Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolnak rosszra az...

Miért gondolnak rosszra az emberek a magyar gárda hallatán?

Figyelt kérdés
Szóljatok hozzá bajtársak!!!!
2009. nov. 27. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 A kérdező kommentje:
éN MINT MAGYAR GÁRDA TAGJA próbálom elmondani de itt az én véleményem édes kevés
2009. nov. 27. 14:37
 32/74 anonim ***** válasza:
45%

"Helybenhagyta a Fővárosi Ítélőtábla az első fokú ítéletet, azaz jogerősen is kimondták a Magyar Gárda Hagyományőrző és Kulturális Egyesületet feloszlatását. Az ítélet szerint a Magyar Gárda mozgalom az egyesület szerves része, a döntés az alperesi egyesület felszámolásával szükségképpen a mozgalomra is kiterjed, annak a szervezeti kereteit szünteti meg."


Talán neked sem áratan tájékozódni, hogy minek is a tagja vagy, vagyis voltál.:)

2009. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
62%
És légyszíves válaszoljatok végre, hogy Vona Gábor milyen törvényeket akar betartani engem nagyon érdekelne.
2009. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
Az indexen olvastad?
2009. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 A kérdező kommentje:
Tévedés ne essék én az Új magyar gárda tagja vok
2009. nov. 27. 14:39
 36/74 anonim ***** válasza:
62%
És ez az új magyar gárda be van jegyezve valahova? Ha igen meg tudnád mondeni melyik bíróságon és hogy miben különbözik az alapszabálya az előzőtől és miben más a tevékeysége? Egyébként nem az indexen olvastam, de ha értenéd a szöveget látnád, hogy ez a határozat indokolása! És milyen törvényeket kell betartani????
2009. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
59%
Természetesen az izraeli törvényeket!miért most milyen törvényeket kell betartani?csak nem a magyart?
2009. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
74%
Vona Gábor a minap nyilatkozta, hogy nem kell félnie annak, aki a törvényeinket batartja. Csak azt nem értem milyen törvényekre gondolt Vona úr, a Magyar Köztársaság törvényeire, vagy a sajátjára. Mert tudtommal a Magyar Köztársaság Bírósága feloszlatta a gárdát, de erről nem vesznek tudomást, így nyilvánvaló, hogy az ország törvényiet ők sem tartják be, akkor viszont csak a saját törvényeire gondolhatott, ez viszont egyértelmű fenyegetés a másképp gondolkozók számára.
2009. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
80%

A Magyar Gárda Egyesület megszűnése után is megmaradhat a gárda mozgalom: ha az ítélet jogerőre emelkedik, akkor az egyesület megszűnik, a mozgalom azonban az egyesülési jog alapján tovább működhet - mondta Kolláth György alkotmányjogász.


A mozgalom mindaddig működhet, ameddig bűncselekményt vagy szabálysértést nem követ el - hangsúlyozta Kolláth György. Az alkotmányjogász szerint markáns, jogfejlesztő ítélet született kedden a Magyar Gárda perében. „Ez egy bátor ítélet. Azt mondta, hogy ha egyszer egy szervezet működése félelmet kelt a társadalom egy csoportjában, romákban, zsidókban, akkor a szervezetnek a tevékenysége alkotmányellenes” - húzta alá.


A korábbiaktól eltérően a keddi ítélet szerint tehát már önmagában a félelemkeltésre is válaszolnia kell a jognak. Ez túllép az Alkotmánybíróság korábbi felfogásán - mondta Kolláth György. Az ítélet után a rendvédelmi szerveknek nem, de a bíróságoknak a munkája egyszerűbbé válhat, hiszen egyértelműbbé válhat a helyzet. Az alkotmányos jogok értelmezése tekintetében is mérföldkő lehet a keddi döntés - tette hozzá.


A Fővárosi Bíróság kedden hozott elsőfokú, nem jogerős ítéletével oszlatta fel a Magyar Gárda Hagyományőrző és Kulturális Egyesületet. Szóbeli indoklásában a bíró kiemelte: a Magyar Gárda azzal, hogy létrehozott egy mozgalmat, olyan tevékenységnek adott keretet, amely Tatárszentgyörgyön jogszabályba ütköző rendezvénybe torkollott. Az ott elhangzott beszédek többek között a “cigánybűnözést” állították a középpontba és ezzel sértették a cigány kisebbség méltóságát - tette hozzá.


A Magyar Gárda Mozgalom szerint a szerveződést létrehozó egyesület nem követett el jogszabályba ütköző cselekedetet, ezért a feloszlatást kimondó bírósági ítélet nem megalapozott.


Forrás: FigyelőNet

2009. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
45%
Amit én idéztem az már a másodfokú, jogerős döntésre vonatkozott és az Íétlőtábla hozta, annak az indokolása egyértelműen kifejti, hogy a mozgalom szerves része az egyesületnek, így annak keretei is megszűntek.
2009. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!