Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan "szörnye...

Miért gondolják sokan "szörnyetegnek" a nemzeti érzelmű embereket?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam itt Gyk-en és más politikai fórumokon és személyesen is, hogy nagyon sok ember elítéli, rossz véleménnyel van az olyan személyekről akik nacionalisták, hagyományőrzőek, szélsőjobboldaliak.


Pl. egyszer egy társaságban régebben megemlítettem, hogy szeretem a Kárpátiát és a hazámat és a hagyományos értékek szerint élek, erre ők elkezdtek fújjolni, elhatárolódni tőlem és mondták, hogy én egy "begyepesedett turbó magyar vagyok"


Mi oka lehet ennek, hogy a közvélemény elítéli az nemzeti gondolkodású embereket?



2016. febr. 10. 15:16
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 MolotovPunk ***** válasza:
34%
Aha persze,gondolom 2006-ban is ők verték szét az MTV székházat...Meséld ezt az oviban,ott talán még el is hiszik,hogy a liberálisok lázonganak és kukákat gyújtogatnak.
2016. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
68%
Az a legidegesítőbb a nemzeti érzelműekben hogy kialakítottak magunknak egy nagyon behatárolt világképet és ami azon kívül esik azt nem tudják elviselni vagy elfogadni. Azt hiszik hogy az a jó ha minden ember egyforma mert hogy ugye "nem az egyén számít hanem a közösség". Ebből fakad a gyűlölet is. Imádom hogy pl. mikor van egy hír hogy egy adott ország elnöke felvállalta a másságát vagy a férfi is mehet gyesre vagy ehhez hasonló dolgok történnek amit az ő gyomruk nem vesz be akkor mindig odaírják hogy " a világ megérett a pusztulásra", "az emberiség tönkreteszi saját magát" stb. nagyon drámaiak tudnak lenni. Ja és képmutatóak is felháborodnak a furcsa külföldi neveken erre a Jobbik egyik fejesének a lányát hogy hívják? hát Hunória, gyönyörű név nem?
2016. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
55%

"A liberálisok tényleg hazaárulók(itt elsősorban a politikusokra gondolok)

Pl. Gyurcsány, Bajnai és Mesterházy nem tudom mik ha nem hazaárulók. " - Kifejtenéd mikor és mivel árulták el a hazát? ( Ráadásul ők még csak nem is liberálisok.)



Szerinted Orbán egy éjszaka alatt megszületett, minden szakértő és szaktanácsadó személy és bizottság véleménye ellen mégis a Grippenek vásárlása, az oroszoknak évtizedekre, fű alatti titkos szerződéssel megkötött Paks II., a nemzeti tulajdonú földek haverok kezére játszása, a letelepedési kötvények offshore cégeken keresztüli árusítása, és így az eddigi kb. 100 milliárdnyi haszon államkasszából kilopása, a Magyarországon bűncselekményt elkövető és jogerősen elítélt azeri gyilkos kiadása, az egészség védelmére hivatkozva a Nemzeti Dohányboltok bevezetése - közben a legegészségtelenebb húsfajta áfájának csökkentése, csak azért, mert Mészáros Lőrincnek sertéstelepei vannak, nem csirkekeltetői... ezek akkor a te fogalmaid szerint mik?

2016. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 A kérdező kommentje:

"Igen jól írtad,pont ez a bajom a szélsőjobbal.Ő rájuk jellemző a hangoskodás,hazaárulózás meg kukagyújtogatás is"


Tévedsz. A kukagyujtogatás, rongálás, hangoskodás az anarchista csürhére jellemző.

A skinheadek, huligánok pedig mint mondtam NEM igazi hungaristák szóval kár velük példálózni.


"Szóval a begyepesedett mantráid után kérdezed, hogy miért tartanak titeket begyepesedettnek? :D"


A hagyománytisztelőt használjuk inkább.


de amúgy ebben mi a rossz?

Miért baj ha valaki erkölcsös és konzervatív életvitelt folytat?

2016. febr. 10. 17:49
 25/67 anonim ***** válasza:
18%

"# 20/24 Időpont ma 17:37"


Ott a pont!

:-)

2016. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
28%

Nekem nincs bajom addig, amíg nem kezdik el definiálni a magyarságot, hogy aki baloldali az nem lehet magyar, mert az hazaáruló vagy zsidó, meg mi egymás. Ők megtehetik az ilyen dolgokat, akkor mi miért. Te hazaárulózol, más meg turbó magyart mond, ilyen egyszerű. Tudod más értékrend ahogy mondani szokták.


"Tévedsz. A kukagyujtogatás, rongálás, hangoskodás az anarchista csürhére jellemző.

A skinheadek, huligánok pedig mint mondtam NEM igazi hungaristák szóval kár velük példálózni"

2006-os önkormányzati választáskor még dicső forradalmárokként emlegették a Jobbikos jelöltek a bemutatkozásukban.


"Pont, hogy mi hungaristák nem vagyuk birkák, tucatemberek akik a tömeg gondolkodásának akarnak megfelelni."

Na megint ki az aki leszól másokat, csak azért, mert nem olyanok vagyunk, mint ő?


"Miért baj ha valaki erkölcsös és konzervatív életvitelt folytat?"

Mi a baj, hogyha valaki nem, vagy erkölcsös csak a saját értékrendre nem egyezik a tiéddel.

2016. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
32%
Mert a szélsőliberális média azzal mossa az emberek agyát, hogy minden, ami magyar, az rossz, és szégyellni kell a magyarságunkat.
2016. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
60%

"Tévedsz. A kukagyujtogatás, rongálás, hangoskodás az anarchista csürhére jellemző.

A skinheadek, huligánok pedig mint mondtam NEM igazi hungaristák szóval kár velük példálózni."

Tehát most azt sérelmezed, hogy egy-egy incidens kapcsán nem kezdik el egyesével (tehát személyenként!) kiválogatni, hogy "hát a Peti felgyújtott kék kukát, ő mocskos huligán, de a Ferike csak kölcsönadta az öngyújtót, ő csak békés hungarista", hanem közösségként tekintenek rájuk.

De közben ha meg valami szélsőliberális gyökér balhézik, akkor nektek jogotok van minden egyes liberálist lehazárulózni. Mert nektek lehet, csak mindenki más kussoljon... Hát ez is egy elképzelés.

2016. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
37%

"Miért baj ha valaki erkölcsös és konzervatív életvitelt folytat?" - Tényleg nem érted, vagy csak nem akarod megérteni?

Semmi baj nincs azzal, ha te a saját felfogásod szerinti erkölcsös és konzervatív életvitelt folytatsz.

A gond azzal van, hogy mindenki felett, aki bármiben is eltér az általatok elvárt "szabványtól", egyből ítélkeztek, gyalázkodtok.

Kinek hiszitek magatokat, hogy veszitek a bátorságot megmondani másnak, hogy hogyan éljen, mit gondoljon bármiről?

2016. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
44%

"A gond azzal van, hogy mindenki felett, aki bármiben is eltér az általatok elvárt "szabványtól", egyből ítélkeztek, gyalázkodtok."

Én sokkal inkább a liberálisoktól látom ezt. Aki valamiben nem ért egyet velük, azt egyből lenácizzák.

2016. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!