Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Egyetértetek a...

Jobbikosok! Egyetértetek a jobbik finnugorellenes politikájával?

Figyelt kérdés

Nem is olyan rég én még abszolút-jobbikos voltam. Teljesen.

Ezzel párhuzamosan finnugorizmussal sokat foglalkoztam az elmúlt időben.

Aztán Vona Gábor kijelenti, hogy meg akarják állítani a finnugorizmus ámokfutását. Nekem ekkor legelőször kezdett úgy tünni, hogy ez amit vona csinál sajnos nem a finnugorizmus ámokfutása.

Véleményem szerint a ,,finn-ugor elmélet" egyáltalán nem zárná ki a ,,hun-avar-magyar" azonosságot.

Utánanéztem alaposan a jobbiknak, vona gábornak is és a finnugorizmusnak is.

És nekem bizony az jött ki, hogy Vona Gábor téved. Vona Gábor bizonyára kiválló történész, de a azt a bizonyos történeti összehasonlító módszert történelem szakon nem tanítják. Szerintem szomorú dolog, hogy a politika akarja megmondani, hogy mi kitől akarjunk származni. A jobbik petícióját pedig kiváló régészek, kiváló írástörténészek, és világhírű filmiparosok írták alá, de nyelvészt én csak négyet találtam. A finnugorizmus nem az írástörténet, nem a filmipar, és nem is a régészet szüleménye, hanem a nyelvészeté.

A jobbikosok véleménye így az hogy a nyelvészet eredményeit meghamisították. Pedig a nyelvészetet lehetetlen meghamisítani. A tudósok tudományos anyagból tudományos módszerrel dolgoznak. Ha valaki a tudományos módszert hamisítja meg (a jobbik mellett álló dilettáns nyelvészkedők ezt teszik) az rögtön feltűnik. Ha valaki a tudományos anyagot hamisítja meg (ami ebben az esetben a rokonnyelvi adatok; szavak, ragok, mondattan stb.) azt pedig a későbbi anyaggyüjtők leleplezik. A finnugor népek nyelvéről eddig minden finnugorista, és nem finnugorista anyaggyűjtés ugyan azt mutatja.

Mert nálunk már az őstörténelem is politika. A jobbik nálam a józan ész határait feszegeti. Úgy érzem egyik pártban sem bízhatok. Az egész jobbik nekem egyre inkább a Csurkára kezd hasonlítani.

Azt hiszem 18éves koromban megajándékozom magam egy új párttal.


2010. jan. 22. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
66%
de sok problémád van,akkor szavazz az mszpre vagy fideszre és megnyugszik a kicsi lelked,bár utána a tested sínyli meg az éhezést és az erőszakot.
2010. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 A kérdező kommentje:
ez meg provokáció.
2010. jan. 22. 18:48
 13/82 anonim ***** válasza:
71%

a te kérdésed a provokáció


(szerintem)

2010. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:

"A finnugor (uráli) nyelvrokonság tehát nem a finn és a magyar (vagy bármely két másik finnugor vagy uráli) nép genetikai rokonságát, nem a magyarok finn származását, sem a magyar nyelv finn származását nem jelenti – az ilyen és hasonló gondolatok, állítások abból adódnak, hogy megfogalmazóik nem fogadják el, vagy félreértik a finnugor nyelvészet metodológiáját és eredményeit." Wikipedia


picit off, de

http://www.youtube.com/watch?v=poRWvDLbfu0&feature=related

:)

2010. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem hülyeség a Jobbik részéről, hogy egyáltalán foglalkozik ezzel. Ez tényleg csak arra jó, hogy elterelje a figyelmet a program fontosabb és figyelemreméltóbb részeiről. Az a véleményem, hogy ez nem pártkérdés, az egy szerepzavar, ha egy párt ebben állást foglal. Állást foglalhatna akkor arról is, hogy egészséges-e a paradicsom, vagy hogy hány Ft-ból vegyek karácsonyi ajándékot. De ha egyébként a fő irányokat el tudod fogadni a Jobbiknál, ne nagyon zavarjon ez a részletkérdés. Tekintsük ezt egy gyermekbetegségnek, amit még van idő kinőni.
2010. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
91%

"a ,,finn-ugor elmélet" egyáltalán nem zárná ki a ,,hun-avar-magyar" azonosságot"


valóban, csak hát az arányok, azok a fránya arányok...



"azt a bizonyos történeti összehasonlító módszert történelem szakon nem tanítják"


sok mindent nem tanítanak egyetemeken... például azt sem, hogy a Tanácsköztársaság népbiztosai közül hányan voltak... ááhh inkább hagyjuk!



"A finnugor népek nyelvéről eddig minden finnugorista, és nem finnugorista anyaggyűjtés ugyan azt mutatja."


tudtommal pár éve épp a finn finnugristák jelentették ki, hogy a magyarok egyáltalán (vagy csak kis részben) finnugor nép



"Mert nálunk már az őstörténelem is politika."


eddig is az volt, ezután is az lesz, és ezzel hidd el nem vagyunk egyedül

2010. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
70%

"Szerintem hülyeség a Jobbik részéről, hogy egyáltalán foglalkozik ezzel. Ez tényleg csak arra jó, hogy elterelje a figyelmet a program fontosabb és figyelemreméltóbb részeiről. Az a véleményem, hogy ez nem pártkérdés, az egy szerepzavar, ha egy párt ebben állást foglal. Állást foglalhatna akkor arról is, hogy egészséges-e a paradicsom, vagy hogy hány Ft-ból vegyek karácsonyi ajándékot. De ha egyébként a fő irányokat el tudod fogadni a Jobbiknál, ne nagyon zavarjon ez a részletkérdés. Tekintsük ezt egy gyermekbetegségnek, amit még van idő kinőni."


A finnugorizmust a Habsburg politika hozta be. Innentől kezdve a származáselméletet már átszövi a politika.

Egyébként nem érzem úgy, hogy elterelné a fontosabb dolgokról, én ezt a felvetést most hallottam először.

2010. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek semmit el, pedig fontosnak tartom a magyarságomat. Sajnos olyan régen történt, hogy senki sem állíthatja biztosan.


Szóval ez nem befolyásolhatja a Jobbik iránti elkötelezettségemet.

2010. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a kérdés sokkal fontosabb mint azt sokan gondolják.

Rengeteg velünk nyelvileg rokon nép ugye oroszországban él. És az orosz kormány nem tűri meg hogy őshonos népek éljenek a területén. Erősen asszlimináns politikéát folytat a f.u. népek ellen. A Lív nyelv anyanyelvi besziéői már csak 10-en maradtak (nem elírás; tíz!)

Most észtország indított egy programot a lív nyelv és kultúra feltámasztásáért. Sok lelkes, nyelvet újratanuló diák van, de még mindig nem éri el számuk a 100-at.

Nos, kérdem én; Eddig mit tettünk mi a lívekért?

És ha a jobbik hatalomre kerül mit fog?

Ez a kérdés valóban nem lenne egy létkérdés, de mivel rokonaink veszélybenvannak közel az.

Mint minden nacionalistának, nekem is számítanak a rokonnépek problémái.

2010. jan. 22. 19:15
 20/82 anonim ***** válasza:
48%
Sose voltál Jobbikos, az szinte biztos. ez egy provokatív kérdés, ráadásul egy baromság ezzel foglalkozni, és ez alapján dönteni egy szavazáskor. 18 éveddel meg baromi nagy szakértője lehetsz bármilyen tudományágnak..a nyelvészek kissé idősebben szoktak konkrét véleményeket kialakítani. De, ahogy már mondták: szaladj Maszopra vagy Fideszre szavazni...vagy az SZDSZ-re, és akkor a hébert is tanulgathatod majd bőszen, azzal nem lesznek ilyen gondjaid.
2010. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!