Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Egyetértetek a...

Jobbikosok! Egyetértetek a jobbik finnugorellenes politikájával?

Figyelt kérdés

Nem is olyan rég én még abszolút-jobbikos voltam. Teljesen.

Ezzel párhuzamosan finnugorizmussal sokat foglalkoztam az elmúlt időben.

Aztán Vona Gábor kijelenti, hogy meg akarják állítani a finnugorizmus ámokfutását. Nekem ekkor legelőször kezdett úgy tünni, hogy ez amit vona csinál sajnos nem a finnugorizmus ámokfutása.

Véleményem szerint a ,,finn-ugor elmélet" egyáltalán nem zárná ki a ,,hun-avar-magyar" azonosságot.

Utánanéztem alaposan a jobbiknak, vona gábornak is és a finnugorizmusnak is.

És nekem bizony az jött ki, hogy Vona Gábor téved. Vona Gábor bizonyára kiválló történész, de a azt a bizonyos történeti összehasonlító módszert történelem szakon nem tanítják. Szerintem szomorú dolog, hogy a politika akarja megmondani, hogy mi kitől akarjunk származni. A jobbik petícióját pedig kiváló régészek, kiváló írástörténészek, és világhírű filmiparosok írták alá, de nyelvészt én csak négyet találtam. A finnugorizmus nem az írástörténet, nem a filmipar, és nem is a régészet szüleménye, hanem a nyelvészeté.

A jobbikosok véleménye így az hogy a nyelvészet eredményeit meghamisították. Pedig a nyelvészetet lehetetlen meghamisítani. A tudósok tudományos anyagból tudományos módszerrel dolgoznak. Ha valaki a tudományos módszert hamisítja meg (a jobbik mellett álló dilettáns nyelvészkedők ezt teszik) az rögtön feltűnik. Ha valaki a tudományos anyagot hamisítja meg (ami ebben az esetben a rokonnyelvi adatok; szavak, ragok, mondattan stb.) azt pedig a későbbi anyaggyüjtők leleplezik. A finnugor népek nyelvéről eddig minden finnugorista, és nem finnugorista anyaggyűjtés ugyan azt mutatja.

Mert nálunk már az őstörténelem is politika. A jobbik nálam a józan ész határait feszegeti. Úgy érzem egyik pártban sem bízhatok. Az egész jobbik nekem egyre inkább a Csurkára kezd hasonlítani.

Azt hiszem 18éves koromban megajándékozom magam egy új párttal.


2010. jan. 22. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:

15:42


"Szó sincs arról, h. én megsértődtem volna, vagy hasonló."


Csak nem sért a feltételezés, hogy besértődtél, butaproli? :))))


"Te sem tudod, h. én ki vagyok"


Nem is érdekel, KI vagy, elég tudnom, MILYEN vagy. De ezt már elmondtam, csak nem figyeltél, mert nulla a szövegértelmező képességed.


"És a hiszti? Ugyan már... kissé indulatos voltam"


Mond valamit az a szó, hogy "ellentmondás", vagy jogi karon már megszűnt a logika mint közismereti tárgy oktatása? :)))


"Pedig én szívesen meghallgatnálak"


Nem hat meg különösebben, nem törekszem veled barátkozni.


"nem vagyok elvakult nagymagyar, vagy csőlátású jobbikus"


De az vagy, mert - most írom le harmadszor, de úgy látszik, nem tudsz magyarul - azt írtad, hogy ajobbikképviseliamagyarérdeket, ami egy rém primitív jobbiknyiki panel.


"az nem érv, h. ... képtelen vagy "leereszkedni", éskifejteni a véleményedet"


Kifejtettem a véleményemet egy fontos kérdésben (fontosabb kérdésben, mint a melyikapártakedvenced szintű idiotizmusod). Nem sikerült elolvasnod? Olvasd el. Ha a pár mondatos szösszeneteimet nem érted meg, akkor hogyan érted meg a törvénykönyveket? Analfabéta jogász?


"De egy percig sem állítottam, h. én vagyok a világ legnagyobb és legokosabb embere"


Nem. Azt viszont állítottad, hogy nem vagy buta proli. Ez az állításod hamis volt.


"veled ellentétben, ugyanis te érezhetően borzasztóan büszke vagy magadra."


Mutasd meg idézettel, hogy hol állítottam, hogy a világ legokosabb embere vagyok. Kis hazudozó, javaslom, hogy ügyvédként majd ne hazudozz átlátszó módon, mert nemcsak nem áll jól, hanem jogi következményei is lehetnek. Tudod: jog. Állítólag azt tanulod.


"Tudod azért nem körülötted forog a világ."


Nem bizony. Csak te forogsz körülöttem, illetve kattogsz azon immár napok óta, hogy nem tudod, kire szavazok, pedig nyilván ezen múlik a világ üdve.


"Elhiheted, h. azért az számomra nem egy élet-halál kérdés, h. megtudjam melyik párttal szimpatizálsz."


Akkor be is rekesztheted a kérdésáradatodat, illogikus prolika. Ennyire szeretsz ellentmondani magadnak? Kitalálom: nő vagy?



"problémázol, h. annyi sötét jobbikus szavazó van, de még csak meg sem próbálod őket vagy engem meggyőzni."


Azért, mert kétféle jobbiknyik van. Vannak a fiatalok, ők egyszerűen ki fogják nőni, amikor elkezdenek dolgozni, tehát kapcsolatba kerülnek az ún. valósággal és rájönnek, hogy a világ nem úgy működik, ahogy a jobbikos mesékben. Velük fölösleges vitázni. Vannak aztán az öregek, akik húgyagyú komcsik. Ők meg egyrészt nincsenek sokan, másrészt szép lassan kihalnak.


Nem oszt, nem szoroz, hogy 6% vagy 8% jobbiknyik. Sokkal több úgysem lesz, sokkal kevesebb sem.


"A sötétségre hivatkozol, h. úgysem értenénk meg téged, de szerintem pont, h. a sötét embereket lehet könnyebben meggyőzni, befolyásolni."


A sötét embereknek zsigeri reakcióik vannak. Van rajtuk két nyomógomb: félelem és remény. Ezeket nyomkodják a Vona típusú népvezérek. Zsigeri szintű, primitív hajlamok pl. a területvédő magatartások, a különféle paranoid ideációk stb. Ezeken szélsőséges pártok tudnak jól játszani, ez az ő terepük. Egy szélsőséges párt képes maga mellé állítani azokat a szerencsétlen primitív prolikat, akiket ezekkel az eszközökkel, ezekre az ösztönökre való hatással lehet kezelni. Ugyanakkor e módszerek alkalmazása (zsidózás, cigányozás, külföldizés, multizás, nemmagyarozás, összeesküvéselmélet-gyártás, radikális újdonság követelése, saját út követelése stb.) az ilyen pártok előtt lezárja a lehetőséget, hogy a kiegyensúlyozott, normális, értelmes emberek is őket válasszák. Normális ember undort és/vagy rettenetet érez a jobbikos szövegeket olvasva, és érzékeli, hogy milyen piszkos manipuláció zajlik itt, milyen nemtelen játék az ember legalantasabb ösztöneivel.


Gazdasági válságok idején a prolik védtelenebbé válnak a szélsőséges propagandával szemben, és úgy tejed köztük a szélsőségesség, mint a tüdővész. Mihelyt a gazdasági válság elmúlik, kimennek a divatból a jobbikok is. Kb. ez fog történni 2011-2012 táján is. 2012-re te már valószínűleg nem leszel jobbikos, hanem szoci vagy fideszes leszel attól függően, melyik lesz akkor a divat. Az, hogy közben végig azt fogod hinni, hogy önállóan gondolkodsz, ne tévesszen meg, mindenki ezt hiszi.


"Így elvileg velem is könnyű dolgod lenne ugyebár."


Téged meg fog győzni:

(1) A gazdasági válság elmúlása

(2) A szembesülés azzal, hogy a világ hogyan működik (munka, ilyesmi)

(3) A biológiai érés (az ifjonti hév elmúlása)

Nem az én dolgom, hogy meggyőzzelek.


"Egy értelmes embert persze nehezebb meggyőzni."


Értelmes embert lehet meggyőzni. Buta emberek nem meggyőzetnek, hanem szép lassan, környezeti behatásokra változik a véleményük kb. mintha az időjárás változna. Ld. a fenti három pontot.


"És mivel meg sem próbálsz meggyőzni, ez majdhogynem dicséret."


Nem. Rábízom a természetre, a környezetre a hozzád hasonló "természeti ember" meggyőzését :)))


"A könnyű befolyásolhatóságról pedig csak annyit, h. amint már elmondtam, a környezetemben szinte mindenki FIDESZ szavazó"


A könnyű befolyásolhatóság nem azt jelenti, hogy valakinek a környezetében szocik vannak :)



"Én se előtte, se utána nem támogattam/támogatom egyik pártot sem"


Igen, te arra a divatra fizttél inkább be, hogy "mindkétnagypártrossz". Olyan divat is van, hogy "mindenpolitikusgazember", ők még a jobbikra sem szavaznak :)))


"És én pont, h. azokat tartom könnyen befolyásolható embereknek, akik az MSZP-ben csalódva rögtön gondolkodás nélkül FIDESZ-esek lettek, csak mert a FIDESZ mindig az MSZP ellen volt."


Miért, az jobb lett volna, hogy aki az MSZP-ben csalódik, az átmegy az SZDSZ-hez? Akkor ugyanott tartanának, nem? :)))


"Na ők a sötét bunkók, és nekik köszönhetően fogja megnyerni a FIDESZ a választásokat."


Ki tudja. Sok bunkó lehet köztük. Minden alkalommal az indokokat kell nézni. Senki sem bunkó attól, hogy szoci vagy fideszes. Egy zseniális ember szavazata is csak egy darab szavazócédula egy X-szel, akárcsak egy debilé. Zseniális vagy debil: az indoklás, amit ehhez az akcióhoz (ikszelés) fűznek. Bár csak szűk határokon belül, mert a politika agyilag elég nulla dolog, messze nem olyan összetett, mint mondjuk a mechanika vagy az irodalomkritika vagy az összhangzattan vagy a fül-orr-gégészet.


"Sajnálom, h. nem voltál értelmes vitapartner."


Én meg sajnállak, buta proli.

2010. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim válasza:
A kérdezőnek üzenem (politikamentesen), hogy léteznek keveréknyelvek.
2010. febr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!