Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan képesek egyesek a...

Hogyan képesek egyesek a trianoni egyezményen MÉG MINDIG fennakadni?

Figyelt kérdés

Egy szörnyű döntés volt, igazságtalan, nemzetellenes, de csak VOLT.


Miért kell még mindig azt kántálni, hogy vesszen trianon? Nem veszik észre az ilyen ""nagy harczosok"", hogy ez lassan 100 éve történt??


2009. dec. 1. 22:19
 181/186 anonim ***** válasza:
Azért viszont emellett azt is figyelembe kell venni, hogy mikor érkeztek azok a nemzetiségek? Ha jól emlékszem, nagy részük a szervezett betelepítéssel, s önkényes bevándorlással érkezett a 17.-18. században.(Jó, tudom, előtte is voltak, de sokkal kevesebben.) Kész falvakat, sokan adómentességet(ok, talán ezt később nem tartották be, de először igen), vallásszabadságot kaptak, s aztán már nemsokára autonómiát követeltek, s történelmet hamisítottak. Én most is azt mondom, hogy nagyon sok jogot kaptak, s szerintem, ha már elrontottuk, akkor nem 48-ban, hanem a század utáni erőszakosabb asszimilációval. (Vagy ezt említetted? Már nem emlékszem, bocs.) Amúgy én most is azt mondom, tök mindegy mit csináltunk volna, elszedték volna a területeket, hisz saját nemzetállamot akartak. (Ami nem állt arányban a területi követeléseikkel, hisz tisztán magyarlakta részeket is követeltek, de mindegy.) és azt továbbra sem értem, hogy miért mindig csak a magyarokat szidják? Bécs meghallotta egyszer is a sírásukat? Gondolok itt pl. a román memorandumra.
2010. dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/186 anonim ***** válasza:
Jó, ha nagyon átgondolom a Dunai Konföderáció terve jó ötlet lett volna, (abban a helyzetben), amit mi nem fogadtunk el, de ha el is fogadjuk, akkor ott megint az lett volna, hogy valahogy el kell szakadni Bécstől. Ami nehéz lett volna.
2010. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/186 anonim ***** válasza:
53%

Te kedves cionista balliberális majom!

Ha ilyeneket kérdezel úgy sejtem még sosem jártál Erdélyben->A Királyhágón túl, és így nem ismerheted az okot Trianon egy szabadkőművesek benes, károlyi!, clemenau szánalmas hazugsága volt. nézd meg a Vörös Térképet. ennyi!

2010. dec. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/186 bumbi02 ***** válasza:

Te kedves cionista balliberális majom!

Ha ilyeneket kérdezel úgy sejtem még sosem jártál Erdélyben->A Királyhágón túl, és így nem ismerheted az okot Trianon egy szabadkőművesek benes, károlyi!, clemenau szánalmas hazugsága volt. nézd meg a Vörös Térképet. ennyi!


Mielőtt itt fröcsögsz.. nézd meg te is a vörös térképet.. miért lett volna indokolt hogy az elcsatolt területek többsége (!) a mienk maradjon? ennyi!

2010. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/186 anonim ***** válasza:
Én nem kívánom vissza a területeket, de felháborítónak és botronyosnak tartom "Szlovákia" viselkedését a "szlovák" politikusok megnyilatkozásait. ősapjul benes mondá. szlovák nincs csak cseh. Minden irányban magyar többségű lakossággal vltunk körülvéve 45ig a magyarirtások kezdetéig.Eddig 5ször jártam erdélyben és amikor tőlem megkérdezték miért? akkor váltam azzá ami most vagyok. olvasok wasst, márait. Trianon nem csak nekünk szomszédainknak még nagyobb probléma.A megölik testvéredet 20 év múlva a meg nem büntetett gyilkosra már nem fújjogsz? mondván múlt? de!
2010. dec. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/186 bumbi02 ***** válasza:
persze trianon nem volt igazságos... viszont szükségszerü volt.. igazából az lett volna a reális döntés ha a bécsi döntések területeit meghagyták volna nekünk. viszont ezen kár siránkozni, azt szoktam mondani, inkább abból probálnánk kihozni a maximumot ami maradt, enm pedig azon siránkozni hogy bár csak meg lenne a 90 évvel ezelőtti terület...
2010. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!