Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan képesek egyesek a...

Hogyan képesek egyesek a trianoni egyezményen MÉG MINDIG fennakadni?

Figyelt kérdés

Egy szörnyű döntés volt, igazságtalan, nemzetellenes, de csak VOLT.


Miért kell még mindig azt kántálni, hogy vesszen trianon? Nem veszik észre az ilyen ""nagy harczosok"", hogy ez lassan 100 éve történt??


2009. dec. 1. 22:19
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/186 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére sosem!!!!

Nem szabad elfelejteni.

100 év után már volt felállás az ország történetében, sőt, már szakadt 3 részre is. Mi lenne velünk, ha akkor is feladták volna?

2010. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/186 anonim ***** válasza:
86%

"holokausztot manapság már csak a holokauszt tagadók szájából hallom... szal erről ennyit..."


jó neked hogy csak onnan....

a csapból is az folyik

2010. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/186 bumbi02 ***** válasza:
100%

Nem szabad elfelejteni.

100 év után már volt felállás az ország történetében, sőt, már szakadt 3 részre is. Mi lenne velünk, ha akkor is feladták volna?


nem azt mondtam hogy felejtsd el trianont... én nem felejtettem el se a három részre szakadást, sem a mohácsi csatát se a rigómezeit... de ez nem azt jelenti hogy naponta fel kell nekem emlegetnem.. és szerinted 100 év után, akik ott élnek az elszakadt területeken, szeretnének vajon visszacsatlakozni? akiknek már a nagyapja is ott született és a nagyapja is szlováknak tartotta magát? szerinted szeretnének? nem.. trianon igazságtalan pont volt a történelmünkben, de ennyi... és azzla hogy kiabálod h vesszen trianon nem fog visszaállni a nagy magyarország

2010. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/186 anonim ***** válasza:
100%

"és azzla hogy kiabálod h vesszen trianon nem fog visszaállni a nagy magyarország"


nem... de a semminél több!

és nem kérdés hogy az ottani Magyarok vissza akarnak jönni!

főleg így az x-edik nyelvtörvény, a folyamatos atrocitások, után... úristen 1 iylen sehonnai szláv "nép" néz le minket mint a szlovákok...

vagy ilyen nomád pásztorok mint a románok ...pfff

akinek meg a nagyapja is szlovák volt az nem is volt Magyar....

én meg idősebb vagyok szlovákiánál...pff szégyen!!!!

VESSZEN TRIANON!!!!

2010. jan. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/186 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy máig megoldatlan ügy, melyet szerintem valahogyan rendezni kell.
2010. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/186 bumbi02 ***** válasza:

nem... de a semminél több!

és nem kérdés hogy az ottani Magyarok vissza akarnak jönni!


jah a semminél több, általában naponta 3x szoktam étkezni trianon emlékére, semmit nem segit az ügyön de a semminél több...


és szted visszaakarnának jönni? ismersz ott vkit? sztem senkit... azokon a területeken nagyon kevés a magyar és ők se biztos h visszajönnének szivesen mert már ott nőttek fel, szted osztrákok mér nem sirnak érte h elvesztették egész magyarországot? végülis az ő birodalmuk része voltunk... csatoljanak minket is vissza?

azokon a területeken tleg kevés magyar van, illetve volt akkoriban is..nézz 1900as évekbeli etnikai térképeket... pl horvátország területén 1910ben 1 600 000en vallották magukat horvátnak és csak 150 000en magyarnak.. ez alapján mienk lenne az a terület? annyira nem szilárdan.. egyedlü erdélyben van több magyar, de erdély mindig is különálló volt a magyar történelem során...

2010. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/186 anonim ***** válasza:
100%

"és szted visszaakarnának jönni? ismersz ott vkit?"


hát ha már így rákérdeztél igen b+

voltál már Erdélyben?

végül is megtiltják lassan hogy éljenek

nem kérdés hogy vissza akarnak jönni

és ha már csak 3 Magyar élne Erdélyben akkor is vissza kéne venni Erdélyt a románokat meg hazaköltöztetni mind a 3 milliót vagy 4 milliót vagy 88 milliót egytől 1 ig

de szerencsére még több százezer Magyar él mindenfele a kárpátmedencében és hidd el Mindegyik visszavágyik

csak ne lenne nálunk is ilyen szar helyzet

és ne éreznék hogy az anyaország elárulta őket, ami igaz is... de erről nem mi hanem a kormányunk tehet mint minden annyi másról

meg 1 2 olyan ember mint amilyen te vagy

2010. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/186 bumbi02 ***** válasza:
0%

1-2 olyan ember mint én? a racionálisan gondolkodók?

sztem ismered a magyar történelmet nagy magyar hazafi létedre, szal nem kell nagyon kihagnsulyoznom hogy Erdély mindig is különállóbb terület volt Mo-tól... és h ha elcsatolták hát elcsatolták visszacsatolás nem lesz , hiába irod h vesszen trianon...hogy miért nem lesz visszacsatolás?

- nem mi döntjük el hogy visszakapjuk, hanem max a másik állam, ami valószinü h nem adná cska ugy a területét

- rossz hivatkozási alap h 100 éve a mienk volt és igazságtalan békével vették el tölünk mert a történelem során kb 100 hasonló eset volt

- az ott élők közt nincs olyan sok magyar mint gondolod, akinek meg csak az ükükapja volt magyar, ő már nem tartja magát annak

- hogyha "erővel" visszavennénk ami szinte lehetetlen lenne mvel a trianon béke megkötötte hadseregünk összetételét, és létszámát is, akkoris valószinüleg elég erős megtorlásra lenne sor mert a többi állam nem nézné ezt tétlenül, aztán még kapnánnk egy II. trianont is

több érv most nem jut eszembe de országrészvisszaszerzésikisérleteiteknek kb 100 buktatója van...

szal inkább foglalkozzatok a jövövel hisz azt mondogatjátok mindig Szebb Jövőt , Szebb Jövőt... akkor dolgozzatok rajta, és ne ugy h megprobáltok kirobbantani egy háborut a visszacsatolt területek megszerzésével... bár erre ugyse fog sor kerülni..

nagyjából ennyi lenne "hazafi" barátom...

2010. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/186 anonim ***** válasza:
100%
te hülye vagy ennyi
2010. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/186 bumbi02 ***** válasza:
51%
kemény érvek.. had gondolkozzam hogy vágjak vissza..xd ugy nézki mégis csak racionálisan gondolkodok hisz egy érvemre se tudtál ellenérvet felhozni és ezér lennék hülye mert van véleményem? bocsánatodért esedezem...
2010. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!