Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolnak rosszra az...

Miért gondolnak rosszra az emberek a magyar gárda hallatán?

Figyelt kérdés
Szóljatok hozzá bajtársak!!!!
2009. nov. 27. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
100%

Újabb lex Gárda készül, mely szerint ha valaki egy „betiltott” szervezet egyenruháját, „ahhoz hasonlót” hord, vagy annak „működésében részt vesz”, egy hamarosan hatályba lépő kormányrendelet szerint ötvenezer forintos bírságra számíthat – szól a tájékoztatás.



Az Új Magyar Gárda Mozgalom nem enged a Paksi Városi Bíróság 6. Sze. 685/2009/2. sz. jogerős végzéséből, mely szerint az egyenruha viselését „nem lehet kihívóan közösségellenesnek tekinteni”, továbbá „önmagában az egyenruha viselése nem alkalmas riadalom keltésére”.


Ragaszkodunk továbbá a Fővárosi Ítélőtábla 5.Pf.20.738/2009/7. számú ítéletében foglaltakra is, mely – hivatkozva az Emberi Jogok Európai Bíróságának ítéletére – kimondja, hogy „a véleménynyilvánítás szabadsága magában foglalja az eszmék kifejezésének szabadságát az öltözködés (pl. egyenruha viselése) útján, valamit jelképek, szimbólumok használatával is. Egyes szimbólumok használatát az Emberi Jogok Európai Bírósága még akkor is elfogadhatónak tartotta, amikor az adott szimbólum olyan rendszerhez kapcsolódott, amelynek felidézése kellemetlen érzéseket kelt az áldozatokban; a strasbourgi bíróság szerint ugyanis ezek az ellenérzések önmagukban reális, ésszerű félelemként nem definiálhatók (Vajnai-Magyarország ügy).”


Az 1993. évi XXXI. törvénnyel kodifikált Római Egyezmény 10. cikke rögzíti, hogy „mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához. Ez a jog magában foglalja a véleményalkotás szabadságát és az információk, eszmék megismerésének és közlésének szabadságát országhatárokra tekintet nélkül és anélkül, hogy ebbe hatósági szerv beavatkozhasson”.


A jogalkotásról szóló 1987. évi XI. törvény 5. § b) pontjában foglaltak, előírják, hogy „az állampolgárok alapvető jogai és kötelességei körében törvényben kell szabályozni különösen a személyi szabadságjogokat és korlátozásukat”.


Mindezek alapján felhívjuk a kormányzat figyelmét, hogy a megalkotott kormányrendelet hatályba léptetésével súlyosan megsérti mind az Emberi Jogok Európai Bírósága ítéletét, mind a Római Egyezményt, mind pedig a jogalkotási törvényt! Az alkotmánysértő intézkedést meghozó szervvel szemben az Új Magyar Gárda Mozgalom jogi munkacsoportja karöltve a Jobbik Jogsegély-szolgálatával valamint a Nemzeti Jogvédő Szolgálattal hamarosan megteszi a szükséges jogi lépéseket.


Tekintettel arra, hogy az illegitim kormány által megalkotott kormányrendelet a fentiek alapján ellentétes mind a nemzetközi normákkal, mind a jogalkotási törvénnyel, így azzal szemben polgári engedetlenség jogszerűen alkalmazható! Kiss Róbert, az Új Magyar Gárda Mozgalom országos főkapitánya ezúton is tudatja a közvéleménnyel: az Új Magyar Gárda Mozgalom egyenruhája ezentúl az ellenállás törvényes jelképe! Kérjük bajtársainkat, pártolóinkat, szimpatizánsainkat, hogy az Új Magyar Gárda Mozgalom formaruháját vagy jelképeit viseljék minél többen büszkén, az ötvenes évek diktatórikus módszerei elleni tiltakozásul!



tehát a jelenlegi hatalom betartja a törvényeket?akkor miröl beszélünk a jobbik sem rosszabb mint az mszp vagy a fidesz.

2009. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
100%
Mert a médiában csak azt mondják, hogy a gárda rossz. Pedig nem az! Az Árpád-sáv nem rossz! Csak azért betiltani egy nemzeti jelképet, mert 65-70 évvel ez előtt Szálási meg a bandája(akik nem kellettek volna) elvitték az embereket. Elítélem azt amit ők műveltek, de csak ezért a 2 évért megvetni az Árpád-sávot (ami több százévig volt királyaink jelképe, ezálltal az országé is) nem lehet!!!
2009. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
59%
Ez tök jól hagzik csak azt felejted el, hogy a Kormány rendelet (egyébként már hatályos) konkrétan a feloszlatott szerevezet ruhájának viselését tiltja, amit nyilván törvénysértés miatt oszlattak fel. Elég könnyen levezethető, hogy az ilyen ruha viselése a joggal való visszaélést és a jogszabály megkerülését valósítja meg. Hiszen így gyakorlatilag működhet tovább a törvénysértő szervezet. Szerintem ez abszolút nem alkotmányellenes, de ez az AB dolga,hogy eldöntse, amíg ez nem törénik meg addig te is és minden magyar állampolgár köteles ezt betartani, különben jogszerűen kapsz 50.000,- ft-os bírságot. Ez most egy hatályos jogszabály. Amiket te idéztél azok eseti döntések és amikor születtek, mert látom szabálysértési eljárás volt a paksi, akkor ez a rendelet még nem élt, de mostmár van ilyen, úgyhogy hiába ragaszkodsz hozzá, ma már van egy új jogszabály ami téged is kötelez. Látom szépen kiokatanak titeket az ideológia órákon, de attól , hogy ezt bevágod még nem értesz a joghoz. Szóval hova van bejegyezve az új magyar gárda?
2009. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
59%
Ez meg különösen teszett, hogy a jobbik sem rosszab , mint az mszp , vagy a fidesz.::) Örülök , hogy ennyi elég neked.
2009. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
100%

Idézgethetünk itt egymásnak csak az a gond a "független" Magyar bíróság a politika bábja így leírom a saját véleményemet.

-Gárdistákat NEM láttam csoportosan összeverni valakit.

-Gárdistákat NEM láttam tanárt,mentőst,sofőrt,boltost verni

-Gárdistákat NEM láttam terményt,fát,piát,cigit lopni

-Gárdistákat NEM láttam csoportosan multikat kirabolni

-Gárdistákat NEM láttam évekig kizárólag segélyeken élni

-Gárdistákat NEM láttam hajnalig mulatni és délutánig aludni rendszeresen

-Gárdistákat NEM láttam ingyen lakáshoz jutni,és azt lakhatatlanná tenni egy éven belül.


Nem vagyok Gárdista amúgy csak felháborít,miközben a közbiztonság nulla,a rendőrség csak a gárda ellen lép fel a törvény szigorával minden esetben miközben szegény hátrányosék bármit tehetnek max egy két év az is felfüggesztve,sokkal enyhébb elbírálással.sajnos a közelben igen sok van és nem a békés fajtából,a család nőtagjait kísérni kell minden esetben,mert egyedül megtámadnák egyből,ha az iskolában édesanyám rászól a hangoskodóra akkor le vénqurvázz@ a kis sz@ros tíz éves.Azt kéne felfogni mindenkinek elsősorban itt mindenki Magyar és úgy is kéne kezelni nem kimenteni,jogvédőknek rikácsolni hanem ha bűnt követ el akkor a jogszabályoknak megfelelően büntetni.azt sem kell elfelejteni,hogy a gárda nem véletlenül jött létre oka volt akár tetszik akár nem.

2009. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
42%
Látom a kérdésemre senki nem tud adekvát választ adni, ezért kezdődik a korrupt a bíróság lemez, most éppen ez jön. Tipikus szélsőséges, diktatórikus megnyilvánulás. Szerintem semmit nem értesz a joghoz, mert akkor értenéd miért lett feloszlatva és mi a gond a fent idézettekkel. Nem baj a lényeg, hogy az agyad piros-fehérre van mosva, nem is kell már használnod.
2009. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg különösen teszett, hogy a jobbik sem rosszab , mint az mszp , vagy a fidesz.::) Örülök , hogy ennyi elég neked.



Nem nem elég csak arra próbáltam rámutatni,hogy a másik két pártot senki nem próbálja úgy elnyomni mint a jobbikot miközben semmivel nem különbek!

2009. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
62%
Akkor most válaszolj az előtte lévő hozzászlásomra is, nemrég kaptam meg, hogy a liberálisok nem érvelnek ennek ellenére én nem kapok választ tőled.
2009. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
62%
15:25 - talán mert a másik két pártnak civilizált társadalom számára is vállalható a programja és nem arról szónokolnak a vezetőik nagy nyilvánosság előtt, hogy le fogják rombolni az RTL Klub székházát... És ez csak egy példa volt.
2009. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
100%
Jó agymosott vagyok és nem tapasztalom mindennap a való életet nem érzem,hogy a közbiztonság jó,nem érzem a munkahelyem biztonságát és ha megszűnik találok e másikat,nem érzem a jövőben a kormány hozzáértését,csak sajnos sokan vagyunk agymosottak akik nem érzik milyen remek jövő elé nézünk ha így folytatódik.de ha neked mindez jó és a legnagyobb gondod a gárda őszintén írigyellek!
2009. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!