Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan képesek egyesek a...

Hogyan képesek egyesek a trianoni egyezményen MÉG MINDIG fennakadni?

Figyelt kérdés

Egy szörnyű döntés volt, igazságtalan, nemzetellenes, de csak VOLT.


Miért kell még mindig azt kántálni, hogy vesszen trianon? Nem veszik észre az ilyen ""nagy harczosok"", hogy ez lassan 100 éve történt??


2009. dec. 1. 22:19
 171/186 bumbi02 ***** válasza:
hát nem a legtöbbnél.. én speciel egyetértek vele
2010. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/186 anonim ***** válasza:
2010. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/186 anonim ***** válasza:
100%

látom 169 válasz van na legyen meg a 170 is x)


szebb jövőt!

2010. jan. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/186 anonim ***** válasza:

Azért, mert a dolog nem úgy működik, hogy ha egy terület 90 éve egy más országhoz tartozik, akkor az örökre úgy is marad. A történelemnek nincs vége.

A zsidók kb. 1800 év után kapták vissza ókori országukat, hol van ehhez képest az a 90 év, ami Trianon óta eltelt? Történelmi léptékkel ez nem sok idő.

2010. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/186 anonim ***** válasza:
Azért mert 90 év semmi az előtte lévő 1000 évhez képest.
2010. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/186 bumbi02 ***** válasza:

mi volt az előtte lévő 1000ben?:) 150 évig török föld, 200 évig osztrák föld... tehát maradjunk inkább 500 évben..


amugy meg, az hogy mienk volt ez a föld több száz évig, nem elég indok.. főleg ha bizonyos területeken évszázadok óta éltek bizonyos népcsoportok. trianonnak a mértékével nem értek egyet, szükségességével viszont igen.

2010. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/186 anonim ***** válasza:

Bumbinak:

Értem mit akarsz(legalábbis remélem:D). Szóval a többségében nem magyarok által lakott területeket le kellett csatolni,(ezzel egyetértesz) de ezt végül is túlzásba vitték, mert tisztán magyar területeket is elvettek.(Ezzel nem értesz egyet.) Azt viszont nm értem, hogy szerinted ez most jó vagy nem?Összességében. Mert szerintem Trianon nem sok pozitívumot hagyott Magyarországra, inkább több negatívumot. Tisztán homogén ország lettünk. Ezzel mondhatod, hogy az etnikai problémák Magyarországon megoldva, bár ez nem igaz, hiszen ne feledkezzünk meg a határon túliakról. Az utódállamok etnikai szempontból a béke után legalább olyan színes képet mutattak, mint előtte Magyarország. Akkor már nem lett volna mindegy, ha marad ez a színes kép inkább itt? Meg legalább nem vágtak volna haza gazdaságilag a területek lecsatolásával. Ez az egész inkább nem volt szükséges, mint szükséges.

Ami meg az 500 évet, s a 150 év törököt, a 200 év habsburgokat illeti, szerintem a dualizmus kora nem volt olyan rossz, hogy azon keseregni kéne, hisz erős fejlődést hozott Magyarország számára, szóval szerintem a háború előtti állapotok sem voltak már rosszak.

2010. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/186 bumbi02 ***** válasza:

Ez az egész inkább nem volt szükséges, mint szükséges.



ha csak azt veszik el ahol nem laknak magyarok illetve tényleg csak kevés él, azt szükségesnek tartom. illetve az se lett volna szükséges hogyha elözöleg (nem a háboru elvesztése után, utolsó mentsvárként) autonomiát biztositunk szlovákiának,horvátországnak,erdélynek,kárpátaljának... igy szükségtelen lett volna, el se akartak volna valószinüleg szakadni.. de ami volt megtörtént.. igazságtalan volt, de csak volt.

2010. dec. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/186 anonim ***** válasza:

Bumbi


Te ezt komolyan így hiszed? Nem akartak volna elszakadni, ha kapnak autonómiát? Ezt te sem gondolod komolyan...Ugyanúgy szétszedtek volna, csak annyi a különbség, hogy így volt indokuk. Nem értem, miért kellett volna autonómiát adni..Már így is olyan jogokat biztosítottak nekik, amelyek Európában egyedülállóak voltak, más országokhoz képest elég rendesek voltunk a nemzetiségekhez, csak ők már szinte mindent akartak. Emellett azt sem értem, miért csak a magyarokat szidják. Oké, a bécsi udvar kivonta magát nagyjából ebből, de az szintén tett az összes nemzetiségre, amikor segítséget kértek.

2010. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/186 bumbi02 ***** válasza:
odaírtam hogy valószinüleg nem akartak volna elszakadni.. gondolj bele hogyha pl már az áprilisi törvényeknél bele foglaljuk őket is, akár autónomiát akkor lett volna rá lehetőség hogy ne akarjanak elszakadni... legalábbis több esélyünk lett volna rá, minthogy akkor gondolkodtunk a födelarizálásban és autonomiákban mikor már elvesztettük a háborut és éreztük a vesztünket. persze lehet igy is elszakadtak volna, de kb nekik is olyan követeléseik voltak tölünk mint anno nekünk '48ban a habsburgoktól..
2010. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!