Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez hogy tetszik azoknak akik...

Ez hogy tetszik azoknak akik nem akarnak tudni csak a holokausztról, mint ha más nem lenne bűn? Ez nem az?

Figyelt kérdés
[link]
2010. jan. 9. 21:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
38%

Van ennek a vörös "felszabadításnak" egy emlékműve Judapesten. Amíg élek ez el fog pusztulni.


A médiáról meg annyit, hogy ilyen dolgokat én nem akarok látni a tvben, annyira felkavaró. De tudjuk jól miért nem terjesztik, győztes hatalom nem játszik maga ellen.

2010. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Elhunyt Alekszandr Szolzsenyicin orosz író

Na ez magy hír!

Keresett címke: kommunizmus

Találatok: Hírek (0), Cikkek (10), Rádió (0), Galéria (0), Videó (0), Fotók(0)

Összes találat: 10

Az archívum összes találata 10 cikk?



Kornai János tart előadást a Mindentudás Egyetemén

Ez mi?


Ezeket találtad? Ez édes kevés, mondhatni blöff!

2010. jan. 9. 23:04
 23/34 anonim ***** válasza:

érdekes, én tudtam az egészről, sosem mondtam, hogy csak a holokauszt bűn. elítélem a háborús bűnöket, a diktatúrát, és a terrort is.


Ideje lenne felfogni, hogy ez nem verseny, hogy ki mit követett el, és akinek a végegyenleg kedvezőbb, az kisebb bűnös. nem teszek különbséget sem a nácizmus, sem a kommunizmus, sem a japánok, sem a kínaiak, sem az arabok, sem a keresztes lovagok, sem a Horty-rendszer, sem a Rákosi-korszak, sem a palesztinok, sem az izraeliek, sem az irakiak, sem az amerikaiak terrorcselekményei, háborús bűnei között.


Egyik sem megbocsáthatóbb a másiknál.

2010. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

A médiáról meg annyit, hogy ilyen dolgokat én nem akarok látni a tvben, annyira felkavaró. De tudjuk jól miért nem terjesztik, győztes hatalom nem játszik maga ellen.


Ebben csak az a baj hogy 20 éve már csak rajtunk múlna, hogy legyen szembenézés.

Csak sajnos eddig meg volt kötve a kezünk!


Az Andrássy út-tól egy félórára lakom,! „ terror háza”

2010. jan. 9. 23:10
 25/34 A kérdező kommentje:

Egyik sem megbocsáthatóbb a másiknál.


Ezzel egyet értek.

2010. jan. 9. 23:11
 26/34 anonim ***** válasza:
Kik azok akik "akik nem akarnak tudni csak a holokausztról"? Megmondom, ilyen ember nincs. Akit érdekel a történelem az tisztában van a népirtásokkal, úgy a holokauszttal ahogy a kommunista terrorral. Akit meg nem érdekel a történelem az nem is fog állástfoglalni a holokauszt ügyében. Egyszóval, a kérdés abszolút értelmetlen.
2010. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Nos nagyon egyszerű, azért van több szó a holokausztról, mert minden nap jön egy balhere, aki az egészet letagadja, ellenben kérlek linkelj egy olyan cikket valahonnan, vagy egy kérdést innen a gyakorikérdésekről, amiben valaki azt állítja, hogy a szovjetek semmi rosszat nem csináltak, és munkatáborok se nagyon voltak. Na ezért van több szó a holokausztról, mert van pár ember, aki nem tudja magát túltenni azon, hogy ilyen volt, az egészet egy nagy hazugságnak tartja(érdekes, hogy ezen emberek többsége ugyanakkor nagyon szívesen látná a zsidókat egy ilyen haláltáborba összegyűjtve, tehát azt tartja Hitler legnagyobb érdemének, amit előtte bőszen tagadott, érdekes kór, megérne pár pszichiátriai vizsgálatot).
2010. jan. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Mindig jót mulatok, amikor valaki azzal jön, hogy mennyire nyomják a holokausztot és mennyire nem amit a vörösök csináltak... Hát, lehet, hogy ufo vagyok, de pl indexet olvasok és mégsem fulladtam még bele a holokausztról szóló cikkekbe, és kellően fel lettem világosítva arról, hogy a vörösök mennyit és milyen szinten kegyetlenkedtek. Egyébként, ha pedig azt nézzük, hogy a holokauszt gyakrabban tárgyalt téma, akkor annak több oka is van. A holokauszt áldozatai egy olyan nép közül kerültek ki, akik csodásan érdekérvényesítenek, van hangjuk és nem nyelik le ha ilyesmi történik velük. szerintem ebben nincs semmi fura. persze, minden bizonnyal ahol tudják nyomják (bár meg kell ismételnem valahogy nekem nem tűnt ez fel annyira), és ha zavar hogy az emberek inkább az indexet olvassák, akkor mutass egy oldalt ami van olyan igényes. Mert a kuruc írhat bármily nagy igazságokat (bár aki az igazságot tűzi zászlajára már eleve gyanús) de olvashatatlan stílusban. Talán meg kellene célozniuk az értelmiségieket is.
2010. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
14%
A Holokauszt az egyetlen népirtás, aminek normális célja, és valamennyire értelme is volt. Képzeljünk el egy zsidók és cigányok nélküli világot. sajnos máshogy ezt nem lehet megoldani, bár én elítélem az erőszakot, a célját nem.
2010. jan. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

bocsánat, azt írtam több oka, s csak egyet fogalmaztam meg. A holokauszt tragédiája nem a megölt és az ahogy megölt embermennyiség, hanem az ok. az elv, ami alapján nem akadályt elhárítottak, nem harcoltak a zsidók ellen, hanem mészároltak.

háborúban, ha egy ország elfoglalt egy másikat és erőszakkal hódoltatta be, ez nem újdonság. S bár ezt sem szereti senki, de a holokauszt ennyiből új. nem éppen a szituációnak megfelelő kezelése volt a dolgoknak...

2010. jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!