyvér bírónő ítélte börtönre a fagyállós gazdát, aki szabadon engedte a szigetszentmiklósi gyerekkínzó szülőket. Szerinted?!

Figyelt kérdés

Ez a nő teljesen alkalmatlan a bírói munkára. Azonnali hatállyal elbocsátanám.

Igazságszolgáltatás, Magyarország, 2015



2015. nov. 13. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek!

Ezen kívül: én csak közmegbecsülésnek örvendő, kor, és tapasztalat szerint bölcsességet elért embereket tennék bírói pozícióba - választás útján.

2015. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Jó hír: Súlyosabb büntetést kapott a vácszentlászlói borosgazda, mint amilyet az ügyészség arányosnak tart. A Pest Megyei Főügyészség ezért ritka lépésre szánta el magát: a vádlott érdekében fellebbeznek.


[link]

2015. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt írta nekem valaki:


"A kérdésed hamarosan jelentve az Országos Bírósági Hivatal részére. Várd a következményeket. Alkalmatlannak neveztél egy bírónőt nyilvánosan!"


- Miért ne mondhatnám el a véleményemet valakiről, aki már a második nagy érdeklődéssel kísért ügyben hoz erősen kifogásolható ítéletet? Nem vagyok jártas a jogban, ezért nem tudom, hogy közszereplőnek minősül-e (logikusnak tartanám), azonban mivel én a magánvéleményemet mondom itt el, ezért szerintem ehhez a szólásszabadság jegyében jogom van.

Nyilván nem az én tisztem szakmailag megítélni a bírónő munkáját, ehhez semmiféle jogkörrel nem is rendelkezem. Magyarán az, hogy én kit tartok alkalmasnak bírói munkára és kit nem, semmiféle következménnyel nem jár. Ugyanakkor ez a laikus véleményem, és úgy gondolom, hogy van jogom ahhoz, hogy a véleményemnek ezen a fórumon hangot adjak.


- Mi célod volt ezzel az üzenettel? Helyesnek tartod az ítéletet? Miért? Nem mindennap fordul elő, hogy az Ügyészség enyhítésért fellebbez...

2015. nov. 13. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, semmilyen félnivalód nincs! Jogod van a véleményed kinyílvánításához! Az ilyen ijesztgetős levélírókat - gondolom privátban írta - pedig hagyd figyelmen kívül!
2015. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
"Ez a nő teljesen alkalmatlan a bírói munkára. Azonnali hatállyal elbocsátanám. " És mire fel? Indokolnád?
2015. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk olvasd el a kommenteket itt:

[link]


Nem is tudtam, hogy ez a SZVSZ teljesen alkalmatlan bírónő a saját 5 éves gyerekét agyonverő férfi esetében csak 5 év börtönt szabott ki. Rémálom, hogy ilyenek ítélkeznek felettünk.

2015. nov. 13. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is elbocsátanám, mivel láthatóan valóban alkalmatlan a bírói munkára, abszolút egyetértek!
2016. jún. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!