Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Egyetértetek a...

Jobbikosok! Egyetértetek a jobbik finnugorellenes politikájával?

Figyelt kérdés

Nem is olyan rég én még abszolút-jobbikos voltam. Teljesen.

Ezzel párhuzamosan finnugorizmussal sokat foglalkoztam az elmúlt időben.

Aztán Vona Gábor kijelenti, hogy meg akarják állítani a finnugorizmus ámokfutását. Nekem ekkor legelőször kezdett úgy tünni, hogy ez amit vona csinál sajnos nem a finnugorizmus ámokfutása.

Véleményem szerint a ,,finn-ugor elmélet" egyáltalán nem zárná ki a ,,hun-avar-magyar" azonosságot.

Utánanéztem alaposan a jobbiknak, vona gábornak is és a finnugorizmusnak is.

És nekem bizony az jött ki, hogy Vona Gábor téved. Vona Gábor bizonyára kiválló történész, de a azt a bizonyos történeti összehasonlító módszert történelem szakon nem tanítják. Szerintem szomorú dolog, hogy a politika akarja megmondani, hogy mi kitől akarjunk származni. A jobbik petícióját pedig kiváló régészek, kiváló írástörténészek, és világhírű filmiparosok írták alá, de nyelvészt én csak négyet találtam. A finnugorizmus nem az írástörténet, nem a filmipar, és nem is a régészet szüleménye, hanem a nyelvészeté.

A jobbikosok véleménye így az hogy a nyelvészet eredményeit meghamisították. Pedig a nyelvészetet lehetetlen meghamisítani. A tudósok tudományos anyagból tudományos módszerrel dolgoznak. Ha valaki a tudományos módszert hamisítja meg (a jobbik mellett álló dilettáns nyelvészkedők ezt teszik) az rögtön feltűnik. Ha valaki a tudományos anyagot hamisítja meg (ami ebben az esetben a rokonnyelvi adatok; szavak, ragok, mondattan stb.) azt pedig a későbbi anyaggyüjtők leleplezik. A finnugor népek nyelvéről eddig minden finnugorista, és nem finnugorista anyaggyűjtés ugyan azt mutatja.

Mert nálunk már az őstörténelem is politika. A jobbik nálam a józan ész határait feszegeti. Úgy érzem egyik pártban sem bízhatok. Az egész jobbik nekem egyre inkább a Csurkára kezd hasonlítani.

Azt hiszem 18éves koromban megajándékozom magam egy új párttal.


2010. jan. 22. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
38%

00:15


Ha alaposan megfigyeled, hogy mivel van baja a Jobbiknak, akkor rájössz, hogy az "antifinnugrizmus" náluk csak egy tünet.


Igazából ők mindennel szembenállnak, ami "hivatalos" és "elfogadott". A nyelvészek szerint a magyar finnugor nyelv? Ők ezt elutasítják, szerintük török, vagy egyiptomi, vagy etrusz vagy sumer eredetű. A történészek leírják a honfoglalást úgy, ahogy az a történelemkönyvekben olvasható? Ők írnak más könyveket, amik szerint a honfoglalás máskor volt, vagy csak honvisszafoglalás volt, mert már 10 ezer éve itt éltek a magyarok, de a minimum a kettős honfoglalás tényként kezelése. Ők készséggel elhiszik Illig vagy akárki más alternatív kronológiáját is. A lényeg mindig az, hogy ők következetesen abban akarnak hinni, ami nem hivatalos!


Itt van ez a Varga Csaba, az egyik "alternatív" (valójában: kontár, dilettáns) "történészük". Nemcsak a történelmet vizsgálja felül, de még a biológiával is vitába száll, mert az ember kialakulásáról is "különvéleménye" van! Vagy itt van Badiny-Jós Ferenc, aki a kereszténységet fazonírozza át egy másik vallássá és azt állítja, hogy ez az igazi kereszténység (az, amiben a keresztények hiszen, természetesen zsidók által eltorzított hamis vallás).


Még érdekesebb, hogy a szélsőjobboldal még a hivatalos, elfogadott _természettudományt_ sem szereti! És itt nemcsak az olyan totális elmebetegségekre gondolok, mint hogy a Pilisben van a világ szívcsakrája, vagy a szentkorona egy mennyei adóvevő (ilyen elképzelések is vannak a szélsőjobboldalon!), hanem pl. arra, hogy az Egely György-típusú kóklerek vagy az Einstein relativitáselméletét "elutasító" önjelölt tudósok is mind a szélsőjobb könyvkiadóinál és lapjaiban kapnak publikációs lehetőséget.


Tehát a szélsőjobboldalon van egy nagyon erős tendencia arra, hogy mindent, ami "hivatalos" és "elfogadott", ők el akarnak utasítani, és mindent felkarolnak, ami különc, ami áltudományos. Ez egyébként a náci Németországban is így volt, ahol a buzgóbb nácik elutasították az einsteini relativitáselméletet mint "zsidó" téveszmét, és elutasították a korabeli kozmológiát is, Hans Hörbiger világjégelméletét fogadva el. Az meg közismert, hogy mennyire vonzódtak a náci vezetők az okkultizmushoz (érdekes módon Hitler még a legkevésbé, viszont Hitler hörbigeriánus volt). A szélsőnobb könyvesboltjaiban is megtalálhatók számos okkultista szerző művei.


A szélsőjobboldal egy alternatív valóságot kínál fel. Aki elmegy egy jobbiknyik könyvesboltba, ott megtalálhatja a jobbikos történelmet, a jobbikos irodalmat, a jobbikos természettudományt. Többet vissza se kell lépnie a való világba, ha nem akar, egy burokban találja magát, egy elképzelt világban, ahol Jézus pártus herceg, a magyarok 10 ezer éve itt élnek, minden nyelv a magyarból származik, létezik örökmozgó (csak ellopta az olajlobbi) és pár évszázad hiányzik a középkorból.

2010. jan. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
Te meg rájöhetnél végre, hogy a Jobbik nem egyenlő az összes "szélsőjobboldali" publikálóval, bármennyire is szeretnéd összemosni őket. Sőt még a nácikkal, Hitlerrel sem egyenlő!
2010. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
Ki bizonyította be, hogy ha 500 szó megegyezik, az két nyelve rokon? Ilyen alapon az angol is rokon! Rengeteg szót átvettünk onnan is. Utazz el a finnekhez és próbáld megérteni, mit mondanak neked, egy szót se fogsz érteni belőle. Menj el Japánba, még a vezeték- és keresztnevület is úgy használják, ahogy mi. (Elől a nevezéknév). Kínában az ujgurok népművészete, pentaton zenéje azonos a miénkkel. Akkor hová vezetnek a szálak? Közép-Ázsiába! A sztyeppei lovas nomádok közé, mert a magyarok nem gyalogos (sítalpas) vadászok voltak, hanem lovas vadászok és harcosok. És ezek TÉNYEK.
2010. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 A kérdező kommentje:

,,Ki bizonyította be, hogy ha 500 szó megegyezik, az két nyelve rokon? Ilyen alapon az angol is rokon! Rengeteg szót átvettünk onnan is. Utazz el a finnekhez és próbáld megérteni, mit mondanak neked, egy szót se fogsz érteni belőle. Menj el Japánba, még a vezeték- és keresztnevület is úgy használják, ahogy mi. (Elől a nevezéknév). Kínában az ujgurok népművészete, pentaton zenéje azonos a miénkkel. Akkor hová vezetnek a szálak? Közép-Ázsiába! A sztyeppei lovas nomádok közé, mert a magyarok nem gyalogos (sítalpas) vadászok voltak, hanem lovas vadászok és harcosok. És ezek TÉNYEK."


Este fél 10 van, és én már kicsit fáradt vagyok ahhoz, hogy valakinek egy iylen alapdolgot harmadszorra magyarázzak el.

Ha egy nyelvben van 500 (a magyarban speciel 800) olyan ősi tő (tő! és nem szó! a kettő nem feltétlenül jelenti ugyanazt!) amely hangszabályokkal hozzápárosítható valamelyik nyelv másik szavaival, valaint HA EZ AZ 500 SZÓ AZ ALAPSZÓKINCSBEN HELYEZKEDIK EL, akkor a nyelvrokonság már félig bizonyított. Ezután jönnek a morfológiai elemek, ragok, képzők (ugyancsak hangszabályokkal való) rokonítása, majd az ige/főnévragozás, grammatika, mondattan, szórend, nyelvtani szerkezet, stb, stb stb....

Az angol nem lehet rokon, mert nincsen benne főnév-, és igeragozás (pontosabban semmi alaki egyezése nincs a magyarral), teljesen más a mondattan, a szórend, az alapszókincsben még a legkissebb alaki hasonlóság sem észlelhető.

Se az angolból, se az ujgurból nem értesz egy mukkot se, ahogyan a finnből sem. Japán pedig kelet-, és nem közép ázsia. Az, hogy a magyarban a vezetéknév megelőzi a keresztnevet, az egy nyelvtani tulajdonságra vezethető vissza. A magyarban eredetileg egynévrendszer volt, majd ez az illető valamely tulajdonságára utaló jelzővel bővült. A Vezetéknév eredetileg jelző volt. És ugye magyarban a jelző megelőzi a jelzett szót.

Tudtommal a törökben a jelző nem előzi meg a jelzett szót, ám ebben most így nem vagyok teljesen biztos. Ha érdekel nézz utána.


Mellesleg a német nyelvben pusztán 500 (nem elírás: ötszáz) ősi, indoeurópai eredetű szó van.

2010. jan. 23. 21:43
 65/82 anonim ***** válasza:

Igazad van, én csak egy ostoba, tudatlan proli vagyok. Hiszen te aztán mindent tudsz. Elnézést kérek, h. a jobbikkal szimpatizálok. De ha oldalakon keresztül is szidjátok, én akkor is őket tartom a legjobbnak a jelenlegi pártok közül. Ők azok akik végre a magyarok érdekeit képviselik. Én persze csak egy proli vagyok, aki egyetért azzal, h. Magyarországon a magyar termékeket részesítsük előnyben, h. ne engedjük kifolyni a tőkét az országból,h. támogassuk és ösztönözzük a családokat, a családalapítást ... stb. De én csak egy szegény proli vagyok, bár nem tudom, h. te ezt honnan tudhatod. De min1. Egyébként mégis elárulnád, h. a van még sok jó párt közül te kire fogsz szavazni? Mert ez így elég tág. És elsősorban a kormányesélyes pártok közül nevezz meg egyet, hiszen most erről van szó, és nem egy ötszáz tagból álló kis "mozgalomról".

egy proli

2010. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
Egyébként ez a mesterségesen gerjesztett "70 évesen nyugdij" akkora baromság, beszélni se érdemes róla. Értelmes párt nem foglalkozik ilyennel (Jobbik). Viszont az MSZP alól kicsúszott a nyugdijasok hatalmas tábora (hja kérem, aki mindent TŐLÜK vesz el és lop, amennyit nem szégyell, az elvágja maga alatt a fát), kicsúszott az állami alkalmazottak tömege (hja kérem, büntetlenül nem lehet tízezreket létszámlépítés címén kirúgni, B-listáztatni (ha ellenzéki a sógorod, kirúglak), ezek se fognak se SZDSZ-re se MSZP-re szavazni. Kire fognak? Fidesz vagy Jobbik. Nekem aztán mindegy, finnugor vagy török vagy akármi, engem megaláztak és kirúgattak korrupt gazemberek. És bosszút állok! Ez itt az ábra, apám.
2010. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:

21:51


"Elnézést kérek, h. a jobbikkal szimpatizálok. De ha oldalakon keresztül is szidjátok, én akkor is őket tartom a legjobbnak a jelenlegi pártok közül."


Nem kell elnézést kérned, mert az ostobaságoddal nem nekem okozol kárt, hanem elsősorban magadnak. A hozzád hasonló buta emberek, akik még tanulni sem hajlandóak a véletlenül náluk okosabbaknál, rendszerint a saját életüket teszik nyomorulttá.

2010. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:

16:11


"Menj el Japánba, még a vezeték- és keresztnevület is úgy használják, ahogy mi. (Elől a nevezéknév)."


Utána te meg menj el Kínába, még a vezetéknevüket is úgy használják, ahogy mi. (Elöl a vezetéknév).


Csak kár, hogy a japán és kínai nyelvnek származás szempontjából semmi köze egymáshoz :)))


De különben a vezetéknév-keresztnév sorrendet, bár nem hivatalosan, de elég gyakran használják Romániától Németországig sok helyen. Ez egy konvenció, nem kell túl sokat belelátni.

2010. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:

19.42


Mégis hogy jössz te ahhoz, h. személyeskedj velem, amikor fogalmad sincs, h. ki vagyok?! Képzeld lehet, h. megdöbbentő, de jogi egyetemen másodikos hallgató vagyok. Ezek után kikérem magamnak, h. én, csak azért mert jobbikos vagyok, biztosan ostoba és tanulatlan is. Te mindenkit hülyének gondolsz, csak, mert nem a te véleményedet osztja. Egyébként még mindig nem fejtetted ki a véleményed Mo. jelenlegi legtökéletesebb pártjáról, de kötekedni azt tudsz.

2010. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
Nagyon imádod az MSZP-t, melyik fő-fő vörösbáró pereputtya vagy?!
2010. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!