Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Egyetértetek a...

Jobbikosok! Egyetértetek a jobbik finnugorellenes politikájával?

Figyelt kérdés

Nem is olyan rég én még abszolút-jobbikos voltam. Teljesen.

Ezzel párhuzamosan finnugorizmussal sokat foglalkoztam az elmúlt időben.

Aztán Vona Gábor kijelenti, hogy meg akarják állítani a finnugorizmus ámokfutását. Nekem ekkor legelőször kezdett úgy tünni, hogy ez amit vona csinál sajnos nem a finnugorizmus ámokfutása.

Véleményem szerint a ,,finn-ugor elmélet" egyáltalán nem zárná ki a ,,hun-avar-magyar" azonosságot.

Utánanéztem alaposan a jobbiknak, vona gábornak is és a finnugorizmusnak is.

És nekem bizony az jött ki, hogy Vona Gábor téved. Vona Gábor bizonyára kiválló történész, de a azt a bizonyos történeti összehasonlító módszert történelem szakon nem tanítják. Szerintem szomorú dolog, hogy a politika akarja megmondani, hogy mi kitől akarjunk származni. A jobbik petícióját pedig kiváló régészek, kiváló írástörténészek, és világhírű filmiparosok írták alá, de nyelvészt én csak négyet találtam. A finnugorizmus nem az írástörténet, nem a filmipar, és nem is a régészet szüleménye, hanem a nyelvészeté.

A jobbikosok véleménye így az hogy a nyelvészet eredményeit meghamisították. Pedig a nyelvészetet lehetetlen meghamisítani. A tudósok tudományos anyagból tudományos módszerrel dolgoznak. Ha valaki a tudományos módszert hamisítja meg (a jobbik mellett álló dilettáns nyelvészkedők ezt teszik) az rögtön feltűnik. Ha valaki a tudományos anyagot hamisítja meg (ami ebben az esetben a rokonnyelvi adatok; szavak, ragok, mondattan stb.) azt pedig a későbbi anyaggyüjtők leleplezik. A finnugor népek nyelvéről eddig minden finnugorista, és nem finnugorista anyaggyűjtés ugyan azt mutatja.

Mert nálunk már az őstörténelem is politika. A jobbik nálam a józan ész határait feszegeti. Úgy érzem egyik pártban sem bízhatok. Az egész jobbik nekem egyre inkább a Csurkára kezd hasonlítani.

Azt hiszem 18éves koromban megajándékozom magam egy új párttal.


2010. jan. 22. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
Szerintem meg foglalkozzunk inkább a saját népünkkel és ne a finnekkel. Most őszintén ki nem sz*rja le, h. milyen rokonságban állunk. Semmi előnyünk nem lenne abból, ha vki végre kétséget kizáróan bebizonyítaná a rokonságot, de ugyanakkor semmit sem veszítenénk, ha az ellenkezőjét bizonyítanák be. Nem tök mindegy?
2010. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:

S szerinted mivan ha nem hasonlít a nyelvünk a szlávokéhoz? Attól még származhatunk egy őstől, és jöhettünk be együtt a Kárpát-medencébe!

Erre jó példa mikor egy több mint kétszázezer ember, kereszténnyé lett, István uralkodása alatt.

A francia példát meg magam is jól tudom, ugyanis angolból középfokúm van, most tanulok franciát fél éve, rengeteg szót már alapból tudok :)

2010. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 A kérdező kommentje:

Mondtam én olyat, hogy vona nem magyar???

Inkább Vona mint a retkhes zs*dóbűnözők.

...

,, vagyunk, mi mindent leigáztunk itt, és finnugorok az őseink. (még véletlenül sem valami szomszédos vagy legalább "európai", rokon nép, akivel esetleg összefoghatnánk)

Nagyon jól is sikerült nekik, mert amint látod, sikerült majdnem minden népet ellenünk fordítani, szlovákokat szerbeket.. Holott kitudja egy őstől származunk! Szerintem 99% hogy a szlovákok a mi népcsoportunkból származik. Ennek ellenére mára gyűlöl minket az egész országuk (tisztelet a kivételnek)

Én nem vallom ezt a szkíta, hun, meg még mezopotámiai meg mittudomén milyen elméleteket, de akkor sem a finnugoroktól származunk. "


Nem... Te látod rosszul a dolgokat... Olvastad már pl. Kalevi Wiik (finnbugrista) nyelvész könyveit? A szlovákok igenis tőlünk származnak... A honfoglalás nem finn ugorista koholmány. Semmi köze a finnugorizmushoz. A finnugorizmujs nyelvészeti elmélet. Hogyan lehetne nyelvészeti módszerekkel alátámasztani a honfoglalást???

Nem.

A honfoglalást azok a korabeli írott kútfők írják (állitólag) amikre ti olyan nagyon szerettek hivatkozni, mert abban nem csak azt írják, hogy honfoglalók vagyunk, hanem azt , hogy hunok is.

2010. jan. 22. 20:08
 44/82 anonim ***** válasza:
82%
20.03. Teljesen egyetértek veled, hogy jó különcnek lenni. De nagyon veszélyes is tud lenni, ha más országok betolakodónak és különcnek éreznek minket. Könnyen összefoghatnak az "idegenek" ellen, holott itt vagyunk már kb. 1000 éve.
2010. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 A kérdező kommentje:

Mégis melyik tankönyvben irnak olyat, hogy a finnugorok az őseink???Semelyikben sem írhatnak iylet.

Ez olyan dolog, mintha azt mondanád, hogy az emberből szármaiik a majom.

2010. jan. 22. 20:13
 46/82 anonim ***** válasza:

Mi, az, hogy melyikben?? :D

Mindegyikben..

2010. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
Elnézést ha te úgy vettem ki a szavaimból, h. én megvádoltalak, h. azt állítod, h. a Vona nem magyar. Nem erre utaltam, csak pusztán azt akartam mondani, h. úgy érzem, mintha téged vérig sértett volna, és azzal vádolnád a Vonát, h. ez egy borzalmasan nagy magyarellenes megnyilvánulás volt. Szerintem ez nevetséges.
2010. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 A kérdező kommentje:

,,Mi, az, hogy melyikben?? :D

Mindegyikben.."


Tényleg?

Vedd elő!

Idézz!

2010. jan. 22. 20:18
 49/82 A kérdező kommentje:

Az, hogy azt mondjákj, hogy a f.u. népek a nyelvi rokonaink, az még nem egyenlő azzal hogy mi ,,tőlük" , ,,belőlük" származunk.

Ahhogyan az ember és a majom is közös ősből fejlődött ki, úgy a magyar és a vogul,oszták, stb. is egy közös ősnyelvből fejlődött ki.

2010. jan. 22. 20:21
 50/82 A kérdező kommentje:
szerintem vona a legjobblelkű politikus, és a legjobbat akarja. De kicsit felelőtlen.
2010. jan. 22. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!