Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Egyetértetek a...

Jobbikosok! Egyetértetek a jobbik finnugorellenes politikájával?

Figyelt kérdés

Nem is olyan rég én még abszolút-jobbikos voltam. Teljesen.

Ezzel párhuzamosan finnugorizmussal sokat foglalkoztam az elmúlt időben.

Aztán Vona Gábor kijelenti, hogy meg akarják állítani a finnugorizmus ámokfutását. Nekem ekkor legelőször kezdett úgy tünni, hogy ez amit vona csinál sajnos nem a finnugorizmus ámokfutása.

Véleményem szerint a ,,finn-ugor elmélet" egyáltalán nem zárná ki a ,,hun-avar-magyar" azonosságot.

Utánanéztem alaposan a jobbiknak, vona gábornak is és a finnugorizmusnak is.

És nekem bizony az jött ki, hogy Vona Gábor téved. Vona Gábor bizonyára kiválló történész, de a azt a bizonyos történeti összehasonlító módszert történelem szakon nem tanítják. Szerintem szomorú dolog, hogy a politika akarja megmondani, hogy mi kitől akarjunk származni. A jobbik petícióját pedig kiváló régészek, kiváló írástörténészek, és világhírű filmiparosok írták alá, de nyelvészt én csak négyet találtam. A finnugorizmus nem az írástörténet, nem a filmipar, és nem is a régészet szüleménye, hanem a nyelvészeté.

A jobbikosok véleménye így az hogy a nyelvészet eredményeit meghamisították. Pedig a nyelvészetet lehetetlen meghamisítani. A tudósok tudományos anyagból tudományos módszerrel dolgoznak. Ha valaki a tudományos módszert hamisítja meg (a jobbik mellett álló dilettáns nyelvészkedők ezt teszik) az rögtön feltűnik. Ha valaki a tudományos anyagot hamisítja meg (ami ebben az esetben a rokonnyelvi adatok; szavak, ragok, mondattan stb.) azt pedig a későbbi anyaggyüjtők leleplezik. A finnugor népek nyelvéről eddig minden finnugorista, és nem finnugorista anyaggyűjtés ugyan azt mutatja.

Mert nálunk már az őstörténelem is politika. A jobbik nálam a józan ész határait feszegeti. Úgy érzem egyik pártban sem bízhatok. Az egész jobbik nekem egyre inkább a Csurkára kezd hasonlítani.

Azt hiszem 18éves koromban megajándékozom magam egy új párttal.


2010. jan. 22. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:

A 4. hozzászólónak:

Nem Hunfalvy találta ki a finnugor nyelvrokonságot, már előtte is volt olyan, aki ezt az elméletet vallotta. Sajnovicsnak volt egy tanulmánya 1770(!)-ben:Demonstratio

idioma Ungarorum et Lapponum idem esse.

Mindenki Hunfalvyval jön, jobban utána kellene olvasni a dolgoknak...

2010. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:

1-22 19:22-nek:

Igen, és sem értem, hogy miért mindig a finn-magyar nyelvrokonsággal jönnek, mikor nem is a finnek a legközelebbi nyelvrokonaink, hanem az obi-ugorok.

A finn és az észt sokkal közelebbi rokonok, mivel mindkettő a balti-finn nyelvek közé tartozik. A magyar és az obi-ugor nyelvek meg ugye az ugor nyelvek.

2010. jan. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 A kérdező kommentje:

igazából nem azért;

A magyar és az obiugor nyelvek évezredekkel ezelőtt szétváltak, de a finn, és az észt csak azóta fejlődik külön, hogy a svéd birodalom finnországot foglalta el, az orosz pedig az észt vidékeket. A közigazgatási határ következtében vált szét a két nyelv. A finn és az észt még többnyire meg is értik egymást.

2010. jan. 27. 14:08
 74/82 anonim ***** válasza:

01-24 20:48


"Mégis hogy jössz te ahhoz, h. személyeskedj velem, amikor fogalmad sincs, h. ki vagyok?!"


Nem tudom, ki vagy, ami nem fontos, hiszen tudom, _milyen_ vagy. Viselkedésedből - a buta proli jellegzetes viselkedéséből - következtettem arra, kb. miféle lehetsz.


"Képzeld lehet, h. megdöbbentő, de jogi egyetemen másodikos hallgató vagyok."


Lesújtó az oktatási rendszerre nézve, hogy ilyenekből jogász lehet. Féltem a jövő Magyarországának jogbiztonságát.


"Ezek után kikérem magamnak, h. én, csak azért mert jobbikos vagyok, biztosan ostoba és tanulatlan is."


Ostoba és tanulatlan vagy, amire abból lehet következtetni, hogy hülyeségeket írsz. Ha levizsgáztál római jogból, az csak azt jelenti, hogy levizsgáztál római jogból. A hülyeség alól nem ment fel, valaki lehet műveletlen tuskó attól még, hogy elvégez egy egyetemi szakot. A hülyeségből úgy lehet felgyógyulni, ha valaki nem fél a kritikus gondolkodástól, meg általában a gondolkodástól.


"Te mindenkit hülyének gondolsz, csak, mert nem a te véleményedet osztja."


Nem, hanem hülyének tartom azokat a könnyen manipulálható kisprolikat, akik egészben lenyelik a legsötétebb demagógiát, mint kacsa a nokedlit, és képesek olyan tahóságokat írni, mint te, idézem: "Ők azok akik végre a magyarok érdekeit képviselik."

2010. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:

14.28


Azzal, h. az egyetemről írtam, csak arra akartam célozni, h. kikérem magamnak, h. nem tanulok. De egyelőre te még mindig csak csicseregsz, félrebeszélsz, mint a politikusok. Inkább az ostobaság helyett arról fejtsd ki a véleményed, h. te idén melyik pártra szavazol és miért? Mert én csak egy ostoba proli vagyok, mint ahogy rajtad kívül mindenki. "Szeretnék tőled tanulni". Oszd meg kérlek velünk egyszerű halandó emberekkel, h. te mégis milyen álláspontot képviselsz, mi a te véleményed. Kérlek oszd meg a "tudásod" velünk. "Világosíts" fel. Erre kb. már harmadjára kérlek, de érdekes, h. efelett mindig szépen továbbsiklasz és más hülyeségekkel foglalkozol. Ha te tényleg annyira mindent tudsz, akkor ideje, h. megoszd velünk ó nagy padavan. Ne tartsd magadban a tudásod kérlek.

2010. jan. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 A kérdező kommentje:

xd

ház ezen jót röhögtem.. ,,nagy padevan"...

A padevan az a jedi tanítvány...

kioktatóbb lett volna, ha inkább yodának nevezted volna...

2010. jan. 27. 19:26
 77/82 anonim ***** válasza:

17:04


"De egyelőre te még mindig csak csicseregsz, félrebeszélsz, mint a politikusok."


Ha megfigyelted volna, lényegretörő állításaim voltak. A következők: (1) Hiába tanulsz jogot, ha csak azt tanulsz vagy (1b) ezen kívül nem használod az agyad, akkor hülye maradsz; (2) féltem a jogbiztonságot egy olyan országból, ahol a hozzád hasonló sötét bunkóból jogász lehet és (3) mutattam egy konkrét példát a sötét proli bunkóságodra.


Ez mellébeszélés volt? Nem, ezek konkrét állítások voltak. Ha egy joghallgatónak ennyire nem megy a szövegértés, akkor hogy tanulod a törvényszövegeket? Mint valami mondókát? Különben érdekesebb lett volna, ha megpróbálod cáfolni az állításaimat, de ahhoz úgy látom, nem vagy elég bátor. Hát sajnállak érte, buta prolika.


"Inkább az ostobaság helyett arról fejtsd ki a véleményed, h. te idén melyik pártra szavazol és miért?"


Az neked még bonyolult. Neked előbb a szövegértést kell elsajátítanod, meg az elemi érvelési képességeket.



"Mert én csak egy ostoba proli vagyok, mint ahogy rajtad kívül mindenki."


Nem. Rengeteg okos embert ismerek, akiket tisztelek és színvonalasan tudok velük beszélgetni. Te nem tartozol közéjük, mert nem érvelsz, nem is érted, mint mond a másik, csak darálod a sértett hülye szövegedet. Ügyvédként majd érvelned kell, nem elég sírva toporzékolni a tárgyaláson, hogy az ügyész csúnyabácsi, csúnyákat mond.


""Szeretnék tőled tanulni". Oszd meg kérlek velünk egyszerű halandó emberekkel, h. te mégis milyen álláspontot képviselsz, mi a te véleményed."


Azt az álláspontot képviselem, hogy utolsó sötét tahó az, akit olyan szövegekkel lehet manipulálni, mint pl. hogy a Jobbik "a magyarok érdekeit képviseli". Az ilyen bunkó legközelebb majd a Szép, Okos és Jó Emberek pártjára fog szavazni, mert annak az elnöke azt mondta a legutóbbi beszédében, hogy ők az egyedüli szép, okos és jó párt.


"ó nagy padavan"


Azt értem, hogy primitív vagy ahhoz, hogy a politikában tájékozódj. Azt is értem, hogy nem jut az eszedbe egyetlen klasszikus irodalmi utalás sem a hollywoodi gagyi helyett. De hogy még a hollywoodi gagyihoz is hülye legyél, az figyelemreméltó ostobaságrekord. Valóságos sportteljesítmény a hülyeségben.

2010. jan. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem tudod kimondani, h. kire szavazol. Ez titok? A sértegetéseidre pedig nem vagyok hajlandó válaszolni, ezért nem kezdek bele a cáfolgatásba. Egyébként a padavan pont, h. nem dicséret akart lenni. Csak arra utaltam, h. olyan vagy mint egy hős, de mind1. És sajnálom, h. nem hexameterben írtam le eddig a véleményemet. Bár lehet, h. akkor a sznob fejeddel végre írnál vmi értelmeset is, és végre hajlandó lennél kifejteni a jelenlegi politikai helyzetről a véleményedet. Mert ugye a szavakkal könnyű dobálózni. Elég szánalmas, h. azzal érvelsz, h. azért nem akarsz semmit sem írni, mert túl alacsony neked a beszélgetés, pláne, h. nem nagy irodalmi klasszikusból idézek. (Te neked tényleg erre van szükséged?! Ebbe kötsz bele, de te nem beszélsz félre...) Egyébként a tanár elmagyarázza a diákjának a feladatot, ha azok nem tudnak vmit. Nyugodtan megint belekezdhetsz a sárdobálásba, sértegetésbe nem hat meg. De remélem, h. végre válaszolsz az első kérdésemre. A manipulációról pedig csak annyit, h. a környezetemben mindenki fideszes, nem vagyok nagymagyar. Sőt lehet, h. meglepő, de még a cigányokat sem utálom. Már régóta meg van az elképzelésem a helyes politikai útról (oktatás, gazdaság stb). És most a választás előtt arra a pártra szavazok, amelyik tervei a legközelebb állnak az én elképzeléseimhez. Emiatt lehet szélsőségesnek nevezni, de az sem érdekel.
2010. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:

14:42


"Nem értem, miért nem tudod kimondani, h. kire szavazol."


Ki tudom mondani, de neked nem mondom meg, mert szórakoztató, ahogy hisztizel, prolika.


"A sértegetéseidre pedig nem vagyok hajlandó válaszolni, ezért nem kezdek bele a cáfolgatásba."


Az jó, amikor a jogászka "nem hajlandó" válaszolni királynői sértettségében. Állati meggyőző vagy, tudod? Persze a proli sértődős, tudja ezt mindenki, aki ért a prolik lélektanához :)


"végre hajlandó lennél kifejteni a jelenlegi politikai helyzetről a véleményedet."


Kifejtettem a véleményem nem a mai, hanem egy _sokkal fontosabb_, örök politikai kérdésről: mérhetetlenül, egy ötéves gyerek szintjén naiv az, aki a Magyar Érdekeket Védő Pártra szavaz azért, mert az a Magyar Érdekeket Védi. Ahogy ugyanilyen hülye az, aki a Jó Emberek Pártjára szavaz, mivel azok Jó Emberek, vagy az Okosak és Szépem Mozgalmára, mert azok Okosak és Szépek. Amíg ezt nem érted meg, addig fölösleges pártokról beszélni, mert a pártok az egy _sokadik_ szempont sokkal fontosabb dolgok mögött, csak éppen infantilis proli agyaddal ezt nem akarod megérteni, hanem helyette sértődős hercegkisasszonyt játszol.


"Már régóta meg van az elképzelésem a helyes politikai útról"


_Mindenkinek_ megvan. Pista bácsinak is megvan, aki már szétitta az agyát. Véleménye mindenkinem mindenről van. Ez nem érdem. Az érdem az, amikor valaki nem olyan, mint te, nem mond ilyen hülyeséget, hogy "ajobbikamagyarérdeketképviseli", vagyis nem olyan naiv, hogy ha az utcán elényújtanak egy "Rulex" feliratú órát, akkor azt rögtön megveszi háromezerér', me' ó'csó.


"És most a választás előtt arra a pártra szavazok, amelyik tervei a legközelebb állnak"


Nem csodálom, hogy a buta proli fejedben kavargó gondolatfoszlányok éppen a jobbik 88 oldalas, ellentmondásokkal és komcsi ötletekkel teli programjának felelnek meg legjobban.


"Emiatt lehet szélsőségesnek nevezni, de az sem érdekel."


Neveztelek szélsőségesnek? Nem, buta prolinak neveztelek, de benned most már a szalag megy. A "lehetszélsőségesnekneveznidenemérdekel" az egyik panel, amit ti jobbikos droidok be szoktatok dobni alkalmasnak vélt pillanatban. Még akkor is, ha senki sem nevezett szélsőségesnek, mert nem vagy az, csak egy buta, primitív, befolyásolható, indulatos, gondolkodásra képtelen proli.

2010. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez lesz az utolsó, h. válaszolok, mert nem vagy vitapartner. Szó sincs arról, h. én megsértődtem volna, vagy hasonló. A sértegetéseid sem érdekelnek, de nem azért, mert a jobbikot támogatom, és ez egy olyan "jobbikus dolog". De miért is sértődnék meg? Egy név nélküli valaki vagy, azt írogatsz , amit csak akarsz. Te sem tudod, h. én ki vagyok (jó oké proli vagy prolika blablabla...), és mivel a valóságnak még csak a közelében sem jársz, ezért sincs okom megsértődni. És a hiszti? Ugyan már, kérlek .... Inkább nevetek rajtad. Az, h. kissé indulatos voltam, az csak annak köszönhető, h. általában mindig olyanokra reflektálsz, amivel megpróbálsz bántani, szurkálni, de a politikai nézeteidről nem fejted ki a véleményedet. Végig arra hivatkozol, h. proli vagyok és azért nem teszed, vagy már megtetted (bocsi de nem tudom, h. hol és melyik a te hozzászólásod) és ezért nem írod le újból. Pedig én szívesen meghallgatnálak, még akkor is ha MSZP-s vagy, mert nem vagyok elvakult nagymagyar, vagy csőlátású jobbikus, sőt cigánygyűlölő sem, ahogy azt írtam. De én jobbikos maradok, ha nem győznek meg arról erős, egyértelmű érvekkel, h. egy másik párt többet tehet értünk, magyarokért. Azzal pedig nem lehet meggyőzni, az nem érv, h. a sznobságod miatt képtelen vagy "leereszkedni", és kifejteni a véleményedet, mert úgysem értünk téged meg, mert túl intelligens vagy. Azt sem vagy hajlandó elárulni, h. kire szavazol. Ha meg sem próbálsz meggyőzni, akkor mégis mit vársz; miért változtassam meg nézeteimet, vagy a jobb kérdés inkább, hogy mitől?


A cáfolgatásról pedig annyit, h. ennek semmi köze ahhoz, h. milyen pályára készülök. Egyszerűen csak unalmas vagy, és nem éred meg a fáradtságot. Különben is mit cáfoljak meg? Hogy nem vagyok proli, ugyan... nevetséges. Mert tulajdonképpen te eddig csak ezt az egyet fejtetted ki részletesen, veled csak erről lehet vitatkozni. Ha a politikai nézeteidről írnál, akkor arról hajlandó lennék vitázni, de ugyebár te azt nem teszed. Addig pedig nem süllyedek le, h. ostoba értelmetlen vitába szálljak egy lényegtelen témában. Nem éri meg a fáradtságot. Egyébként sem hiszem, h. itt kellene megcsillogtatnom érvelői tudásomat, mert ez az oldal azért annyira nem komoly. És különben sincs miről érvelni (a proli kérdésen kívül persze).


Az egyetemi képzésemet is szívesen minősíted. Annak, h. az iskoláról írtam, egyetlen oka volt, mégpedig az, h. cáfoljon azt a kijelentést, h. nem tanulok (/tanulatlan vagyok). Azzal természetesen tisztában vagyok, h. az egyetemei képzés még nem feltétlenül párosul nagy intelligenciával. De egy percig sem állítottam, h. én vagyok a világ legnagyobb és legokosabb embere, veled ellentétben, ugyanis te érezhetően borzasztóan büszke vagy magadra.


Az pedig, h. tetszik neked, sőt viccesnek tartod az úgymond "hisztis" reakciómat arra, h. nem árulod el kire szavazol megmosolyogtat. Tudod azért nem körülötted forog a világ. Elhiheted, h. azért az számomra nem egy élet-halál kérdés, h. megtudjam melyik párttal szimpatizálsz. Csak vicces, h. folyton félrebeszélsz, üres szavakkal dobálózol, mögötte pedig, lehet, h. nincs is semmi. És el kell, h. keserítselek, mert még csak felidegesíteni sem tudsz. Egyszerűen csak viccesnek találom, h. problémázol, h. annyi sötét jobbikus szavazó van, de még csak meg sem próbálod őket vagy engem meggyőzni. A sötétségre hivatkozol, h. úgysem értenénk meg téged, de szerintem pont, h. a sötét embereket lehet könnyebben meggyőzni, befolyásolni. Így elvileg velem is könnyű dolgod lenne ugyebár. Egy értelmes embert persze nehezebb meggyőzni. És mivel meg sem próbálsz meggyőzni, ez majdhogynem dicséret.


A könnyű befolyásolhatóságról pedig csak annyit, h. amint már elmondtam, a környezetemben szinte mindenki FIDESZ szavazó, én mégsem vagyok az. Nem olvasok kuruc infót sem, stb.

Egy időben sok ismerősöm MSZP-s volt, majd az öszödi beszéd után, hirtelen mindenki FIDESZ-es lett. Én se előtte, se utána nem támogattam/támogatom egyik pártot sem, habár a FIDESZ az elmúlt években szintén óriási hazafiassággal szidta az MSZP-t (bár konkrét terveket soha sem hallhattunk tőlük), mégsem álltam melléjük, mert szerintem nem tudnak semmit.

Én nem állítom, h. a Jobbik lenne az ideális párt, sőt. De egyelőre tetszenek a terveik. És még csak nem is azért támogatom őket, mert ők ilyen nagymagyarok. Ha a Jobbik nem is a legjobb párt, én a sok rossz közül őket választom, és nem azért, mert ez a JÓEMBEREK PÁRTJA (utalva a megjegyzésedre), vagy azért, mert hiszek abban, h. ők fogják megváltani Mo.-ot. Egyszerűen bennük látom annak lehetőségét, h. valamicskét javuljon az ország helyzete.

Én szinte már a lelki szemeim előtt látom, ahogy a Kossuth téren azt skandálja a tömeg, hogy: "Orbán takarodj!". Ugyanis a FIDESZ túlvállalta magát, mert az emberek elkeseredettségük miatt nagyon sokat várnak most a párttól, és hamar csalódni fognak. És én pont, h. azokat tartom könnyen befolyásolható embereknek, akik az MSZP-ben csalódva rögtön gondolkodás nélkül FIDESZ-esek lettek, csak mert a FIDESZ mindig az MSZP ellen volt. Na ők a sötét bunkók, és nekik köszönhetően fogja megnyerni a FIDESZ a választásokat. (De természetesen nem minden FIDESZ szavazó bunkó, hiszen sokan normális érvekkel tudják alátámasztani, h. miért szimpatizálnak a párttal, amit én tiszteletben is tartok és el is fogadok. De sajnos a párt szavazóinak többsége könnyen befolyásolható, sötét ember.). Én soha sem támogattam egyik pártot sem, csupán csak csendesen figyeltem az eseményeket. Nem átpártolásból, csalódásból, vagy más párt utálata miatt vagyok jobbikos. Ennyit a befolyásolhatóságról.


Sajnálom, h. nem voltál értelmes vitapartner. Pedig szívesen meghallgattam volna a konkrétabb álláspontodat. Először úgy éreztem, h. tényleg értelmes vagy, és olyan erős dolgokat fogsz mondani, amiken érdemes lesz elgondolkodnom a választások előtt, amik megingatnak, de érveket persze nem kaptam. Ezért is gondolom, h. valójában nincs is semmi a szavaid mögött. És talán azért nem próbálsz meg meggyőzni, mert nem is tudnál, de nem azért, mert elvakult jobbikos lennék, hiszen nem vagyok az. Az értelmes véleményeket érveket mindig meghallgatom, megfontolom, így akár azt is mondhatjuk, h. meggyőzhető vagyok. De talán neked nincsenek is érveid, csak egy egyszerű sznob vagy (amit eddig tökéletesen bebizonyítottál). Természetesen írhatsz még ide, reflektálhatsz a véleményemre; prolizhatsz, szidhatsz, de már nem fogom elolvasni. Részemről ennyi volt. Köszi a rendkívül "tartalmas", "izgalmas" vitát.

2010. jan. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!