Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a fidesz óta nem emelkednek a fizetések?

Figyelt kérdés
Én kb másfélszer annyit keresek mint 5éve! És még ráadásul rengeteg adót vissza is tudok igényelni a 3 gyerekem után, most meg ez a csok, már néha el sem hiszem, hogy ez igaz, most tervezzük éppen a családi házunkkat.. Minden fiamnak külön szoba, lesz dolgó szobám, feleségemnek hobbi szoba! Szocik idején ilyen életről álmodni sem mertem volna, nem tudom nektek mi bajotok van! Pedig csak egy egyszerű főiskolai végzettségem van és 12év tapasztalatom gépészetből nem tartom elérhetetlennek! A mai fiatalok, meg egyetemisták mire siránkoznak annyit? Nagyon Nem értem! Valaki elmondaná nekem?
2016. febr. 3. 13:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert te a szerencsés 1%ba tartozol.


Az átlagember bére évente 1-2%al jó ha nő. Viszont mivel az áfát felemelte 27%-ra, így minden megvett termék után 2%al többet fizet. Szóval ha megnézed, akkor látni fogod hogy az emberek fizetése évek óta egyhelyben áll.


Persze a fideszesek jönnek az inflációval, hogy nincs. De sajnos van. Mert külföldtől függünk. És ott emelkedik minden. Kenyér se lett olcsóbb, tej se lett olcsóbb. Lakásárak 20-30%al nőttek pár év alatt a miliárdos befektetők miatt. Szóval egy kiskeresetűnek esélye sincs elindulni. Ráadásul albérletárak is majdnem duplájára nőttek, míg a fizetés kb semmit se.


Persze áfát tudnak emelni a munkásosztálynak, de vajna kaszinói milliárdos bevételei után egy kanyit se kell adóznia. Nagyon fer. Na pl ő is jobban él mint 5 éve :)

2016. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom nem azok mondjak akike emelkedett, hanem azok akike nem, ilyen egyszeru a keplet :)
2016. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Igen, van még rajtad kívül úgy egy-kétszázezer ember, akinek jó.

Nagy kár, hogy 10 millióan élünk az országban.

2016. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

"…akinek van, annak még adatik, akinek nincs, attól még az is elvétetik, amije van…"


Máté 25:29

2016. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező vagy troll vagy provokátor.
2016. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg egy mezei fideszes.
2016. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
37%

"Minden fiamnak külön szoba,"


És szexista is.

2016. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
Kérlek, mondd el, hol kell jelentkezni! Én is szeretnék pénzt kapni az ilyen kérdésekért! :D
2016. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 hollófernyiges ***** válasza:
10%
Örülök, hogy neked jól megy, az én fizum speciel nem emelkedett 2010 óta.
2016. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

#9


Jó, de te nem is vagy olyan csodálatos és felsőbbrendű, mint ő.

2016. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!