Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a fidesz óta nem emelkednek a fizetések?

Figyelt kérdés
Én kb másfélszer annyit keresek mint 5éve! És még ráadásul rengeteg adót vissza is tudok igényelni a 3 gyerekem után, most meg ez a csok, már néha el sem hiszem, hogy ez igaz, most tervezzük éppen a családi házunkkat.. Minden fiamnak külön szoba, lesz dolgó szobám, feleségemnek hobbi szoba! Szocik idején ilyen életről álmodni sem mertem volna, nem tudom nektek mi bajotok van! Pedig csak egy egyszerű főiskolai végzettségem van és 12év tapasztalatom gépészetből nem tartom elérhetetlennek! A mai fiatalok, meg egyetemisták mire siránkoznak annyit? Nagyon Nem értem! Valaki elmondaná nekem?
2016. febr. 3. 13:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
36%

Azért hihetetlen, hogy valaki ennyire ne legyen képben, ne értse a dolgokat.


A fizetések nőttek, a reálfizetések viszont nagyon kis mértékben, mindenképp kisebb mértékben, mint a környező országokban. Vagyis a fizetéseken több adó és járulék van, kevesebb a nettó, amiből effektíve vásárolni lehet. Az áfaemelés miatt minden drágább is lett, mint 2010-ben, vagyis kevesebb reálfizuból kell drágább termékeket vásárolni. A fizetések nőttek persze, de ez jó maszlag annak, aki nem tud, vagy nem akar a dolgok mögé nézni. Egy szóval a fizetések emelkedése nem követte a megfelelő ütemben a termékek árának emelkedését. Akkor követi megfelelő ütemben, ha az ember ugyanannyi, vagy esetleg több terméket tud megvásárolni a fizetéséből, tehát nő a fogyasztás.

2016. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Miért lennék troll vagy provokátor? Mert én nem siránkozok? Szép kis világot építettetek mmagatoknak! "Szar az ország" itt mindenki csóró Még a diplomás is ében hal, aki mást mondd Az vagy troll vagy provokátor.. -.- nem csoda hogy ott tartasz ahol tartasz! Siránkozás helyett inkább dolgoznál 10-12 évet, szereznél ismerettséget meg rengeteg tapsztalatot.. de nem, siránkozni jóval egyszerűbb! Csak tudjátok én sem úgy kezdtem hogy friss diplomával az ölembe hullott minden, az én generációm még tudta Hogy a jó megélhetés nem magától jön hanem kűzdeni kell érte! A szoci kormány szinten bűntette plusz adókkal, támogatás elvonásokkal azt,ha vetted a fáradtságot és küzdöttél, helyette inkább az otthon ülő motiválatlan senkiknek osztotta a pénzeket, arra tanítottak mkndenkit hogy ne dolgozz, ne legyél a öagad ura, majd a Jótékony kormány jól megadóztatja azokat akik küzdenek és kapsz szép kis segíjt, Neked semmi dolgod.csak várd a csekket, vagy szülj 5gyereket a putriba az biztos megélhetés lesz neked, a gyereket Majd az utca felneveli! A fidesz.ezzel szemben öegbecsüli azt aki küzd és nem lenyomja meg pluszban adókkal súlytja, a gyerekek utáni családi pótlékot az adódból tudod igényelni tehét feltétele hogy dolgozz, és minél jobb módú egy család reálisan annál több gyereket merjen vállalni.. mi a francnak támogatták a szocik, hogy a Csóró munkanélküli 6gyereket szűljön? Hogy legyen Még plusz 6ember akit a mi adónkból tartanak majd el a 8általános után??

Aki szerint Nem jobb most a rendszer annak a fejében nagy bájol vannak

2016. febr. 3. 16:00
 13/28 anonim ***** válasza:
8%

Logikus, gyerekek!

Nyilván azok kapnak jóval több dzsettát, akik a kormányváltás óta a Fityiszre tették le voksukat, Fortuna rájuk kacsintott.

2016. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

"Azért hihetetlen, hogy valaki ennyire ne legyen képben, ne értse a dolgokat."


Szerintem meg te nem érted a dolgokat! Egy 5éves főiskolai végzettséggel és 12 év tapasztalattal lazán meg lehet élni és eltartani 3gyereket, míg szocik idejében sorra vettek el az értelmiségi rétegtől minden támogatást és adták oda a semmirekellő embereknek akik sorozatban gyártották a pulyákat, felvették utánuk a pénzt és otthon ültek és várták a csekket hogy megjöjjön a segíly!


A semmirekellők most nyavajognak mert megszűnt a jó világ! A friss diplpmások Meg eltanulták a 8 éves szocializmusban, hogy nem kell semmit letenni az asztalra, hanem a jólét magától jön.. már ott tartunk hogy a kamu főiskola 3éves bsc s büfés szakon végzett hippi csapkod az asztalra, hogy miért nem keres 250-300ezret, miközben 0 használjható tudással rendelkezik.. ha valaki elvégez egy mucsa röcsögei bsc -s kamu képzést már egyből azt hiszi hogy ő szarta a spanyol viaszt, és Hogy neki már önmagában jár érte a jólét! Elárulom sehol a világon nincs így.. csak valahol más a viszonyítási alap..

2016. febr. 3. 16:31
 15/28 A kérdező kommentje:

ma 16:29

Logikus, a jólétem egyetlen oka csakis az lehet, hogy fideszre szavaztam.. -.- mintha bárki is számon tartaná személyesen ki hova szavaz.. -.- még véletlenül sem arról van szó, hogy neked nehezedre esne kűzdeni, meg nyavajgás helyett tenni valamit, hanem sokkal egyszerűbb azt mondani hogy a világ szar, nem te, és jobb érzés a lelkednek, ha akiknek mégis csak sikerül elérni valamit, azt beállítod úgy, mintha a rendszer kegyeltje lenne.. tudod én 5évig jártam főiskolára, 4-5ös eredmlnyekkel, majd 12évig építettem a kapcsolataimat és fejlesztettem a tudásom, miközben gyereket neveltem akkor is, amikor épp vették el a támogatásokat, és akkor sem nyavajogtam, hanem sokkal motiváltabb lettem, Hogy tegyek valamit azért hogy jobb életet tudjak biztosítani a gyerekeimnek..

De hát jó siránkozást, biztos az egész világ szar, csak ti vagytok tökéletesek

2016. febr. 3. 16:41
 16/28 anonim ***** válasza:
60%
Ugyan mégis kik siránkoznak állandóan? A szar lúzer emberek, akik saját sikertelenségüket előszeretettel vetítik ki a másik emberre, a társadalomra, és az éppen hatalmon lévő kormányra. Példa, az egykulcsos adó. Kik jártak vele rosszabbul? Az alacsony végzettségű, vagy szaktudás nélküli, esetleg szakmával rendelkező, de szakmájában alacsony színvonalú, tehetségtelen emberek. Ezek korábban a betanított munkás bérükből adót sem fizettek, mert kiváltságosak voltak a szoci kormány alatt, én pedig, aki évekig tanultam, reggeltől estig dolgozva felépítettem a vállalkozásomat, más embereknek is munkát adva, nekem kellett több adót befizetnem azért, hogy a társadalom alja rétege jobban éljen! Ezt nevezik a semmirevaló lúzerek igazságos adózásnak ugye? Hát nem, öcsikéim, a ti ingyenebédeteket ezentúl nem én fizetem, és az én szempontomból ez így nagyon jól is van!
2016. febr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

ma 16:46

Teljesen egyet értek. Ideje lenne végre felébredni az álomvilágból, az országot nem a semmirekellők ajnározása viszi előre, hanem az érték teremtő, munkahely teremtő, kitartó, fejlődőképes, kűzdeni akaró emberek viszik előre! És nem a semmittevést és a semmiből a kormány majd biztosít neked mindent eszmét kell támogatni, hanem a feltörekvő embereket akik tenni is akarnak valamit!

És lehet jönni ezzel a "dehát németországban meg dániában a szarlapátolással többet keresek,mint itthon a diplomámmal" igen lehet, hogy ott mások a viszonyítási pontok, de attól még az ottani társadalom legalját fogod képezni, és elsősorban nem téged fognak támogatni, és amikor családod lesz és a gyerekedet kinevetik mert a mosogató állásodból "csak" acer laptopra telt, asus -ra már nem, mint Az ott élő kűzdő embernek, a viszonylagos jóléteddel hamar a társadalom lenézett legalján találod magad.. mint ahogy Lehet hogy ha kenyából ide jön egy nő vécés néninek akkor 5x lesz jobb élete, de attól még a társadalom legalja lesz, és Ezzel elég hamar szembesülni fog!

Sehol a világon nem kapsz a semmiért elismerést! A viszonylagos jólét meg kevesebbet ér mint azt gondolnátok!

2016. febr. 3. 17:01
 18/28 anonim ***** válasza:
51%

Köszi, hogy lepontoztál, kérdező!

Neked az jólét, hogy nagyon nagy bajban vannak a kórházak 70%-a???

Neked az jóklét, hogy Fideszes pártkatonák vesznek több tíz/száz hektáros termőföldeket, ráadásul nem kis pénzért?

És azt meg tudod indokolni, hogy miért nem akarta megmondani, elárulni a Szolnoki Fideszes polgármester, hogy miből vett termőföldet???

Ha olyan jólét lenne, nem lennének megmozdulások országszerte, nem lázadnának sem a pedagógusok, sem a diákok, sem az orvosok, sem a buszsofőrök, sem a húsipíri dolgozók, sem senki más!

Biztos nem unalmukból, heccből, jókedvükből mentek el országszerte tüntetni az Orbán-rezsim ellen!!!

És senki ne mondja már nekem, hogy a "bukott baloldal" uszította az embereket, hogy "fröcsögjenek"!!!

Sokan megelégelték, amit Orbánék művelnek!!!

Továbbá ne támogassa már a Fidesz a balkáni országokat, hogy ők is belépjenek az EU-ba, a Fidesznek semmi köze nincs a balkáni országok politikájához, és ne ugassanak be csak senkinek!

2016. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
9%
Ja, és hogy már Hajdúszoboszló is csatlakozott ma, 16:30-tól, ennek csak van valami oka!!
2016. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Én sem értem, miért mondják. Matolcsy és Kázár fizetése is egész szépen nőtt. Mészáros Lőrinc sem épp csóró. Nem jó ezeknek a libsiknek semmi.
2016. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!