Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan "szörnye...

Miért gondolják sokan "szörnyetegnek" a nemzeti érzelmű embereket?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam itt Gyk-en és más politikai fórumokon és személyesen is, hogy nagyon sok ember elítéli, rossz véleménnyel van az olyan személyekről akik nacionalisták, hagyományőrzőek, szélsőjobboldaliak.


Pl. egyszer egy társaságban régebben megemlítettem, hogy szeretem a Kárpátiát és a hazámat és a hagyományos értékek szerint élek, erre ők elkezdtek fújjolni, elhatárolódni tőlem és mondták, hogy én egy "begyepesedett turbó magyar vagyok"


Mi oka lehet ennek, hogy a közvélemény elítéli az nemzeti gondolkodású embereket?



2016. febr. 10. 15:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
25%

"Az erkölcstelen életvitelt folyatató embereknek gyakorlatilag a 100%-a megveti, lenézi a konzervatív, erkölcsös embereket. "

Ezt honnan veszed?

Olyan "adatokkal" dobálózol/ dobálóztok, amire egyetlen forrást sem tudtok adni.

Eleve: ki vagy Te, hogy te döntsd el, hogy mi erkölcsös?!

Én melyik válaszomban "néztelek le téged" az "erkölcsös" életviteled szerint? Mindig azt mondtam, hogy olyan életet élj, ami neked tetsző és "NE ÍTÉLJ EL MÁST AZÉRT, MERT Ő MÁST TART NEKI TETSZŐNEK!" Tényleg nem vagy képes ezt felfogni?

Aki képes egy ilyen mondatot leírni, annak fogalma sincs arról, amiről beszél!



"És ezen személyek megpróbálják rátukmálni a másik emberre az ő erkölcsi szintjüket. "

Fordítva ülsz a lovon!

Tudsz mondani egyetlen olyan esetet, amikor pld. meleg emberek támadtak heterókra azért, mert más a nemi irányultságuk? Tudsz mondani egyetlen esetet, amikor ateisták támadtak keresztényekre a hitük miatt?


"A válaszolók többségének üzenem, hogy sikeresen hajtottak rajtatok végre agymosást."

Én meg neked üzenem: agymosást azon lehet végrehajtani, akinek van agya.

2016. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
74%
Egyetlen esetet???? Vagy egy milliót. Szerinted mennyi keresztényt hurcoltak meg a kommunizmusban? Gyakorlatilag örültél ha csak megvertek nem hurcoltak szibériába pedig a kommunisták ateisták. Konkrétan titokban lehetett imádkozni meg templomba menni. Amúgy a liberálisok a legvéresszájúbbak konkrétan mindenkit leszólnak akik nem úgy gondolkoznak ahogy ők. Viszont ezért látszik hogy hisznek benne mert megvédik. Konkrétan a liberálisok leszólják ha valaki keresztény mert ilyen hülyeségben hogy lehet hinni ha valaki zsidó azt sajnálni kell meg ő abban hisz az ő dolga. Ez a liberális felfogás.
2016. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
16%

Nekem személy szerint azért futkározik a hátamon a hideg tőletek, mert a családom 90%-át 1947-ben kitelepítették a nemzeti hovatartozásuk miatt a szülőhazájukból. Egyszerűen megijeszt, amikor valaki azt akarja hangsúlyozni, hogy ő "magyarabb" nálam. Amikor azt érzem minden megnyilvánulásotokból, hogy én, a sváb származásom miatt kevésbé vagyok idetartozó, mint az "igazi magyarok". Ha egy olyan népcsoporthoz tartoznál, akinek már egyszer kihúzták a talajt a lába alól csak azért, mert egy más népcsoport tagja, akkor értenéd, hogy milyen érzés az, amikor van egy szubkultúra, amelyik a származásával kérkedik és én, annak ellenére, hogy az őseim cca. 400 éve itt élnek, csak másodrendű lehetek.

Aggasztanak és megijesztenek az eszméitek.

2016. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
75%
Ekkora marhaságot... amúgy a magyarokat aztán nem hurcolták meg mi? Teljesen ugyanolyan magyar vagy mint akárki más. Szerintem senki nem mondaná neked hogy nem vagy magyar. Nekem is vannak toth őseim hát szerintem ugyan olyan magyar vagyok. Vagy nem tudom kikkel beszéltél.Engem az idegesít hogyha én nem szeretem hogyha valaki megtámad más országokat hogy kifossza őket mint amerika meg pénzeli a tüntetőket mint anno lenint akkor az nem bűn szerintük. Hogyha engem zavar hogy afrikát kizsákmányolják hogy bábdiktátorokat tartanak ott akkor megy a hallgatás meg félremagyarázás. Szóval az erkölcstelen haszonszerzés az emberek kizsákmányolása az orrba szájba kefélés a párunk megcsalása szerintem undorító nehéz megérteni hogy ezt hogy lehet elfogadni
2016. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
41%

Nincs értelme felháborodni, a kérdező pusztán megválaszolta önmaga kérdését, csak még nem vette észre.


Ismeretlenül ítélkezik mások felett, hazaárulónak és agymosottnak állítja be, erkölcstelennek bélyegzi a másként gondolkodókat, abszolútnak tartja a saját értékrendjét. Egyszerűen árad belőle a lenézés mindenki felé, aki nem olyan, mint ő.

2016. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
3%

"Egyetlen esetet???? Vagy egy milliót. " - Egyetlent!


"Szerinted mennyi keresztényt hurcoltak meg a kommunizmusban? Gyakorlatilag örültél ha csak megvertek nem hurcoltak szibériába pedig a kommunisták ateisták. " -

Kezdjük azzal, hogy itt soha nem volt kommunizmus, csak szocializmus!

Én a '60-as években születtem, megkereszteltek, gyerekként hittanra is jártam - soha nem ért emiatt hátrány.

Na, hol az ez egyetlen eset, amelyben Magyarországon a "kommunizmusban ( ami nem egyenlő a szocializmussal!), bárkit is a keresztény hite miatt hátrány ért?!


Neked fogalmad sincs arról, amivel kapcsolatban okoskodsz!

2016. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
24%

"Szerintem senki nem mondaná neked hogy nem vagy magyar."


Szerintem meg pontosan erről szólnak ezek a mozgalmak. Akik magyar rovásírással írogatnak, akik elítélnek valakit amiatt, hogy nem ősmagyar nevet adnak a gyerekeiknek, és még sorolhatnám... Ezek mind-mind erről szólnak. Ja, hogy nincs egyértelműen kimondva? Most még nincs egyértelműen kimondva? És, ha egyszer lesz? És, ha egyszer elegen állnak melléjük a gazdasági és politikai elégedetlenség miatt? Akkor akár majd engem is felraknak egy szál batyuval a vonatra és kiraknak innen? Vagy téged, mert te sem vagy "echte magyar"? Volt már ilyen a történelemben és hidd el, néhány évvel a történtek előtt azt is elképzelhetetlennek tartották volna.

Igazán nem szeretnék paranoiásnak tűnni, de ezek az események sem egyik napról a másikra történtek a múltban, hanem hosszú évek folyamata volt. Lehet, hogy mi itt Magyarországon is csak valaminek az elején tartunk. Vajon mi lesz a folytatás? Ez az, ami engem aggaszt.

2016. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
62%

Aszt nem birok mikor hazudoztok [link]

Amúgy én meg attól félek hogy egy maszlag lesz a világ amiben kommunista diktatúra lesz mindenhol rendőrök kamerák chippek az emberekben először a kutyákba aztán a személyikben

2016. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
76%
Jah nem beszélve hogy nincsenek határok tehát nem lehet hova menekülni mert mindent egy banda irányít. A kommunizmusban is a szovjet népet akarták a romaiak is romai néppé akarták tenni a világot. A britek birodalma azért nem maradt meg mert nem.olvasztották magukba a gyarmataikat.
2016. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
44%

Azt remélem nem kell említenem a svábnak, hogy ezeknek a mozgalmaknak (pl.: Jobbik) a tagjai sem teljesen magyarok (Vona: tót és olasz; Toroczkai: részben sváb; Szávay: sváb stb.)


Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy a liberálisok miért védik ennyire Rákosiékat.

2016. febr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!