Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis megmenekült a fagyállós...

Mégis megmenekült a fagyállós gazda?

Figyelt kérdés

[link]



Szerintem a bíróság is elgondolkodott, hogy mégsem kellene börtönre ítélni, mert megvédte a tulajdonát.


A magyar jogrend erősen hiányos.

Igaz, hogy a jelenlegi törvények szerint ez "önbíráskodás", de gondoljunk bele a helyébe.

Az ember nem azért dolgozik egy életen át,hogy mások meg ellopják a tulajdonát.


Ha belehal a mérgezésbe/medvecsapdába/házőrző kutyába a tolvaj vagy betörő, akkor ez van.Nincs mit tenni.Minek kell lopni?

Túl sok joguk van.Illetve, túlságosan sokra értékelik egy bűnöző életét.



2016. szept. 2. 17:29
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
24%
Felesleges vitatkozni veletek. Gondolom nektek a szemet-szemért fogat-fogért dolog is nagyon bejönne. Itt ilyenek nincsenek. Lehet ezen polemizálni hogy de akkor ha ott nem találnak semmit akkor mennek és kiverik belőled, de akkor hol legyen a határ? Lehessen már a kerítésbe is áramot vezetni? Vagy a saját telkeden már ne is legyenek törvények? Hadd csinálj azt amit akarsz?
2016. szept. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
9%

"Vagy a saját telkeden már ne is legyenek törvények?"


Abszolút igazságos lenne. Ha magánterületre betörsz, magadra vess. Mindenki ennek tudatában másszon át a kerítéseken. Mi bajod ezzel?

2016. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 tetro ***** válasza:
18%

11.08

te azt szeretnéd, hogy az ember a saját telkén azt csináljon a betörővel amit csak szeretne?

mert akkor ez lehetőséget ad a tökéletes bűntényre. meghívlak magamhoz, feldarabollak, majd azt mondom arra értem haza, hogy épp kipakolod a lakást. ennek fényében azért ez nem tűnik olyan jó ötletnek :D

2016. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
58%

"Felesleges vitatkozni veletek. Gondolom nektek a szemet-szemért fogat-fogért dolog is nagyon bejönne."


Így,hogy a bűnöző mellett állsz ki teljes mellszélességgel, valóban felesleges. És igen, bejönne a szemet szemért-fogat fogért elv, mert ennél a langymeleg fosnál amit ma igazságszolgáltatásnak akarnak eladni, ennél minden jobb. Még az is.


"Itt ilyenek nincsenek."


Semmi gond nincs, nye problemá, akkor marad az önbíráskodás.


"Lehet ezen polemizálni hogy de akkor ha ott nem találnak semmit akkor mennek és kiverik belőled, de akkor hol legyen a határ?"


Azért engedtessék má' meg nekem, hogy megvédhessem magamat, meg a tulajdonomat, mint minden normális országban. Ne kelljen már többszáz embernek meghalnia az ostoba, betarthatatlan törvények miatt pls...


"Lehessen már a kerítésbe is áramot vezetni?"


Ha nincs más megoldás, akkor lehessen, igen.

Szerintem lőjük le a házőrző kutyákat is, mert van pofájuk szabotálni a drágalátos betörő úr munkálkodását :(


"te azt szeretnéd, hogy az ember a saját telkén azt csináljon a betörővel amit csak szeretne?"


Így van, pontosan. És ha mondjuk az életem a tét, akkor nem fogok törvénytisztelő állampógár módjára leszúratni magam, hanem igenis védekezni fogok. Mert az én életem többet ér, mint egy szaros papírfecni amit teleírtak ostobaságokkal.

Ha meg neked a törvények fontosabbak mint az életed, nos, az a te bajod, a pokolban mindenesetre már nem lesz fellebbezés...

2016. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 tetro ***** válasza:
40%

11.54

"Így van, pontosan. És ha mondjuk az életem a tét, akkor nem fogok törvénytisztelő állampógár módjára leszúratni magam, hanem igenis védekezni fogok. Mert az én életem többet ér, mint egy szaros papírfecni amit teleírtak ostobaságokkal.

Ha meg neked a törvények fontosabbak mint az életed, nos, az a te bajod, a pokolban mindenesetre már nem lesz fellebbezés..."


Tudod, a jelenlegi jogszabályok szerint ha valaki betör hozzád ÉS az életed veszélyben van, akkor nem kell mérlegelned, védekezhetsz akárhogy. Nyitott ajtókat döngetsz.

2016. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
58%
Jogszabálytól függetlenül is helybenhagynám a betörő uraságot, és még örülhet, ha élve megússza. Ja mellesleg ha meghívsz valakit, az már nem magánlaksértés meg betöréses lopás, szóval ott a teóriád már nem áll meg.
2016. szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 tetro ***** válasza:
40%

12.03

meghívok valakit. utólag azt állítom nem hívtam meg. hopp kész és a tökéletes bűntény.

vagy a szomszéd gyereke átmászik a labdájáért. mert 11 éves és retteg tőlem annyira, hogy becsöngessen. én meg elkapom és feldarabolom. megtehetem, mert az én területemen volt?

2016. szept. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
58%

A labdáért bemászó kiskölyök és az éjszaka besurranó betörő közé egyenlőségjelet tenni bazinagy csúsztatás, de a turbóliberóktól nem is vártam mást. Lopásnál is ugyanez a felfogás, a 80 millát sikkasztó vidáman elvan, a 20 forintos csokitolvajt meg sitteljük le...

Mondom, szerintem puffantsuk le a házőrző kutyákat, és várjuk a betörőt vörös szőnyeggel, mert néki itt csak jogai vannak. És sitteljük le a házigazdát, ha osonás közben esetleg megbotlik a drágalátos betörő úr a küszöbben és megüti az okos buksi fejét.


Ja igen, és 2 hét alatt rend lesz :D

2016. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 tetro ***** válasza:
40%

12.20

te teszel egyenlőség jelet, nem én. szerinted a saját telken lehessen bármit megtenni, ne számítson semmilyen törvény. de a példáim nem tetszenek neked. akkor mégis legye azért valamilyen törvény saját telken belül is?

2016. szept. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
58%
Hol írtam én, hogy semmilyen törvény ne legyen? Azt írtam, hogy legyen lehetőségem magamat meg a tuladjonomat megvédeni. Ha a meglévő hatályos törvények erre nem adnak lehetőséget, akkor önbíráskodni fogok. Tudod, a törvényhozók mindig a kényelmes, hermetikusan elzárt, klimatizált irodából hozzák meg nagyrabecsült rendelkezéseiket, az ötszázezer fős testőrgárda mögül, nem pedig kint a kemény terepen, ahol azokat alkalmazni kell. Ezért fordulhat elő, hogy ennyire impotens és haszontalan az összes törvényünk. 
2016. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!