Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Egyetértetek a...

Jobbikosok! Egyetértetek a jobbik finnugorellenes politikájával?

Figyelt kérdés

Nem is olyan rég én még abszolút-jobbikos voltam. Teljesen.

Ezzel párhuzamosan finnugorizmussal sokat foglalkoztam az elmúlt időben.

Aztán Vona Gábor kijelenti, hogy meg akarják állítani a finnugorizmus ámokfutását. Nekem ekkor legelőször kezdett úgy tünni, hogy ez amit vona csinál sajnos nem a finnugorizmus ámokfutása.

Véleményem szerint a ,,finn-ugor elmélet" egyáltalán nem zárná ki a ,,hun-avar-magyar" azonosságot.

Utánanéztem alaposan a jobbiknak, vona gábornak is és a finnugorizmusnak is.

És nekem bizony az jött ki, hogy Vona Gábor téved. Vona Gábor bizonyára kiválló történész, de a azt a bizonyos történeti összehasonlító módszert történelem szakon nem tanítják. Szerintem szomorú dolog, hogy a politika akarja megmondani, hogy mi kitől akarjunk származni. A jobbik petícióját pedig kiváló régészek, kiváló írástörténészek, és világhírű filmiparosok írták alá, de nyelvészt én csak négyet találtam. A finnugorizmus nem az írástörténet, nem a filmipar, és nem is a régészet szüleménye, hanem a nyelvészeté.

A jobbikosok véleménye így az hogy a nyelvészet eredményeit meghamisították. Pedig a nyelvészetet lehetetlen meghamisítani. A tudósok tudományos anyagból tudományos módszerrel dolgoznak. Ha valaki a tudományos módszert hamisítja meg (a jobbik mellett álló dilettáns nyelvészkedők ezt teszik) az rögtön feltűnik. Ha valaki a tudományos anyagot hamisítja meg (ami ebben az esetben a rokonnyelvi adatok; szavak, ragok, mondattan stb.) azt pedig a későbbi anyaggyüjtők leleplezik. A finnugor népek nyelvéről eddig minden finnugorista, és nem finnugorista anyaggyűjtés ugyan azt mutatja.

Mert nálunk már az őstörténelem is politika. A jobbik nálam a józan ész határait feszegeti. Úgy érzem egyik pártban sem bízhatok. Az egész jobbik nekem egyre inkább a Csurkára kezd hasonlítani.

Azt hiszem 18éves koromban megajándékozom magam egy új párttal.


2010. jan. 22. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
És mégis kit érdekel, h. rokonaink-e vagy sem?! Jó az nekünk, ha azok? vagy ha nem ? Teljesen mindegy. Gondolom a finnek is így agyalnak ezen az élethalál fontosságú kérdésen XD: húú a magyarok a rokonaink?
2010. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim válasza:
29%

Nemzeti öntudatos embernek igenis számít hogy kik a rokonai .a finnek nemmellesleg igen büszkék ránk

(Most persze igaz, hogy akik ehhez a kérdéshez választ írnak kb 90%uk szerint nem vagyok nemzeti öntudatos, sőt zsidóbérenc homoszexuális is vagyok stb... de inkább... hagyjuk....)

2010. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 A kérdező kommentje:
(ezt a fenti kérdést én a kérdés kiírója írtam, csak nem dőlt betűvel vitte el, mert google chróméből írtam)
2010. jan. 22. 20:47
 54/82 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdező, az eseted nem egyedi. Minden értelmes Jobbik-szimpatizánssal ez történik, mihelyt jobban megismeri a Jobbikot. Kiderül, hogy a Jobbik egy paranoid szekta, ahol kötelező áltudományos ökörségekben hinni, és aki nem tartja magát ezekhez, az természetesen áruló, zsidó provokátor, cigányfajvédő libsibolsi kém stb.


A jobbikosság összeegyeztethetetlen egy bizonyos, elég alacsony szintet meghaladó értelmi színvonallal és az átlagos vagy annál magasabb műveltséggel.


Természetesen Vona, a történész - hiszen történész - pontosan meg tudja különböztetni a Varga Csabák kóklerségét a valódi tudományosságtól. Csakhogy Vona tudatosan hazudik.


A Jobbik nem feszegeti a józan ész határait, hanem egyszerűen elutasítja a józan észt. Az elfogadott történelemre és nyelvészetre azt állítja, hogy zsidó/habsburg koholmány. Az elfogadott közgazdaságtanra szintén azt, hogy zsidó koholmány. Ők elutasítanak mindent, ami "hivatalos", és azt hiszik, hogy ez "radikalizmus", holott ez egyszerűen elmebetegség.


Amúgy ha rosszat mersz mondani a Jobbikra, az provokáció! :))))

2010. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
Számítani számít, h. honnan származunk, de csak azért hogy legyenek rokonaink ne erőszakoljunk már a magyaroknak egy kétséget kizáróan be nem bizonyított dolgot. A baj csak az, h. itt élet-halál kérdést csinálnak belőle egyesek, holott szerintem nem ez a legfontosabb most, h. honnan származunk. Attól, h. finnek a rokonaink nem lesz nekünk sem jobb és nekik sem. Attól nem leszek jobb ember, vagy rosszabb, vagy nagyobb magyar... stb. . Túl nagy feneket kerítünk ennek a dolognak. És, hogy a finnek büszkék ránk, azt kétlem.
2010. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim válasza:
50%

Szerintem a kérdés kiírójának igaza van - de nincs.

A tankönyveket nem érdemes nézni, azokban ugyanis minden úgy van átdeformálva, hogy nemzetellenes, deheroizáló érzetet keltsen. A történelmünket alapvetően nem hamisítják meg (többnyire). Nem. A módszer más. Azokat az információkat amelyek pozitív szinben tüntetnék fel a nemzetet azokat elhallgatják. Amelyek pedig negatívban azokat felfújják. Például ilyen az augsburgi és a pozsonyi csata példája. Ez az amiről Vona gábor beszélt. Az ausburgi csata igaz nagy csata volt, elvesztettük, (és ezt minden iskolásnak megtanítják) , de alapvetően nem az életünk múlott rajta. A pozsnyi csatán viszomnt az életünk múlott - és megnyertük (de ezt bezzeg nem tanítják meg).

De ez nem a történelem HAMISÍTÁSA, hanem ez más. A finnugorizmusnál is ugyanez folyik. Azt nagyon megtanítják minden magyarnak, hogy a legközelebbi rokonnépeink halász-vadászok. Azt viszont senkinek nem tanítják meg, hogy a finnugor ősnyelv legalább 10.000 évvel az indoeurópai nyelvek európai feltünése előtt jelen volt európában.

Senki nem tudja hogy az óbiugoroknak milyen gyönyörű hősénekeik vannak. Senki nem tanítja, hogy a ma germán és a szláv nyelveket beszélő népességek az ősindoeurópaiak benyomulása előtt finnugor nyelvet beszéltek. Csak később, kultúrális hatásra vették át mai nyelvüket. Igen a finnugorizmus szerint a szlovákok igenis rokonaink, és tulajdonképpen ,,tőlünk" származnak. A mi történelemkönyvünk csak pár sor oldaljegyzetben ír a finn-szovjet háborúrol, ami a 4milliós finnország, és a 200milliós szovjetúnió között zajlott - és a finnek nyerték meg. Persze itt egy szó sincs arról, hogy a finn velünk rokon nép - ugyanis az 5.-es tankünyvünkben erről ugyancsak egy mellékesnek szánt pár sor kiegészítőanyagban számolnak be. (amelyet mellesleg a töritanárunk szerint nem kell mehtanulni)

2010. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
Akkor a következőt kérdezem, ha a jobbik egy szar párt, amely csak hazudik tudatosan. Akkor ti mégis kire fogtok szavazni?! MSZP?! vagy esetleg a zsidó párja a SZDSZ vagy MDF???? Én teljes mértékben MSZP ellenes vagyok, de a FIDESZ-t is utálom, mert az elmúlt 4 évben mindenre köpködött, amit az MSZP tett (amivel egyetértek, hiszen utálom az MSZP-t), de könyörgöm a köpködésen kívül még eddig nem hallottunk semmilyen értelmes megvalósítható összefüggő tervet, h. ők hogyan menetnék ki az országot a béka s*gge alól. tegyük fel, h. minden párt hazudik, az jobbik is, akkor is én a kevésbé sz*rra szavazok, az pedig a jobbik. lehet, h. néhány év múlva másképp fogok gondolkodni látva a jobbik munkáját, de egyelőre csak bennük látom Mo. jövőjét, vagy a legrosszabb esetben a Fideszben, de inkább a jobbik.
2010. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
0%

21:08


"A tankönyveket nem érdemes nézni, azokban ugyanis minden úgy van átdeformálva, hogy nemzetellenes, deheroizáló érzetet keltsen."


Ha tudsz róla, hogy hibásak a tankönyvek, akkor felelősségteljes állampolgárként megtetted már az észrevételeidet az MTA vagy más illetékes szervek irányában?


Mégjobb: ha jobban értesz a történelemhez, mint az egyetemi professzorok és akadémikusok, akkor bizonyára neked is van minimum egy kandidátusi fokozatod, ugye? És rendszeresen publikálod is a történettudományi kutatásaid eredményeit, ugye?


Vagy csak egy hőbörgő proli vagy, aki a kocsmában magyarázza, hogy miért rakta össze rosszul a szövetségi kapitány a magyar válogatottat a legutóbbi meccsen? :))))

2010. jan. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
0%

21:10


"Akkor a következőt kérdezem, ha a jobbik egy szar párt, amely csak hazudik tudatosan. Akkor ti mégis kire fogtok szavazni?!"


Hát kire? Nem a Jobbikra, észlény :)


"tegyük fel, h. minden párt hazudik, az jobbik is, akkor is én a kevésbé sz*rra szavazok, az pedig a jobbik."


Mások szerint meg nem a jobbik a "legkevésbé szаr" párt. Képzeld, nemcsak jobbikosok léteznek, vannak még értelmes emberek is :)))


"lehet, h. néhány év múlva másképp fogok gondolkodni látva a jobbik munkáját"


Biztos vagyok benne, hogy 2-3 év múlva már nem leszel jobbikos. A jobbik ugyanúgy kimegy a divatból, mint a miép. A hozzád hasonló hőbörgő prolik majd továbbmennek a következő divatpárthoz.

2010. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:

Egyáltalán, miért van baja van a Jobbiknak a finnugor rokonsággal? (Ami egyébként tudományosan bizonyított tény.)


Én büszke vagyok arra, hogy olyan dolgos, szorgalmas, szimpatikus kis északi népek a rokonaink, mint a finnek vagy az észtek. Sokkal inkább büszke vagyok rájuk, mintha mondjuk románként a naplopó olaszokkal vagy a szemtelen, öntelt franciákkal kellene rokonságban lennem.

2010. jan. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!