Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Egyetértetek a...

Jobbikosok! Egyetértetek a jobbik finnugorellenes politikájával?

Figyelt kérdés

Nem is olyan rég én még abszolút-jobbikos voltam. Teljesen.

Ezzel párhuzamosan finnugorizmussal sokat foglalkoztam az elmúlt időben.

Aztán Vona Gábor kijelenti, hogy meg akarják állítani a finnugorizmus ámokfutását. Nekem ekkor legelőször kezdett úgy tünni, hogy ez amit vona csinál sajnos nem a finnugorizmus ámokfutása.

Véleményem szerint a ,,finn-ugor elmélet" egyáltalán nem zárná ki a ,,hun-avar-magyar" azonosságot.

Utánanéztem alaposan a jobbiknak, vona gábornak is és a finnugorizmusnak is.

És nekem bizony az jött ki, hogy Vona Gábor téved. Vona Gábor bizonyára kiválló történész, de a azt a bizonyos történeti összehasonlító módszert történelem szakon nem tanítják. Szerintem szomorú dolog, hogy a politika akarja megmondani, hogy mi kitől akarjunk származni. A jobbik petícióját pedig kiváló régészek, kiváló írástörténészek, és világhírű filmiparosok írták alá, de nyelvészt én csak négyet találtam. A finnugorizmus nem az írástörténet, nem a filmipar, és nem is a régészet szüleménye, hanem a nyelvészeté.

A jobbikosok véleménye így az hogy a nyelvészet eredményeit meghamisították. Pedig a nyelvészetet lehetetlen meghamisítani. A tudósok tudományos anyagból tudományos módszerrel dolgoznak. Ha valaki a tudományos módszert hamisítja meg (a jobbik mellett álló dilettáns nyelvészkedők ezt teszik) az rögtön feltűnik. Ha valaki a tudományos anyagot hamisítja meg (ami ebben az esetben a rokonnyelvi adatok; szavak, ragok, mondattan stb.) azt pedig a későbbi anyaggyüjtők leleplezik. A finnugor népek nyelvéről eddig minden finnugorista, és nem finnugorista anyaggyűjtés ugyan azt mutatja.

Mert nálunk már az őstörténelem is politika. A jobbik nálam a józan ész határait feszegeti. Úgy érzem egyik pártban sem bízhatok. Az egész jobbik nekem egyre inkább a Csurkára kezd hasonlítani.

Azt hiszem 18éves koromban megajándékozom magam egy új párttal.


2010. jan. 22. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vagyok jobbikos,... de most fogsz kapni, az biztos. Egyébként teljesen igazad van, és ezt egy nyelvészetettel komolyan fogalkozó, egyetemet végzett ember mondja. Az összes Varga Csaba könyv is csak tüzelőnek való; elég belelapoznom, és ordít a dilettantizmustól.


De akkor most jöjjenek, akik kioktatnak.

2010. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy Vona itt a finnugorizmus mely részére gondolt. Arra, hogy finnugor nyelvrokonság, vagy a finnugor származáselméletre.
2010. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:

Arra, hogy finnugor nyelvrokonság, vagy a finnugor származáselméletre.


helyett

A finnugor nyelvrokonságra, vagy a finnugor származáselméletre?

2010. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:

Fogok kapni, tudom:)

Énnekem viszont vannak érveim, és meg tudom majd válaszolni azt, amiről ők azthiszik, hogy nem.

Nemmellesleg nekem Varga Csaba csomó könyve megvan. Imádom:) Azokon szoktam a legnagyobbakat röhögni.

Ez az egész ember egy köznevetség tárgya.

2010. jan. 22. 18:35
 5/82 anonim ***** válasza:
46%

pedig igazolni és bizonyítani lehet,

hogy a Habsburgok találták ki

a finnugor mesét


Hunfalvy fő enenk a téveszmének a fő atyja

célja: a magyarok gyökereinek tiprása


fiatal vagy még nagyon

méghogy nem lehet a nyelvészetet meghamisítani

minden meg lehet hamisítani!


a finnugor mese minden ésszerűséget nélkülöz

volt tanárom tud finnül és ubi-ugorul is, járt finnugor szakra is, és tudja még ő is, hogy ez csak egy üzlet, egy áltudomány, ami mögött mesterséges áltanok állnak, műtudósok, mű-tudományos fokozatok

2010. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 A kérdező kommentje:
A finnugor származáselmélet a finnugor nyelvrokonságból egyenest következik. Illetve jó lenne, ha következne. A magyar nép ugyanis nem szeretné magát szomszédai korcsának hinni. És szerintem nem is az. Hiába próbálta henkey gyula anthropológus a magyarokat szinte tiszta török népnek bemutatni.
2010. jan. 22. 18:38
 7/82 anonim ***** válasza:
44%

ez egy ÁLKÉRDÉS

célja a jobbik támadása

nevetséges kérdés - alig van jelentősége

mindennapjaink égető kérdéseit kell megoldani

a jobbik a származáselméletre utal

egyébként tök mindegy, hogy e téren mit mond

ha többi témában csak nekik van igazuk

2010. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:

,,Hunfalvy fő enenk a téveszmének a fő atyja

célja: a magyarok gyökereinek tiprása"

érdekes...

hunfalvy annak idején a szabadságharcban is részt vett, és bujdosnia is kellett miatta.


,,fiatal vagy még nagyon

méghogy nem lehet a nyelvészetet meghamisítani

minden meg lehet hamisítani!"

Ez kinyilatkoztatás, nem bizonyitás..


,,a finnugor mese minden ésszerűséget nélkülöz

volt tanárom tud finnül és ubi-ugorul is, járt finnugor szakra is, és tudja még ő is, hogy ez csak egy üzlet, egy áltudomány, ami mögött mesterséges áltanok állnak, műtudósok, mű-tudományos fokozatok"


Ugyancsak kinyilatkoztatás. A finnugorizmus hogy lenne üzlet?Vajon Mennyit keresnek rajta a finnugrászok? Biztosan úszkálnak a pénzben, mi?

Szivesen megismerném azt a tanárodat.

2010. jan. 22. 18:43
 9/82 A kérdező kommentje:
szerintem a többi témában az összesben nekik van igazuk, de ebben nem. Ebben most tévednek. És sajnos túl nagyot.
2010. jan. 22. 18:44
 10/82 A kérdező kommentje:

Ez meg egy rágalom.

,,a jobbikosok támadása"

Mi hasznom származna nekem a jobbikosok támadásából?

2010. jan. 22. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!