Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Egyetértetek a...

Jobbikosok! Egyetértetek a jobbik finnugorellenes politikájával?

Figyelt kérdés

Nem is olyan rég én még abszolút-jobbikos voltam. Teljesen.

Ezzel párhuzamosan finnugorizmussal sokat foglalkoztam az elmúlt időben.

Aztán Vona Gábor kijelenti, hogy meg akarják állítani a finnugorizmus ámokfutását. Nekem ekkor legelőször kezdett úgy tünni, hogy ez amit vona csinál sajnos nem a finnugorizmus ámokfutása.

Véleményem szerint a ,,finn-ugor elmélet" egyáltalán nem zárná ki a ,,hun-avar-magyar" azonosságot.

Utánanéztem alaposan a jobbiknak, vona gábornak is és a finnugorizmusnak is.

És nekem bizony az jött ki, hogy Vona Gábor téved. Vona Gábor bizonyára kiválló történész, de a azt a bizonyos történeti összehasonlító módszert történelem szakon nem tanítják. Szerintem szomorú dolog, hogy a politika akarja megmondani, hogy mi kitől akarjunk származni. A jobbik petícióját pedig kiváló régészek, kiváló írástörténészek, és világhírű filmiparosok írták alá, de nyelvészt én csak négyet találtam. A finnugorizmus nem az írástörténet, nem a filmipar, és nem is a régészet szüleménye, hanem a nyelvészeté.

A jobbikosok véleménye így az hogy a nyelvészet eredményeit meghamisították. Pedig a nyelvészetet lehetetlen meghamisítani. A tudósok tudományos anyagból tudományos módszerrel dolgoznak. Ha valaki a tudományos módszert hamisítja meg (a jobbik mellett álló dilettáns nyelvészkedők ezt teszik) az rögtön feltűnik. Ha valaki a tudományos anyagot hamisítja meg (ami ebben az esetben a rokonnyelvi adatok; szavak, ragok, mondattan stb.) azt pedig a későbbi anyaggyüjtők leleplezik. A finnugor népek nyelvéről eddig minden finnugorista, és nem finnugorista anyaggyűjtés ugyan azt mutatja.

Mert nálunk már az őstörténelem is politika. A jobbik nálam a józan ész határait feszegeti. Úgy érzem egyik pártban sem bízhatok. Az egész jobbik nekem egyre inkább a Csurkára kezd hasonlítani.

Azt hiszem 18éves koromban megajándékozom magam egy új párttal.


2010. jan. 22. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:
amit én írok az 100%provokáció, de ez egyáltalán nem...
2010. jan. 22. 19:16
 22/82 A kérdező kommentje:
Minek tanuljak hébert? Antiszemita vagyok..
2010. jan. 22. 19:17
 23/82 anonim ***** válasza:
100%
Nembaj, hogy foglalkozol ezzel, tiszteletre méltó. De ennyi erővel mit szólsz ahhoz hogy a cigányok terrorizálják a magyart, illetve ahhoz hogy ellepik a nig gerek/arabok európát? lassan kiirtanak minket eltűnik a közös kultúra, oly mindegy a lív nyelv Ez már el lett baszva ezzel nem lehet mit tenni :(
2010. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
80%

kérdező, akkor a ma 18:56-es kommentemben idézett wikipédia téved vagy te abban a kérdésben, hogy a nyelvi rokonságból egyértelműen származik-e a genetikai rokonság?


nekem is az az érzésem, hogy ez csak lejáratás szeretne lenni. meg lehetett volna úgy is kérdezni, hogy szerintünk igaz-e a finnugor elmélet. pártok/politikusok belekeverése nélkül.

2010. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
Igaza van a 18.36-os válaszolónak. Természetesen bármit meg lehet hamisítani, ahogy ezt is. És az is tény, h. a sok olyan esemény van leírva a mai töri könyvekben, ami nem is úgy volt. Én már rengeteget olvastam a történelem hamisításról. Olyan könyveket is sikerült beszereznem, amit ma a kereskedelemben nem kapni, mert tiltják, ugyanis túl veszélyes információkat tartalmaz. Az egyik ilyen pl. Nagy Károly, akiről megdöbbentő dolgokat olvastam. Sokan hangoztatják, h. ugyan valóban van finnugor nyelvrokonság, de van magyar-kínai is például a nyelvtani hasonlóságok miatt. Sokon gondolják, h. a magyarok a sumerektől származnak stb. Egy azonban biztos, senki sem tudja biztosan, h. kik vagyunk, mi magyarok, kik voltak a rokonaink. Persze feltételezések vannak, és az iskolában is tanítanak valamit. De most te komolyan ezért pártoltál el a jobbiktól? Sokan vannak, akik kétségbe vonják a szoros rokonságot a finnekkel, mert azt mondják, h. ez egy nagyon ráerőltetett dolog.
2010. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
61%
De most komolyan: neked ez a legnagyobb bajod az életben, hogy hiszel a finnugor dologban, a Jobbik meg nem hisz? Ej de jó dolgod van kérlekszépen. Iszonyú nagy dilettantizmusra vall ez alapján szavazni menni...gratulálok.
2010. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:

"Minek tanuljak hébert? Antiszemita vagyok.."


Mert ha ügyesen szavazol/szavaztok, még kötelező is lehet...

2010. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 A kérdező kommentje:

A történrlmrt meghamisítani, és a nyelvészetet meghamisítani két teljesen más dolog.

A nyelvrokonságból egyáltalán nem feltétlenül származik kizárólagos genetikai rokonság. Azért persze mindennek van határa, egy olyan népnek mintr a mongolok, vagy a bushmanok biztosan nem lehetnénk nyelvrokonai. Nem azt akarom mondani, hogy a nyelvi rokonsággal eggyütt soha nem jár genetikai. Valamennyi mindig. De lehet, hogy az a valamennyi kevés.

2010. jan. 22. 19:29
 29/82 A kérdező kommentje:

,, De most komolyan: neked ez a legnagyobb bajod az életben, hogy hiszel a finnugor dologban, a Jobbik meg nem hisz? Ej de jó dolgod van kérlekszépen. Iszonyú nagy dilettantizmusra vall ez alapján szavazni menni...gratulálok."


A cigánybűnözésről már 10 kérdést feltettem. Zsidóbűnözésről is... Csak azokat mindig levették.

2010. jan. 22. 19:30
 30/82 anonim ***** válasza:

Egyébként most tényleg ez a legnagyobb bajotok, h. a Vona kétségbe vonja a finnugorizmust?! Ez komoly? Ettől még nem lesz hazaáruló. Tőlem azt is állíthatja, h. az ufókkal állunk közeli rokonságban, ha közben megoldja az ország sürgető problémáit.

Egyébként én meg kínaiul tanulok, és tényleg van némi nyelvtani hasonlóság, sőt arról hallottam, h. már biológiailag is alá lehet támasztani a távoli rokonságot. Úgyhogy elfogadom a finnugor nyelvrokonságot, de el kellene már végre fogadni, h. a magyar nagyon sok nép összeolvadásából jött létre. Rengeteg török jövevény szavunk is van pl., mert a feltételezett vándorlás során a magyarok egy darabig török népekkel is együtt élt. Sőt valakik azt állítják rengeteg bizonyítékkal alátámasztva, h. sumer őseink voltak, sőt Szűz Mária is sumer erdetű, így tehát egy kicsit magyar is. Szóval színes nép a magyar, és homályos az eredete. Attól, mert vki kétségbe vonja a finnugor rokonságot, még nem utálja a magyarokat. De én sem hiszem, h. tényleg ez a legfontosabb kérdés manapság. (Egyébként nekünk még a tanáraink is azt tanították, h. nem csak finn, de még számos rokonunk lehet, ezért nem értem, mire kell a finneket így kiemelni.)

2010. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!